RADIOSITE Fórum

• A rádiós piac

#179751  Szerző: Glenn
 2018.10.30. 18:47
Hát igen, ez igazi ötletparádé. :D
Érdekes, hogy miközben a Dankót akarjátok AM-re tenni (zenei adó, ezért marhaság), senkinek nem ugrik be, hogy inkább az MKR mehetne oda. Pláne, hogy a Dankónak legalább van mérhető hallgatottsága és máshol nem játszott magyar művekkel van tele (időnként én is hallgatom).
Na de mi van a Bartókkal? Minőségi komolyzene, oké, szükség van erre is, de talán nem egész nap. Ezt pl. összevonnám a Dankóval, hogy mikor mi menne rajta, azt a tudósok kitalálnák. Így egy teljes országos hálózat felszabadulna. Az MKR frekijeit pedig egy hálózatként lehetne pályáztatni, kiegészítve jó pár továbbival. Ez is kiadna egy csaknem félországosat.
Egyébként nem kéne annyira idealizálni a szomszédokat sem. Van ott is hiba bőven. A tótoknál az államiakon kívül nincs az egész országban vehető kereskedelmi adás. Bizonyos helyeken csak az egyik, máshol meg a másik fogható.
A jugók meg aztán más miatt "jó" példa. Ott pár éve kezdték úgy ahogy figyelembe venni a nemzetközi szabályokat (ott is közeledik az EU-tagság). 40 évig szabad volt a vásár, még egy falunak is lehetett rádiója, akár több is. Most már racionalizálnak, de azért nem viszik túlzásba még a szabálykövetést. :)
 #179742  Szerző: csadam
 2018.10.29. 21:42
tisztelettudo írta:
2018.10.29. 21:37
Én nem beszéltem arról, hogy hálózat vagy sem. Mondjuk a Rádió1-nek egyébként jól jönne.
A Rallye egyébként Veszprémből nyomta, nem Kabhegyről.
A Rádió 1-nek lehet jól jönne, de gerincadó létére lehetne olyan frekvencia is az adón, ami nem zavar úgymond senkit és nagyobb lenne a teljesítménye 1 kW-nál. Így nem feltétlenül lenne szükség a 90.6-ra és a 105.7-re, mert a régió egyetlen adóval le lenne fedve.

Ha a Rallye valóban Veszprémből adott akkor nem szóltam... Ahhoz képest viszont nem rossz teljesítmény, hogy idáig elszólt egy "mezei" rádióval.
 #179741  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:37
Én nem beszéltem arról, hogy hálózat vagy sem. Mondjuk a Rádió1-nek egyébként jól jönne.
A Rallye egyébként Veszprémből nyomta, nem Kabhegyről.
csadam írta:
2018.10.29. 21:36
tisztelettudo írta:
2018.10.29. 21:27
Kisebb lenne a vételkörzete, mint a 102.3-nak, de nagyobb, mint a semminek...
De országos hálózat részeként akkor sem alkalmas. A megyét nem fedi le. Ha egy adó ilyen magasan van, illő lenne annyit adni neki, hogy legalább a megyét lefedje. Amikor a Rallye rádió használja a frekvenciát, 35 km-re az adótól itt-ott recsegve jön csak. Nem tudom, mi játszódott le azok fejében, akik ezeket a frekvenciákat kijelölték...
 #179740  Szerző: csadam
 2018.10.29. 21:36
tisztelettudo írta:
De országos hálózat részeként akkor sem alkalmas. A megyét nem fedi le. Ha egy adó ilyen magasan van, illő lenne annyit adni neki, hogy legalább a megyét lefedje. Amikor a Rallye rádió használja a frekvenciát, 35 km-re az adótól itt-ott recsegve jön csak. Nem tudom, mi játszódott le azok fejében, akik ezeket a frekvenciákat kijelölték...
 #179738  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:32
Egyetértek. A Rádió 1 nem országos, jó, ha 35% van a lakossági lefedettsége most. A 89.5 egymagában annyi.
Viszont ha a Rádió 1 hálózatát a 96.4 helyett megtoldanák egy Budapest 89.5-el és a Pécs 101.7-el a 90.6 helyett, máris elérnék hivatalosan, sztereóban az 50%-ot is. Erre egyébként szerintem lesz is esély a mostani "médiaháború" során.

Ez biztos vitákat generál majd, de én bezárnám a Dankót is, és megpályáztatnám. Már nem is önmaga az a rádió, táncdalok mennek rajta nóták helyett a délutáni sávban, összevisszaság az egész, nagy átfedésben néha a Retroval. Kitörni nem tudott, létjogosultsága szerintem abszolút vitatható.

A Jó ebédhez szól a nóta nótából és operettből bőven elég lenne mindennap AM-en egy pár óra és hétvégén a Kossuthon, ahogy most is...
nyikolaj írta:
2018.10.29. 18:53
A lényeg az,hogy legalább minimum 3 országos kereskedelmi rádió legyen gerinchálózatokon, és városi frekiken kisegítve egyaránt..(És itt a Petőfit nem számoltam bele országos kereskedelminek)
A megyeszékhelyeken elég lenne max 2 zenei kereskedelmi helyi rádió. Így elég barátságos lenne a felhozatal. Lehetne válogatni.
Mindent meglehet oldani,csak akarni kell! (kéne) Nem bénázni,meg szarni a rádiózásba.
Jó példa az északi szomszédunk.
 #179737  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:28
Mindegyiket simán kiadják, ha van rá igény és akarat.
A Kékes 103.8-at egyszer már ki is írták, csak eredménytelen lett. Azóta Salgótarjában használta a Rallye Rádió ideiglenesen.
Kovi02 írta:
2018.10.29. 15:26
tisztelettudo írta:
2018.10.29. 13:05
Vannak még használaton kívüli "gerinces" frekik: Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0 - Budapest 95,3 stb. Persze nem 10 kilowatt egyik se, de nagyot szólnának.

Nézzetek utána!
Kab-hegy 98,3 a vasvári 98,2 miatt szerintem nem igazán esélyes,a kékesi 103,8 a Bp. 103,9 miatt szintén, a 105,7-t szerintem a gerecsei Kossuth miatt nem adják ki, Pécs 90,0 ideiglenesen szokott menni,szerintem az úgy is marad,Tokaj 107,8 talán jó lehetne,hiszen 3,5kW-val mehetne,de a Digi FM Bihar és a Bp.-i MR1 miatt úgyse szólna igazán nagyot.(vagy az aggteleki 107,9-et szeretnék inkább kiadni)

Megoldás itt csak az lehetne,hogy a sokkal zavartalanabb Kossuth adóhálózatból bizonyos frekiket átpakolnak kereskedelmi csomagba,vagy a Dankótól vesznek el frekit,de még egy olyan is jó lenne,hogy csak városi/útmenti 1-50W körüli gapfiller adókat helyeznénk üzembe,mint az osztrákok,mert a legtöbb nagyteljesítményű helyi freki MR/R1/egyházi tulajdon,azokkal úgyse lehet most semmit kezdeni.
(vagy úgy mint a szerbek,rárakni pár városi adót a szomszéd ország városi adóira,úgy hogy hivatalos vételkörzetet nem zavar, Szabadka 88,3 97,0 100,6(mondjuk ez eredetileg Csávolyra van tervezve,de mindegy) 102,4(ez meg Szegedre) 103,9 104,4 105,2 mind ilyen,mégse szólnak rájuk)
 #179736  Szerző: tisztelettudo
 #179734  Szerző: csadam
 2018.10.29. 21:20
nyikolaj írta:
2018.10.29. 20:02
Aha..Köszi a válaszokat, ezeket ismerem én is, de a korábbi hozzászólásainkból kiderült,hogy sok gerincadón van még koordinált frekik. Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0,Aggtelek 107.9.. Ezeket nem találom sehol. Bár lehet,hogy látássérült vagyok már így estére.
Kab-hegy 98.3 1 kW-tal, a vasvári Petőfi mellett. Kisebb lenne a vételkörzete, mint a 102.3-nak (amiről nem tudom, hogy 3 vagy 5 kW-e, mert ahány oldal annyiféle adat), úgyhogy oda nem raknék rádiót országos hálózatba. Szerintem a jelenlegi rendszert le kéne kapcsolni úgy, ahogy és újra kiosztani a frekvenciákat, de nem csak a meglévőket, hanem a tervezetteket is. Ahol két viszonylag közeli adó egymás "seggében" sugároz, ott pedig lehetne kompromisszumokat keresni, csak hát mindenki, aki ebben illetékes, b***ik az egészre.
 #179733  Szerző: Kovi02
 2018.10.29. 20:09
nyikolaj írta:
2018.10.29. 18:53
A lényeg az,hogy legalább minimum 3 országos kereskedelmi rádió legyen gerinchálózatokon, és városi frekiken kisegítve egyaránt..(És itt a Petőfit nem számoltam bele országos kereskedelminek)
A megyeszékhelyeken elég lenne max 2 zenei kereskedelmi helyi rádió. Így elég barátságos lenne a felhozatal. Lehetne válogatni.
Mindent meglehet oldani,csak akarni kell! (kéne) Nem bénázni,meg szarni a rádiózásba.
Jó példa az északi szomszédunk.
Szerintem mindegyik szomszédos ország példa lehetne:
Románia: minden régióban állami regionális + 2 országos állami(amik elég színvonalasak szerintem)
mellé: országos CHR/Hot AC Digi FM + AC EuropaFM ,mellé regionálisan:
dance/house/top40: Virgin Radio,Dance FM
pop/r'n'b: Radio ZU,ProFM,Kiss FM
vallási: Radio Trinitas
egyéb: National,Magic FM,Tananana,Sport Total,Itsy Bitsy
és minden reg. rádiónak vannak gerincadókon adói,emellett sok kis városi adó.
(ezért szeretek román határ mellett járni,mindig van valami kedvemnek tetsző rádió az éterben)
Horvátország: minden régióban állami regionális + 3 országos állami
2 országos:
Hot AC(06-18) CHR(18-00) Otvoreni ,és a 100% horvát zenei Narodni
regionálisan:
dance/top40 : Enter Zagreb, Ultra Split
rock: Radio 101
Hot AC: Antena,Slavonski Radio
egyéb: Slavonski,LaganiniFM,Trend Radio,Soundset,Istra,Kaj stb..
Vallási: HKR,Radio Marija
itt inkább a horvát zenék a jellemzőek,és a hot AC format a helyi/regionális rádióknál,de több regionális rádió is felfért gerincadóra(Istra,Dalmacija,Slavonski,UltraFM,Trend)
Ausztria:
minden régióban van állami reg.rádió + 3 állami országos,mellette országosan :
CHR/Top40/dance: Kronehit
regionálisan:
Dance/Top40: NRJ,Welle 1,Antenne
Hot AC: OE24,Life Radio
Rock: radio886
egyéb: Radio Grün Weiss,Radio Agora
Itt a nagyon színvonalas államiak mellett csak 1 országos fért bele,de regionálisan itt is sokféle rádió elérhető,lehet hogy kevesebb rádió van,mint mondjuk Romániában,de a színvonal mindenképp kárpótol.
Szlovákia:
országosan: minden régióban regionális állami+ 3 állami országos,mellette országosan:
Dance/Top40: Europa2
Hot AC: Funrádio,Expres,Viva
Rock: Anténa Rock
Egyéb: Rádio Jemné,
Vallási:Rádio Lumen,
mellette regionálisan:
Dance/Top40: Rádio SiTy,KissRadio
Egyéb: Radio Beta,BestFM,Rádio Kosice
Nincs sok helyi/regionális rádió,de kialakítottak 11(!!!) országos hálózatot,ami szinte minden igényt lefed,talán a szlovák zenei kvótát nem kellene erőltetni.
Szerbia:
3 állami+ 3 vajdasági regionális adó mellett:
országosan:
Top40: Play Radio
Hot AC: Radio S2
Szerb zenék: Hit FM,Radio S1,Naxi Radio
regionálisan:
Dance/House/Top40: TDI,AS FM,Radio Luna,S4
Szerb zenék: Radio AS,S3,Prvi
Egyéb: Studio B,Belle Amie
A 7+1 országos hálózat mellett a helyi rádiókból van sok,amiken legtöbb esetben 100% szerb zene szól,kevés kivétellel. Gerincadókon lévő kis frekiket is inkább az országos hálózatokon használják,de ezekre is kerülnek föl helyiek.
Ukrajna:
Országos az állami 1 program,aminek van regionális adása,ezen kívül:
nem igazán ismerem az ukrán rádiókat,de országos hálózatok nem jellemzőek,inkább a nagyobb városokban kisebb-nagyobb adókon terjeszkednek. Amiket itthon hallottam,pl. Versiya,Svit FM,Lux FM, ukrán és külföldi dance/house számok mentek általában műsorvezetés nélkül,de legtöbbször még sosem hallott trackek/remixek mentek,vagy éppen egész kellemes ukrán számok,nekem tetszett ez a lényegében 100% zenefolyam,és a megszokott rádiós formatoktól teljesen eltérő rádiózás.
Szlovénia:
szlovén rádiókat se igazán hallgattam még,a Hitradio Centert hallgattam még egyszer itthon pécsi adószünetben a 103,7-en,és nem volt rossz.

Magyarország:
4 országos állami ,regionális nincs:
ezen kívül országosan:
Oldies/AC: Retro
regionálisan:
Dance/House: Music FM
Top40: Rádió 1,Gong
vallási: Európa,Szent István,MKR,Mária
egyéb: Karc FM

Kb. minden szomszédunkban van legalább 3 dance/house vagy top40 rádió,emellett rock/100% magyar és az egyéb format is csak a fővárosban van,regionális szinten nem elérhető.
 #179732  Szerző: nyikolaj
 2018.10.29. 20:02
Aha..Köszi a válaszokat, ezeket ismerem én is, de a korábbi hozzászólásainkból kiderült,hogy sok gerincadón van még koordinált frekik. Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0,Aggtelek 107.9.. Ezeket nem találom sehol. Bár lehet,hogy látássérült vagyok már így estére.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 145

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.