RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #183299  Szerző: LuciFerko
 
Algériában új adót kapott a Radio Mascara Oran térségében a 103.6-on, a Chaine 1 pedig a 90.3-on Khemis Miliana városban. Es-kor lehet ezekre is vadászni :) Elvileg a Chaine3 is hamarosan visszatér a 252 khz-re. Karbantartják és felújítják ott most az országos hálózatokat.
 #183298  Szerző: Gyurii
 
Ha minden igaz kb. szombat óta újra szól a belényesi 96.4 Trinitas.
 #183127  Szerző: Gyurii
 
Belényesi 95.4 Favorit, és 99.9 National-on is ST-ben RDS-el szól a csend.

Digi FM 107.9 nagy-bihari adója is csendet sugárzott, de tegnap óta helyreállt.

Viszont a szintén belényesi 96.4 Trinitas adó nem is megy... :oops:
 #183113  Szerző: Goldfinger15
 
Most néztem rá és már rendesen szól. Az egyik román fórumon írták, hogy tegnap egy másik frekvenciájukon is ugyanez a probléma lépett fel. Ott azt tippelték, hogy az időjárás lehetett a ludas.
 #183086  Szerző: Goldfinger15
 
A bihari DIGI FM tegnap óta borzalmasan szól. Állandóan szaggat és néha a hangsávok is elcsúsznak. Mi lehet a gond?
 #182832  Szerző: Gyurii
 
Tudtok esetleg induló, lejáró rádióról Románia nyugati részéről? :boldog:
 #182663  Szerző: Kovi02
 
FM radio mreže sa nacionalnim pokrivanjem, koja je na konkursu. Ta mreža je bila dodeljena Radiju Fokus, koji neke frekvencije te mreže nikada nije aktivirao. Od te mreže su oduzeti predajnici Maljen (107.2) i Subotica (107.1), čije su frekvencije date lokalnim radio-stanicama.
Da, velika rupa u pokrivenosti te mreže je istočna Srbija (Pirotski, Zaječarski, delovi Borskog i Braničevskog okruga). Plus sever Vojvodine jer ne postoji predajnik za Suboticu i okolinu - tu frekvenciju (107.1) koja je bila u prvobitnoj mreži su odlučili da iskoriste za lokalni radio, gde će se "Szabadkai Magyar Radio" Panon fondacije, koji trenutno nelegalno emituje program na 89.6, uskoro premestiti nakon dobijenog konkursa. Što se tiče jugozapada Srbije, pa pokrivenost i nije loša, jer u krajevima koji nisu pokriveni gotovo niko ne živi.
Az egyik szerb fórumon olvastam,nemsokára az ex. Radio Fokus hálózaton indul nemsokára egy új országos(a nyolcadik) rádió Szerbiában.
Remélem nem egy szerb zenés,vagy hírrádió kerül rá,hanem pl. a TDI-nek adják oda,ami úgyis jól fekszik a szerb vezetésnél,és kb. 15 éve az előző országos pályázaton viszont elbukott.
A szabadkai freki hiányát sajnálom,mert így kb. csak a zombori adó esélyes.
 #182558  Szerző: shadoe
 
Amit még egy hete írtam, annyi kiegészítésre szorul, hogy 16 ill. 17 órától most már biztos, hogy rendszeresen megy vasárnaponként a VOA1 a 19 méteres rövidhullámon (a vége felé). 16-17 óra közt mainstream amerikai popzene szól, 17-18 óra közt afrikai előadókkal jellemzően R'n'B zene. Más frekvencián is megtaláltam, a 16 méteres sávban.
 #182469  Szerző: shadoe
 
Március 31. vasárnap 15.30-16.00 között a 15140 KHz-en fedeztem el egy tippem szerint kínai adót, ami mainstream popzenét játszott megszakítás nélkül. 16 óra után szintén a 19 méteres rövidhullámon (frekvenciának már nem néztem utána) szintén szólt egy trendi, klassz zenéket játszó adó, ami Oman Fm vagy hasonló névre hallgatott. Ugyanezen sávban ugyanekkor megint hallottam a VOA1-t amerikai popzenével, ami 17 óra után afrikai előadókkal folytatódott, szintén pop ill. R'n'B. Úgyhogy a jelek szerint a 19 méteres dőzsöl színvonalas könnyűzenében vasárnap délutánonként...
 #182257  Szerző: Sszilu
 
joe írta: 2019.03.16. 18:15 Van egy felvételem - nagyon gyenge minőségű, ma 15:00 UTC-kor készült a 265,25 MHz-ről (E72,6° UFO10 műhold egyik lineáris transzpondere): http://enjoe.ucoz.hu/_ld/5/523_265_25.mp4 - Szerintetek milyen nyelvű? - ID többször is elhangzik :D
Szia Joe!
Részemről szabad a gazda...
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 150