RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #183319  Szerző: shadoe
 
V. 22. szerda 14.00-15.00 között csíptem el nagyon klassz, idehaza ritkán (vagy sose) hallható könnyűzenét játszó adást. Gyanúm szerint orosz vagy valami szláv nyelvű lehetett, két műsorvezetővel. A 41 méteres rövidhullám közepe fele, 7,30 MHz körül jött az adás, 15h-kor véget ért.
 #183318  Szerző: LuciFerko
 
Algéria visszatért a 252 khz-re! És mintha erősebb is lenne, mint a leállás előtt.
 #182996  Szerző: Glenn
 
Jelenleg is egy Octaviám van, a gyári rádióval. FM-en verhetetlen, de a középhullám csak épphogy elfogadhatóan jön rajta. Nemsokára ismét autót cserélek és asszem visszatérek a saját antennacseréhez. Ezek az elektromos antennák átlagos emberek igényeihez jók, de aki többet akar, magának kell megoldania.
 #182987  Szerző: joe
 
A Fabia aktív antennája veszi a LW-t is - legalább is annó nálam működött. Nem tudom, hogy rádió cserekor be lett-e az RF csatolókör állítva a vevőben...ill. az akítv antennát kezeli-e a vevő megfelelően, vagy csak külső tápfeszültség csatoló lett berakva (esetleg ez vágja a hosszúhullámot)...ez az aktív antenna úgy működik, mint a Mini-Whip...nagy impedanciás kapacitív csatolás, a testet az autó karosszériája biztosítja...
 #182984  Szerző: Glenn
 
Én annak idején nemcsak a panelt szedtem ki, hanem a menetes részt is. Betettem helyére egy "beütős anyát", amit szilikonnal rögzítettem és egy régi hosszú Renault antennapálcát tekertem bele. ;)
 #182983  Szerző: LuciFerko
 
Hát webáruházakban nem létezik ilyen, akkor az lesz, hogy veszek egy 80 centis acél pálcát és belevágom a menetet.
 #182980  Szerző: Glenn
 
Valahogy így, igen. :yes:
 #182979  Szerző: LuciFerko
 
Akkor kell vennem egy 80 centis kompatibilis antennát, és kikapni az erősítőt? :)
 #182978  Szerző: Glenn
 
LuciFerko írta: 2019.05.05. 10:02Igen, rövid (kb 30 cm) de FM-en iszonyat jó, azért kocsiban ezt többet hallgatom, mint az AM-et :)
Ez a lényege, az AM-vétel csak egy plusz szolgáltatás. Én régen kibeleztem egy erősítős talpat és rátettem egy hosszú pálcát. A rádión kikapcsoltam az antennatápot, utána az AM hasított, de az FM is jó maradt a nagyobb hatásos hossz miatt. Esztétikai oka van annak, hogy kicsi pálcát használnak gyárilag, sőt felső kategóriás autókon nincs is antenna, hanem a hátsó ablakfűtés van kicsatolva. Az Omegámon olyan volt, hát helyi vételre megfelelt, de a DX felejtős egy olyannal.
 #182977  Szerző: LuciFerko
 
Glenn írta: 2019.05.05. 09:55
LuciFerko írta: 2019.05.05. 09:50Skoda Fabia, 2007-es kiadás.
Azon szerintem már a rövid erősítős antenna van, ugye? Az nem az igazi AM-re. Saját autórádiót tettél be, ha jól tudom (Sony). Én a helyedben lekapnám tövestől az antennát és tennék a helyére egy erősítő nélküli hosszú pálcát. AM-en biztos sokkal jobb lenne.
Igen, rövid (kb 30 cm) de FM-en iszonyat jó, azért kocsiban ezt többet hallgatom, mint az AM-et :)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 401