RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #182766  Szerző: nyikolaj
 
Persze értem, de nem kötelező minden kérést teljesíteni... pl: amikor többen kérnek magyar zenét,akkor odacsapni egy hasonló stílusú dalocskához azt a kérést és kész! Vagy megszokott dolog egy kitöltő zene,hogy szépen elosszanak az arányok! Mindent meglehet oldani!
Amúgy meg a teljes hallgatóság igénye olyankor legyen már magasról letojva! Az az 1-2 óra a 24 órából legyen különleges egyedi sáv amikor bármilyen zene megszólalhat!
És amikor hetente többször van több órás "kizárólag" rock dalokból álló műsorsáv? Lehet az sokkal zavaróbb! Nekem nem,mert szeretem a rock zenét, de az sem a megszokott bejáratott zenei tematika egy ált. helyi kerrádiónál.
 #182764  Szerző: Sakál
 
nyikolaj írta: 2019.04.25. 19:06 Az érdekes,hogy csak napi 1-2 állandó hallgató/kérő volt.. de elhiszem!
Egyébként a kívánságműsornak pont az a lényege,hogy a hallagató szerkessze a műsort! Csessze csak szét az addigi megszokott rotációt. Ha a rádió adattárában megtalálható az a bizonyos nem megszokott felvétel,akkor meg gondolom még passzol a rádió arculatába..így hát no problem!
Ha jól tudom még minden kisebb,nagyobb rádióban van kívánságműsor! (Kivéve az M)
Pont azért ne legyen, hogy ne szerkessze a hallgató. Hadd ne részletezzem, mi minden a gond ezzel. Egy példát mégis mondok. Vidéken pl. sokszor előfordul, hogy a kérők zöme magyar zenét kér, így mondjuk 16ből 10 zene magyar lesz, máskor pedig 16ből csak 4. A zenekérők nem reprezentálják a teljes hallgatóság igényét, annak csak egy elenyésző részét képviselik. Így a teljes hallgatóság nem azt kapja, amit megszokott és valószínűleg szeret is, hanem amit pár ember éppen akkor szeretne. Ez tíz, pláne húsz éve még jópofa volt, de ma már gáz. A rádió zenetárában pedig nagyon sokféle zene szokott lenni különböző okokból. Pl. biztos sok helyen ott van a Himnusz is, hogy minden év január 1-jén 0.00-kor le lehessen játszani, de szerintem te is furcsán néznél, ha bármikor máskor meghallanád.
 #182758  Szerző: Glenn
 
Sakál írta: 2019.04.25. 16:20Dolgoztam jó hallgatottságú megyeszékhelyi rádióban
:shock: :lool:
 #182756  Szerző: nyikolaj
 
Az érdekes,hogy csak napi 1-2 állandó hallgató/kérő volt.. de elhiszem!
Egyébként a kívánságműsornak pont az a lényege,hogy a hallagató szerkessze a műsort! Csessze csak szét az addigi megszokott rotációt. Ha a rádió adattárában megtalálható az a bizonyos nem megszokott felvétel,akkor meg gondolom még passzol a rádió arculatába..így hát no problem!
Ha jól tudom még minden kisebb,nagyobb rádióban van kívánságműsor! (Kivéve az M)
 #182753  Szerző: Sakál
 
nyikolaj írta: 2019.04.24. 14:12
Sakál írta: 2019.04.24. 13:23
nyikolaj írta: 2019.04.20. 14:23 kívánságműsor is van!
Ez 2019-ben inkább negatívum.
Ezzel nem értek egyet! Egy helyi rádió kívánságműsora mindig másabb, barátibb és interaktívabb! Illetve ha üzenni szeretnénk egy családtagunknak,barátnőnek, még mindig egy jó (romantikusabb) opció! A rádió közvetett közlése soha nem megy ki a divatból,hiába van internet meg viber kutyafüle!
Kevesebb felkiáltójel, több kérdőjel. Dolgoztam jó hallgatottságú megyeszékhelyi rádióban, napi max. 1-2 kérés volt hétköznap, nagyjából ugyanazoktól az emberektől, akik legtöbbször senkinek semmit nem üzentek, csak kértek egy olyan zenét, ami baromira nem illett oda. Ennek van értelme? Csak szétcseszik a zenei szerkesztést. Az más kérdés, hogy érdemes hagyni a hallgatót bekapcsolódni a műsorba, üzenhet is akinek akar, de a klasszikus értelemben vett kívánságműsort el kéne már felejteni végre.
 #182751  Szerző: Rebroadcaster
 
nyikolaj írta: 2019.04.20. 14:23 Nem akarok a hazám ellen beszélni, de a Best fm mint "brand" sokkal de sokkal jobb mint pl a miskolci Rádió M!
Interaktívabb, több a játék is, kívánságműsor is van! Az M-en már vagy 5 éve nincs! A zenék azok hasonlóak szerintem!
Én várom az indulást... bár tényleg lehetne több információ is erről a buliról!
Természetesen Miskolcon a 101.6-on kell majd startolniuk,hisz ez az egyetlen helyi kereskedelmi freki!
Lényegében mi is fog változni a váltásoknál? Semmi! Hisz u.úgy azok a műsorvezetőket fogjuk hallani u.abban a stúdióból, és változatlan helyi tartalmakkal,hírekkel!
Még mindig miskolcnál maradva, sajnos úgy néz ki,hogy jó ideig nem lesz változás a helyi rádiós piacon!
A 106.5 mhz még parlagon marad évekig. Biztos forrás!
Nekem a debreceni Best Fm-et volt szerencsém hallgatni egy jó ideig és a Rádió MI -t is.
Sokkal jobb a miskolci rádió. Fényévekkel jár Debrecen előtt.
 #182748  Szerző: nyikolaj
 
Sakál írta: 2019.04.24. 13:23
nyikolaj írta: 2019.04.20. 14:23 kívánságműsor is van!
Ez 2019-ben inkább negatívum.
Ezzel nem értek egyet! Egy helyi rádió kívánságműsora mindig másabb, barátibb és interaktívabb! Illetve ha üzenni szeretnénk egy családtagunknak,barátnőnek, még mindig egy jó (romantikusabb) opció! A rádió közvetett közlése soha nem megy ki a divatból,hiába van internet meg viber kutyafüle!
 #182747  Szerző: nyikolaj
 
Marcii írta: 2019.04.24. 12:54
Nightman írta: 2019.04.24. 10:14 Lassan el kéne indulni mert a székesfehérvári indulásra is kértek halasztást ami a héten lejár.
Ha indulnak,indulnak Egerben is de ott az fm7 szűnik meg vagy van még ott kereskedelmi freki?
Egerben még lehet a 101.9 vagy a 106.9 is.
De az üres frekiket pályáztatni kellene.. előtte nyílvántartásba venni stb stb.. az meg ugye nem kis idő! Miskolcon is vannak üres, vagy koordinált frekik de évtizedek óta felejtve vannak! Bejáratott,használatban lévő frekik szükségesek! Ilyen gyors esetben mindig így működött!
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 72