RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #180702  Szerző: szemilan
 
A Bakonyszentkirályi AH-s TV adótorony miért kapott "szoknyát". Mi készülhet? Majd lövök róla telével is fotót.
Kép

http://www.fmdx.hu/transmitters-hng-bak ... kiraly.htm
 #180102  Szerző: frekivadasz
 
Gerecséről se ment a Kossuth, de a Retro szólt. Gerecse jött vissza először, rá kb. 2 percre szólalt meg az OMK.
 #180100  Szerző: Mipi
 
Szia!

Meg tudom erősíteni, tényleg nem mennek. Budapest 8. kerületből próbálom.

Üdv,

Szerk: Ebben a pillanatban vissza is jöttek az adók.
djlacee írta: 2018.11.21. 17:58 Állítólag egyetlen FM adó sem megy a Széchenyi-hegyről, meg tudja ezt valaki erősíteni?
 #180099  Szerző: djlacee
 
Állítólag egyetlen FM adó sem megy a Széchenyi-hegyről, meg tudja ezt valaki erősíteni?
 #179326  Szerző: Adani12345
 
Múlt héten eljutottam Soltra és ha már ott voltam az adótornyot is megnéztem. Egyszerűen kisétáltam a síneken a bekötőútig, se vonat se busz nem ment arra.

https://www.youtube.com/watch?v=N0Eptk4j630

Kipróbáltam a fűszálas meg kulcsos rádiózást, de nem sikerült a kerítés mellett. Neoncsövet nem tudtam vinni magammal, nem volt kéznél. :)
 #179287  Szerző: nyikolaj
 
Így van..illetve a miskolci Európa a 90.4 mhz-en is (H)
 #179286  Szerző: moby67
 
Kovi02 írta: 2018.09.04. 17:13
nyikolaj írta: 2018.09.03. 20:55 Egy érdekes kérdés..
Egy adott városban, mi vagy ki dönti el,hogy horizontálisan vagy vertikálisan sugározzon egy rádió...?
Pl: Miskolcon a R1( V), a Rádió M pedig( H) . Mind a 2 adó azonos km vételkörzettel rendelkezik...
Melyik polarizáció a jobb? Melyik rádió döntött helyesen(jól) ebből a szempontból,hiszen egy adott földrajzi területről,egységről beszélünk...
-(Természetesen nem a terjedési mozgásukra vagyok kíváncsi,mert nyílván azt tudom,hogy a Horizont a vízszintes hullám,, a Vertikális pedig a függőleges.)
A 101,6 egy országos hálózatra tervezett freki lehetett,10kW-val H polárban,míg a 96,3-t helyi adásra tervezték,V-ben 5kW. Valahogy az országos nagyadók H-ban,a helyiek V-ben mennek,ez a szokás.
A 101.6-ot mikor még csak tervezett volt 1 kW-al láttam a leírásban, a 96.3 pedig 300 W-al indult eredetileg . (1995) A 10 kW a Komádi 101.6 -ra rá zavarna, legalább is Debrecenig biztos elszólna . A helyi frekik is mennek H-ban, pl: 94.4 Debrecen.
 #179265  Szerző: Adani12345
 
Sziasztok!
Solti torony hétvégén működni fog? Nem lesz karbantartás vagy más miatt leállás? Arrafelé fogok menni ha minden igaz és ha már ott vagyok megnézném a tornyot is közelről
 #179212  Szerző: joe
 
nyikolaj írta:ott félúton,ahol mind2 adót lehet vételezni kínai konyharádióval is, eléggé kalamajka van
Ezen a polarizáció forgatás nem segít...
 #179211  Szerző: nyikolaj
 
Ehhez képest a miskolci 101.6 Rádió M (H) , és a hozzá közeli tokaji 101.8 mhz is (H)-ban sugároz. Miskolcot nyílván nem zavarja, mert dominánsabb a helyi freki,(egyébként ott is lehet zavartalanul fogni a tokaji Szt Istvánt)de ott félúton,ahol mind2 adót lehet vételezni kínai konyharádióval is, eléggé kalamajka van.
A tisztelt mérnök urak erre is gondolhattak volna. ...egy adott megyében közel van egymáshoz 2 nagyteljesítményű freki.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 86