RADIOSITE Fórum

  • 89.5 Music Fm

 #182121  Szerző: Marcii
 
Ma lenne 7 éves :(
 #182112  Szerző: zakopanendre
 
noartist írta:
Sszilu írta: 2019.03.05. 23:29
zakopanendre írta: 2019.03.05. 09:29 Mennyi lehet egy webrádió havi költsége? Pár tízezer max, nem?
Azért ezt a kérdést gondold át gazdasági szempontból is...

Plusz ne feledjük, hogy a Prodo nem áll valami fényesen anyagilag - a névhasználati jog pedig náluk van. Ez nem úgy működik, hogy 1-2 stábtag a hasára üt, és elindít egy netrádiót.

Nem kérdőjelezem meg egy webrádió gazdaságtalan fenntartását, de mint Music FM elszólalhatott volna a weben. Nyugodtan javítsatok ki, azért is vagyok itt, hogy tanuljak tőletek, de szerintem ha egy csatorna ésszerűen van fenntartva, akkor az kifér egy zsebből. Természetesen úgy, hogy nem alkalmaznak műsorvezetőt. Több netes rádió is megy, ahol nincs vagy csak néha van műsorvezetés, ellenben arculatilag a lehetőségeikhez képest okéban vannak. A Class úgymond felsülése elrettentőnek hathat, Balázsék is utaltak rá az R1-en, de ott a dollárt az IT és platform fejlesztések mellett a reggeli trió is elvihette (bár erről adatok ugye nincsenek) + a plakátok. Még annyival egészíteném ki, hogy ha mondjuk menne a stream és az oldalon van hirdetés (mert azért napi x ezer megtekintés hoz valamennyit egy hónapban), akkor ha nem is önfenntartó, de kézben tartható lehetett volna. Gondolom ezt én :D
 #182109  Szerző: noartist
 
Sszilu írta: 2019.03.05. 23:29
zakopanendre írta: 2019.03.05. 09:29 Mennyi lehet egy webrádió havi költsége? Pár tízezer max, nem?
Azért ezt a kérdést gondold át gazdasági szempontból is...

Plusz ne feledjük, hogy a Prodo nem áll valami fényesen anyagilag - a névhasználati jog pedig náluk van. Ez nem úgy működik, hogy 1-2 stábtag a hasára üt, és elindít egy netrádiót.
 #182108  Szerző: Sszilu
 
zakopanendre írta: 2019.03.05. 09:29 Mennyi lehet egy webrádió havi költsége? Pár tízezer max, nem?
Azért ezt a kérdést gondold át gazdasági szempontból is...
 #182104  Szerző: zakopanendre
 
Wolfman írta:
zakopanendre írta: 2019.02.28. 18:31 Sajnálom, hogy nem maradt netes stream. Szerintem a brand megért volna ennyit, persze vannak költségei, de egy-egy music killers buliból csak kifér jogdíjra.
Egy-egy Music Killers buli nem hiszem, hogy ki tudna ennyit termelni. Más költségek is lennének, nemcsak a jogdíj (mégha átalányt is fizetnek). Ráadásul stúdiójuk sincs már, mert épp költöznek ki az irodaházból.
Mennyi lehet egy webrádió havi költsége? Pár tízezer max, nem?
 #182070  Szerző: Wolfman
 
zakopanendre írta: 2019.02.28. 18:31 Sajnálom, hogy nem maradt netes stream. Szerintem a brand megért volna ennyit, persze vannak költségei, de egy-egy music killers buliból csak kifér jogdíjra.
Egy-egy Music Killers buli nem hiszem, hogy ki tudna ennyit termelni. Más költségek is lennének, nemcsak a jogdíj (mégha átalányt is fizetnek). Ráadásul stúdiójuk sincs már, mert épp költöznek ki az irodaházból.
 #182067  Szerző: zakopanendre
 
Sajnálom, hogy nem maradt netes stream. Szerintem a brand megért volna ennyit, persze vannak költségei, de egy-egy music killers buliból csak kifér jogdíjra.
 #181984  Szerző: noartist
 
Túztartó Titusz 😂
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 565