RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #181354  Szerző: Stalker95
 
hori írta: 2019.02.06. 18:04 Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
Szerintem a 105,3-mon zavarja a Szlovén Ars rádió,ami Mariborból elég nagy teljesítménnyel 30 kw-al ad,ráadásul hegytetőről.
 #181347  Szerző: hori
 
Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
 #179432  Szerző: Goldfinger15
 
bgnrlszl írta:Változott a Kossuth műsorstruktúrája. Napközben 30 percenként vannak hírek, a két hétköznapi drive-time műsor egy hete új néven fut. A Szombat délelőtt c. műsor helyszíni élő adás, illetve bekerült szombat délutánra egy többórás élő kivánságműsor - szintén külső helyszínről. Megnőtt az esti sportműsor műsorideje is. Satöbbi.

Ja, és szombat 13.00-tól ismét JÓ EBÉDHEZ SZÓL A NÓTA! :yeah: :yeah: :yeah:

Háttér: http://www.origo.hu/teve/20180914-uj-st ... jaras.html
Kicsit szokatlan, hogy az egyik bemondó lett az új állomáshang.
 #179315  Szerző: Chucky
 
LuciFerko írta: 2018.09.22. 16:26 Jó ebédhez szól a nóta? :shock: Nem elég a Dankón? :)
Pont hallgatta a szomszéd a hétvégén a kertben, de csak diszkréten. Olyankor támad bennem némi nosztalgia, ha valahol hallom, pláne zsebrádió vagy középhullám minőségben. Eszembe jut a gyermekkorom és a nagyszüleim, akik a "varázsszemes" rádión, illetve a Sokolon hallgatták.:)
 #179295  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta: 2018.09.22. 16:26 Jó ebédhez szól a nóta? :shock: Nem elég a Dankón? :)
Úgy tűnik, a közmédia még mindig nem gyógyult fel a pár éve tartó, népi(es) műfajok iránt érzett, már-már kóros mániájából...
 #179294  Szerző: nyikolaj
 
Jut eszembe a Kossuthról.. Nem most történt,hanem jó 7,8 éve kb..
A lényeg,hogy éjszakás voltam és közben DX-eltem a frekik között,amikor a Kossuthon egy kellemes hangú fiatal lány beszélt az egyetemi évekről,nehézségekről majd pár perc múlva már azt mesélte,hogy mennyit kér a kuncsaftoktól az etyepetyéért, hogy finanszírozni tudja magát..mit vállal,mit nem vállal stb.. Komolyan tökre mint egy Pierre Woodman casting lett volna. Csak néztem ki a fejemből.
 #179292  Szerző: LuciFerko
 
Jó ebédhez szól a nóta? :shock: Nem elég a Dankón? :)
 #179291  Szerző: bgnrlszl
 
Változott a Kossuth műsorstruktúrája. Napközben 30 percenként vannak hírek, a két hétköznapi drive-time műsor egy hete új néven fut. A Szombat délelőtt c. műsor helyszíni élő adás, illetve bekerült szombat délutánra egy többórás élő kivánságműsor - szintén külső helyszínről. Megnőtt az esti sportműsor műsorideje is. Satöbbi.

Ja, és szombat 13.00-tól ismét JÓ EBÉDHEZ SZÓL A NÓTA! :yeah: :yeah: :yeah:

Háttér: http://www.origo.hu/teve/20180914-uj-st ... jaras.html
 #178661  Szerző: Marcii
 
LuciFerko írta: 2018.07.22. 11:15 Kossuth Rádió AF listájában mitkeres a két Dankó adó? (100.2, 95.6)
Kép
Kép

Közben a Dankón meg nincsenek bent:
Kép
Kép
Nem lehet,hogy a nagy frekicseréknél volt valami kavarodás?
 #178660  Szerző: LuciFerko
 
Kossuth Rádió AF listájában mitkeres a két Dankó adó? (100.2, 95.6)
Kép
Kép

Közben a Dankón meg nincsenek bent:
Kép
Kép
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 163