RADIOSITE Fórum

• Best FM - Budapest - 99,5 MHz

#182769  Szerző: Glenn
 2019.04.26. 18:27
Sakál írta:
2019.04.26. 14:25
Mi olyan kurva vicces?
Hát ez: "napi max. 1-2 kérés volt hétköznap, nagyjából ugyanazoktól az emberektől".
Ez jó hallgatottságú megyeszékhelyi rádió volt? Akkor milyen lehet a rossz hallgatottságú? :shock:
 #182766  Szerző: nyikolaj
 2019.04.26. 17:06
Persze értem, de nem kötelező minden kérést teljesíteni... pl: amikor többen kérnek magyar zenét,akkor odacsapni egy hasonló stílusú dalocskához azt a kérést és kész! Vagy megszokott dolog egy kitöltő zene,hogy szépen elosszanak az arányok! Mindent meglehet oldani!
Amúgy meg a teljes hallgatóság igénye olyankor legyen már magasról letojva! Az az 1-2 óra a 24 órából legyen különleges egyedi sáv amikor bármilyen zene megszólalhat!
És amikor hetente többször van több órás "kizárólag" rock dalokból álló műsorsáv? Lehet az sokkal zavaróbb! Nekem nem,mert szeretem a rock zenét, de az sem a megszokott bejáratott zenei tematika egy ált. helyi kerrádiónál.
 #182764  Szerző: Sakál
 2019.04.26. 14:36
nyikolaj írta:
2019.04.25. 19:06
Az érdekes,hogy csak napi 1-2 állandó hallgató/kérő volt.. de elhiszem!
Egyébként a kívánságműsornak pont az a lényege,hogy a hallagató szerkessze a műsort! Csessze csak szét az addigi megszokott rotációt. Ha a rádió adattárában megtalálható az a bizonyos nem megszokott felvétel,akkor meg gondolom még passzol a rádió arculatába..így hát no problem!
Ha jól tudom még minden kisebb,nagyobb rádióban van kívánságműsor! (Kivéve az M)
Pont azért ne legyen, hogy ne szerkessze a hallgató. Hadd ne részletezzem, mi minden a gond ezzel. Egy példát mégis mondok. Vidéken pl. sokszor előfordul, hogy a kérők zöme magyar zenét kér, így mondjuk 16ből 10 zene magyar lesz, máskor pedig 16ből csak 4. A zenekérők nem reprezentálják a teljes hallgatóság igényét, annak csak egy elenyésző részét képviselik. Így a teljes hallgatóság nem azt kapja, amit megszokott és valószínűleg szeret is, hanem amit pár ember éppen akkor szeretne. Ez tíz, pláne húsz éve még jópofa volt, de ma már gáz. A rádió zenetárában pedig nagyon sokféle zene szokott lenni különböző okokból. Pl. biztos sok helyen ott van a Himnusz is, hogy minden év január 1-jén 0.00-kor le lehessen játszani, de szerintem te is furcsán néznél, ha bármikor máskor meghallanád.
 #182756  Szerző: nyikolaj
 2019.04.25. 19:06
Az érdekes,hogy csak napi 1-2 állandó hallgató/kérő volt.. de elhiszem!
Egyébként a kívánságműsornak pont az a lényege,hogy a hallagató szerkessze a műsort! Csessze csak szét az addigi megszokott rotációt. Ha a rádió adattárában megtalálható az a bizonyos nem megszokott felvétel,akkor meg gondolom még passzol a rádió arculatába..így hát no problem!
Ha jól tudom még minden kisebb,nagyobb rádióban van kívánságműsor! (Kivéve az M)
 #182753  Szerző: Sakál
 2019.04.25. 16:20
nyikolaj írta:
2019.04.24. 14:12
Sakál írta:
2019.04.24. 13:23
nyikolaj írta:
2019.04.20. 14:23
kívánságműsor is van!
Ez 2019-ben inkább negatívum.
Ezzel nem értek egyet! Egy helyi rádió kívánságműsora mindig másabb, barátibb és interaktívabb! Illetve ha üzenni szeretnénk egy családtagunknak,barátnőnek, még mindig egy jó (romantikusabb) opció! A rádió közvetett közlése soha nem megy ki a divatból,hiába van internet meg viber kutyafüle!
Kevesebb felkiáltójel, több kérdőjel. Dolgoztam jó hallgatottságú megyeszékhelyi rádióban, napi max. 1-2 kérés volt hétköznap, nagyjából ugyanazoktól az emberektől, akik legtöbbször senkinek semmit nem üzentek, csak kértek egy olyan zenét, ami baromira nem illett oda. Ennek van értelme? Csak szétcseszik a zenei szerkesztést. Az más kérdés, hogy érdemes hagyni a hallgatót bekapcsolódni a műsorba, üzenhet is akinek akar, de a klasszikus értelemben vett kívánságműsort el kéne már felejteni végre.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.