RADIOSITE Fórum

  • Gyula Rádió - Gyula - 90.5 MHz

 #182360  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.02.25. 23:06 Ugy gondolom lejjebbvettek a power-t, hisz 98.4 is beszorja Gyula teruletet. Amikor a bandscant csinaltam Bekescsaba nyugati kulteruleten Europa FM szolt a 90.5-en, gondolom tropo volt, de akkor is majdnem ugy szolt par honapja nalam a gyulai ado, mint a masik szinten gyulai 96.0...

(Feleslegesnek erzem ezt az adót 90.2 és a 98.4 boven kiszolgalja a vetelkorzetet.)
Visszajött a korábbi jelerősség, de továbbra is mono. RDS-t nem tudom, van-e...
 #182043  Szerző: Gyurii
 
Ugy gondolom lejjebbvettek a power-t, hisz 98.4 is beszorja Gyula teruletet. Amikor a bandscant csinaltam Bekescsaba nyugati kulteruleten Europa FM szolt a 90.5-en, gondolom tropo volt, de akkor is majdnem ugy szolt par honapja nalam a gyulai ado, mint a masik szinten gyulai 96.0...

(Feleslegesnek erzem ezt az adót 90.2 és a 98.4 boven kiszolgalja a vetelkorzetet.)
 #180403  Szerző: joe
 
Gyurii írta:Most nézem, elforgatták vagy visszavettek a power-ből. Eddig jött kb mindenhol, most mintha 80km-rol venném... Illetve mintha H-ba szólna V helyett. :gülü:
A 90,5 MHz mindig is H volt, legalább is arra volt engedélyük. Az adó tervezett helye a Göndöcs kert víztorony volt, de végül - gazdaságossági okokból - a Budapest krt-ra telepítették az R47 adója mellé. A teljesítményről nem mondanék semmit...
 #180401  Szerző: Gyurii
 
Most nézem, elforgatták vagy visszavettek a power-ből. Eddig jött kb mindenhol, most mintha 80km-rol venném... Illetve mintha H-ba szólna V helyett. :gülü:
 #180349  Szerző: joe
 
Gyurii írta:Akkor nézz rá megint, vagy visszavettek a power-ből, mert nálam ssh van hetek óta autórádióval is... :gülü2:
Nem egy térerő bajnok, a román 89,3-mal azonos jelszinttel jön nálam (az utóbbi jóval távolabb van)...a 96,0-hoz viszonyítva gyengébb, de a Dankó papíron is dupla teljesítménnyel üzemel.
 #180347  Szerző: Gyurii
 
Akkor nézz rá megint, vagy visszavettek a power-ből, mert nálam ssh van hetek óta autórádióval is... :gülü2:
 #180345  Szerző: joe
 
Gyurii írta: 2018.12.16. 10:59 Hetek óta off az adó.
??? mit értessz azon ,hogy "off" ???
- az adó megy, csak nyár óta monóban ad RDS nélkül.
 #179172  Szerző: Gyurii
 
Na ezen a "Gyula" Mega rádióról is eltűnt a stereo meg az RDS most estére... (Nincs semmi idő, délután jó volt.) :hit: