RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #180218  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2018.12.05. 18:44
nyikolaj írta: 2018.12.05. 15:18a 102.6-ra mehetne egy vallási
:shock: :shock: :shock:
Jól látom...?
Nyíregyháza az ország egyik legjobb rádiós piaca,de azért nem kéne ezt is teletenni talkrádiókkal.
Ott a 100,0/100,5 Európa 101,8 Szent István,és MR1 mindenfelé.
 #180214  Szerző: Glenn
 
nyikolaj írta: 2018.12.05. 15:18a 102.6-ra mehetne egy vallási
:shock: :shock: :shock:
Jól látom...?
 #180210  Szerző: nyikolaj
 
De ha azt nézzük,Ny.házán azért van választék.. 2 helyi zenei rádió (Best fm, Sunshine, + "Radio 1")
Ettől függetlenül a 102.6-ra mehetne egy vallási, vagy bármilyen talk!
Debrecen és Miskolc helyzete hasonló..a Best fm és a Radio M mellé még jól jönne egy másik helyi zenei adó.
 #180205  Szerző: tisztelettudo
 
Engem is karcol a hiányuk.
 #180202  Szerző: nyikolaj
 
Nos.. Jó lenne ha elővennék az 1000 éves sistergős frekiket.
Debrecen (106 mhz), Ny.háza (102.6 mhz), Miskolc (106.5 mhz)
 #179795  Szerző: Glenn
 
tisztelettudo írta: 2018.10.30. 20:58 Én a Dankót nem tenném AM-re, csak a nótaműsort, mondjuk az MR4-re. Volt már ott... A nagymamák, nagypapák simán középhullámú rádióznak még mindig... mást meg alig érdekel.
Hát a Dankón napi egy-két óra nóta simán elfér. Ne hidd, hogy a nyugdíjasok AM-en rádióznak, az ma már a kisebbség.
tisztelettudo írta:Országos jazz rádió miért nincs? Olyan, amin 0-24 csak hírek vannak? Olyan, ami gyerekeknek szól? Olyan, amin sport megy? Miért pont nótarádió van?

Én a Dankót bezárnám a francba.
Jazzra kb. annyi igény van, mint nótára. Ott a Bartók, azon elférne az a napi egy-két óra jazz.
Az egész napos hírrádióban egyetértünk. Van is ilyen, nagyon jó, de sajnos csak Bp-n. Ez egy az egyben mehetne országosba.
Gyerekeknek szintén elég napi egy-két óra, ez meg elférne a Kossuthon (van is ugyebár mese, meg az MKR-en is van, igaz, csak negyedórányi).
Sportrádió, hát szerintem ez is napi egy-két órában elég lenne. Ez is - talán - a Kossuthon mehetne.
Nótarádió nincs, csak nótaműsor a Dankón. Elég lenne egy-két órányi (ez az egy-két óra a mániám :D ).
tisztelettudo írta:A nóta viszont valójában régi trash.
Lehet, éppen úgy, mint manapság ez a hogyishívják, klubzene, vagy mi. Amihez anyag kell. Na, az is megy esténként a rádióban, akkor az se legyen?
 #179762  Szerző: tisztelettudo
 
Én a Dankót nem tenném AM-re, csak a nótaműsort, mondjuk az MR4-re. Volt már ott... A nagymamák, nagypapák simán középhullámú rádióznak még mindig... mást meg alig érdekel. Országos jazz rádió miért nincs? Olyan, amin 0-24 csak hírek vannak? Olyan, ami gyerekeknek szól? Olyan, amin sport megy? Miért pont nótarádió van?

Én a Dankót bezárnám a francba.

A Bartókot nem, lehet, sznobul hangzik, de szerintem a magaskultúra egy fontosabb közszolgálati feladat. Kicsit több irodalmi műsort tennék rá. A nóta viszont valójában régi trash. De mondom, lehet vitatni. :)
Glenn írta: 2018.10.30. 18:47 Hát igen, ez igazi ötletparádé. :D
Érdekes, hogy miközben a Dankót akarjátok AM-re tenni (zenei adó, ezért marhaság), senkinek nem ugrik be, hogy inkább az MKR mehetne oda. Pláne, hogy a Dankónak legalább van mérhető hallgatottsága és máshol nem játszott magyar művekkel van tele (időnként én is hallgatom).
Na de mi van a Bartókkal? Minőségi komolyzene, oké, szükség van erre is, de talán nem egész nap. Ezt pl. összevonnám a Dankóval, hogy mikor mi menne rajta, azt a tudósok kitalálnák. Így egy teljes országos hálózat felszabadulna. Az MKR frekijeit pedig egy hálózatként lehetne pályáztatni, kiegészítve jó pár továbbival. Ez is kiadna egy csaknem félországosat.
Egyébként nem kéne annyira idealizálni a szomszédokat sem. Van ott is hiba bőven. A tótoknál az államiakon kívül nincs az egész országban vehető kereskedelmi adás. Bizonyos helyeken csak az egyik, máshol meg a másik fogható.
A jugók meg aztán más miatt "jó" példa. Ott pár éve kezdték úgy ahogy figyelembe venni a nemzetközi szabályokat (ott is közeledik az EU-tagság). 40 évig szabad volt a vásár, még egy falunak is lehetett rádiója, akár több is. Most már racionalizálnak, de azért nem viszik túlzásba még a szabálykövetést. :)
 #179756  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2018.10.30. 18:47 Hát igen, ez igazi ötletparádé. :D
Érdekes, hogy miközben a Dankót akarjátok AM-re tenni (zenei adó, ezért marhaság), senkinek nem ugrik be, hogy inkább az MKR mehetne oda. Pláne, hogy a Dankónak legalább van mérhető hallgatottsága és máshol nem játszott magyar művekkel van tele (időnként én is hallgatom).
Na de mi van a Bartókkal? Minőségi komolyzene, oké, szükség van erre is, de talán nem egész nap. Ezt pl. összevonnám a Dankóval, hogy mikor mi menne rajta, azt a tudósok kitalálnák. Így egy teljes országos hálózat felszabadulna. Az MKR frekijeit pedig egy hálózatként lehetne pályáztatni, kiegészítve jó pár továbbival. Ez is kiadna egy csaknem félországosat.
Egyébként nem kéne annyira idealizálni a szomszédokat sem. Van ott is hiba bőven. A tótoknál az államiakon kívül nincs az egész országban vehető kereskedelmi adás. Bizonyos helyeken csak az egyik, máshol meg a másik fogható.
A jugók meg aztán más miatt "jó" példa. Ott pár éve kezdték úgy ahogy figyelembe venni a nemzetközi szabályokat (ott is közeledik az EU-tagság). 40 évig szabad volt a vásár, még egy falunak is lehetett rádiója, akár több is. Most már racionalizálnak, de azért nem viszik túlzásba még a szabálykövetést. :)
Én nem idealizáltam a tegnapi listámban egyetlen szomszéd országot sem,de azért lehet látni,hogy nálunk még országosan sincs egy kereskedelmi CHR/Top40 rádió,minden szomszéd országban van országosan ilyen formatú országos rádió,regionálisan pedig mindenhol van dance vagy rockrádió,tehát a nagyobb rétegigények is ki vannak elégítve. Itthon csak a zeneileg színvonalasnak nem nevezhető Rádió1 és Music FM van ebben a kategóriában,inkább hallgatok valamilyen hasonló formatú holland,spanyol,észt,orosz,libanoni,kirgiz,kazah stb.. rádiót,mert előbb hallok rajtuk frissebb vagy még nem hallott zenéket,mint bármelyik itthoni rádión. A szlovákoknál pedig csak a Rádio Slovensko ami országos,a többi adóhálózat között szépen feldarabolták a nagyobb frekiket,és így 11 országos adóhálózatot hoztak létre,és szinte minden korosztálynak és zenei ízlésnek lehet megfelelő rádiót találni . Itthon most van a Dankóval és az R1-el együtt 6 országos adóhálózat,és a Hot AC,Dance,Rock formatban országosan nem lehet magyar adót fogni. Kellene max. 2 állami országos hálózat,1 kereskedelmi,a többiből pedig kisebb és összevonható csomagokat kialakítani.

A Dankó pont a vidéki,idősebb közegnek van kitalálva,ezért nem értem,hogy miért mennek kisebb-nagyobb,városi adókon,középhullámon meg legalább le lenne fedve az ország,ilyesféle zenénél-célközönségnél szerintem amúgy sem számít annyira a hangminőség,csak hogy jöjjön mindenfelé,ami FM-en nem igazán teljesül. Errefelé egy frekin se szól,pedig igény szerintem lenne rá.

A szerb frekvenciagazdálkodásnak megvannak az előnyei-hátrányai,de nagyon szépen kimértek Szabadkára 8 frekit úgy,hogy igazán magyar adóba bele nem zavar,csak Tompán,elhagyod a falut és pár km múlva már a 88,2 R1, 96,3 Fortuna 97,0 Kunság 103,9 Sláger 104,4 Otvoreni 105,1 Antritt szól. De ugyanez a magyarokkal 1 frekin lévő újvidékiekkel, vagy zombori adókkal. Legalább van kínálat,mégha a legtöbb helyen ezek 100% szerb zenei helyi rádiók.(érdekes hogy itt igazán kevert szerb+külföldi zene sehol sincs,mint mondjuk itthon vagy a szlovákoknál,vagy 100%szerb vagy 100%külföldi zenei az adott rádió)
 #179751  Szerző: Glenn
 
Hát igen, ez igazi ötletparádé. :D
Érdekes, hogy miközben a Dankót akarjátok AM-re tenni (zenei adó, ezért marhaság), senkinek nem ugrik be, hogy inkább az MKR mehetne oda. Pláne, hogy a Dankónak legalább van mérhető hallgatottsága és máshol nem játszott magyar művekkel van tele (időnként én is hallgatom).
Na de mi van a Bartókkal? Minőségi komolyzene, oké, szükség van erre is, de talán nem egész nap. Ezt pl. összevonnám a Dankóval, hogy mikor mi menne rajta, azt a tudósok kitalálnák. Így egy teljes országos hálózat felszabadulna. Az MKR frekijeit pedig egy hálózatként lehetne pályáztatni, kiegészítve jó pár továbbival. Ez is kiadna egy csaknem félországosat.
Egyébként nem kéne annyira idealizálni a szomszédokat sem. Van ott is hiba bőven. A tótoknál az államiakon kívül nincs az egész országban vehető kereskedelmi adás. Bizonyos helyeken csak az egyik, máshol meg a másik fogható.
A jugók meg aztán más miatt "jó" példa. Ott pár éve kezdték úgy ahogy figyelembe venni a nemzetközi szabályokat (ott is közeledik az EU-tagság). 40 évig szabad volt a vásár, még egy falunak is lehetett rádiója, akár több is. Most már racionalizálnak, de azért nem viszik túlzásba még a szabálykövetést. :)
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 192