RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #183222  Szerző: Stalker95
 
ksimiglai írta: 2019.05.15. 00:16 Valóban, nem gyenge a 90.4, DE!!! Nyugatra (ahol szól a 94.5 is) és Dunaújváros felé jó (ahol meg ott a 93.1). Tehát pont ott szól most,ahol már van frekije, ezzel pedig inkább árt a létezése, mint használ (zavaró váltogatások helyi program alatt és kb negyed másodperces elcsúszás a fehérvárihoz képest). Északra és északkeletre viszont nulla,ahova viszont égetően fontos lenne.

Induláskor volt egy rövid időszak, amikor az M1 autopályán és a budai agglomerációban viszonylag tisztán jött, hidat képezve pl. a budapesti és tatabányai freki közé és lehetővé téve a vételt Zsámbék vagy mondjuk Páty környékén,de most ezeken a területeken semmi nincs, csak egy nagy vételi lyuk. Bár a budapesti adó közelebb van e településekhez, a domborzat miatt annak esélytelen a vétele. Írta vki korábban, hogy az M1-M7 szétválásig szól a 96.4-es freki jól, utána hallgathatatlan kb Bicskéig, ami egy nagyon hosszú szakasz a legforgalmasabb autóúton,szóval nagyon kellemetlen a rádiónak és a hallgatóinak egyaránt. A velencei pont jó lenne erre a szakaszra a megfelelő hegyről megfelelő antennakarakterisztikával, de úgy látszik más szerepet szántak neki. Szumma szummárum, most ahol jól szól, ott pont van másik freki is.

Egyébként pedig ha onnan adna, ahova kiírták (Meleg-hegy) és nem egy sokkal alacsonyabb adópontról (Bence hegy), akkor még 3-4-szer ekkorát szólna mint most!!!!!

A hangminősége viszont tényleg pocsék, de a fehérvárié is az! Ha fel van hangosítva az autórádió és a kettő közt váltogatni kezd nagy sebességgel az M7-esen, azt az élményt senkinek se kívánom. :hehe:
De ha 3-4-szer akkorát szólna,mint most akkor már zavarná a Tilos rádiót és zavarná a Petőfit is szintén ugyanazon a frekvencián amelyiken a Tilos rádió ad,mert Fehérvárt elhagyva már előjön az uzdi Petőfi és az nyomja el a 90.4-et. :D
 #183221  Szerző: ksimiglai
 
Valóban, nem gyenge a 90.4, DE!!! Nyugatra (ahol szól a 94.5 is) és Dunaújváros felé jó (ahol meg ott a 93.1). Tehát pont ott szól most,ahol már van frekije, ezzel pedig inkább árt a létezése, mint használ (zavaró váltogatások helyi program alatt és kb negyed másodperces elcsúszás a fehérvárihoz képest). Északra és északkeletre viszont nulla,ahova viszont égetően fontos lenne.

Induláskor volt egy rövid időszak, amikor az M1 autopályán és a budai agglomerációban viszonylag tisztán jött, hidat képezve pl. a budapesti és tatabányai freki közé és lehetővé téve a vételt Zsámbék vagy mondjuk Páty környékén,de most ezeken a területeken semmi nincs, csak egy nagy vételi lyuk. Bár a budapesti adó közelebb van e településekhez, a domborzat miatt annak esélytelen a vétele. Írta vki korábban, hogy az M1-M7 szétválásig szól a 96.4-es freki jól, utána hallgathatatlan kb Bicskéig, ami egy nagyon hosszú szakasz a legforgalmasabb autóúton,szóval nagyon kellemetlen a rádiónak és a hallgatóinak egyaránt. A velencei pont jó lenne erre a szakaszra a megfelelő hegyről megfelelő antennakarakterisztikával, de úgy látszik más szerepet szántak neki. Szumma szummárum, most ahol jól szól, ott pont van másik freki is.

Egyébként pedig ha onnan adna, ahova kiírták (Meleg-hegy) és nem egy sokkal alacsonyabb adópontról (Bence hegy), akkor még 3-4-szer ekkorát szólna mint most!!!!!

A hangminősége viszont tényleg pocsék, de a fehérvárié is az! Ha fel van hangosítva az autórádió és a kettő közt váltogatni kezd nagy sebességgel az M7-esen, azt az élményt senkinek se kívánom. :hehe:
 #183220  Szerző: Adam
 
mlaszlo írta: 2019.05.14. 18:53 Feltehetően Dunaújváros felé szór az adó, viszont északra és keletre alig szól el vállalható minőségben. Persze manuálisan meg lehet találni a rádión és monoban, RDS nélkül fogható, akár Martonvásár felé is, de egy zenei rádiónál ez nem éppen elfogadható. A kezdeti időszakban produkált néhány napos lefedettséghez képest most nagyon takarékra van állítva az adó
Április 26-án írtam egy "helyzetjelentést" az M7-en a vételről. Lehet, hogy te mást tapasztaltál, nem mindegy milyen a rádiója a kocsinak. Én egy 3. gen. Skoda Octaviaval voltam, aminek nagyon jó a rádiója, mind vételben, mind az alternatív frekvenciák lekezelésében kiemelkedően jó. A 30-as km-től kezdve váltott a rádió a 96,4-ről a 90,4-re. Szóval nálam gond nélkül ment a váltás. Egészen a 80-as km-ig a 94,5 és a 90,4 között váltogatott a rádió. Szóval én nem nevezném gyengének a 90,4-et. Fehérvár felett inkább a velencei, fehérvár alatt pedig a 94,5 volt erősebb, mindig a tisztább frekire állt a rádió, egy átlag hallgató ebből semmit sem vett volna észre, csak annyit, hogy zavartalan az adás.

Egy másik kocsiban egy androidos fejegység van, annak meg kiemelkedően szar a rádiója. Kanizsa-Egerszeg-Keszthely triónál egyszerűen nem megy neki a váltás. 95,8-ról egyszerűen nem vált át a 95,6-ra, pedig azok rendesen fedik egymást. Van egy rövid szakasz a 74-es úton Egerszeg és Kanizsa közt, ahol a 99,4 párás reggeli időben RDS-el bejön, de a 95,8 már kezd gyengülni. Itt a 95,6 kanizsai már jó minőségben fogható. Ehelyett a rádió a 95,8-ról a 99,4-re átáll, elhagyom az említett szakaszt, 99,4 elgyengül, kész vége a rádió elvesztette a vonalat. Nem áll át a 95,6 kanizsaira. Próbáltam úgy is, hogy az említett szakasz előtt kézzel váltok 95,6-ra. Erről szintén átáll a 99,4-re, elhagyom az említett szakaszt, 99,4 elgyengül kész vége. Egyszerűen szar ez a fejegység.

Szerintem az lehet, hogy a különböző rádió készülékek más elven csinálják az AF-et. Van amelyik PI alapján, van amelyik a RDS jellel sugárzott alternatív frekik alapján áll át. Van amelyik meg mindkettőt használja. És mivel a Rádió1-es frekiknél az AF szerintem nincsen rendesen megadva, ez megzavarja azokat a fejegységeket, amik ez alapján állnak át. Mert érdekes módon a közszolgálati adóknál, illetve a Retro esetén ez az androidos fej is át tud állni úgy ahogy kell.
 #183216  Szerző: mlaszlo
 
Kovi02 írta: 2019.05.14. 18:27
mlaszlo írta: 2019.05.14. 17:14 Voltam a napokban Velence környékén, kicsit hallgattam a 90.4 Rádió 1-et, nem mondhatni hogy szépen szól, olyan az adás mintha egy tömörített netes stream lenne, aminél az alacsony bitráta miatt elvesznek a magas hangok és előjönnek a tömörítésből adódó jellegzetes vödör szerű hangok
Tudom, volt már róla szó, de ezzel a vételkörzettel a viszonylag kis vételkörzettel igazi jelentősége nincs ennek a frekvenciának. Továbbra sem értem miért vették le ennyire.
Az még csak a hab a tortán, hogy a 96.4-ről nem akar váltani a 90.4-re, csak a 94.5-re
A vételkörzet azért nem olyan kicsi,Dunaújvárosnál már bőven szól,és nyomokban már Kiskőrösnél(!) is jön.
Feltehetően Dunaújváros felé szór az adó, viszont északra és keletre alig szól el vállalható minőségben. Persze manuálisan meg lehet találni a rádión és monoban, RDS nélkül fogható, akár Martonvásár felé is, de egy zenei rádiónál ez nem éppen elfogadható. A kezdeti időszakban produkált néhány napos lefedettséghez képest most nagyon takarékra van állítva az adó
 #183215  Szerző: Kovi02
 
mlaszlo írta: 2019.05.14. 17:14 Voltam a napokban Velence környékén, kicsit hallgattam a 90.4 Rádió 1-et, nem mondhatni hogy szépen szól, olyan az adás mintha egy tömörített netes stream lenne, aminél az alacsony bitráta miatt elvesznek a magas hangok és előjönnek a tömörítésből adódó jellegzetes vödör szerű hangok
Tudom, volt már róla szó, de ezzel a vételkörzettel a viszonylag kis vételkörzettel igazi jelentősége nincs ennek a frekvenciának. Továbbra sem értem miért vették le ennyire.
Az még csak a hab a tortán, hogy a 96.4-ről nem akar váltani a 90.4-re, csak a 94.5-re
A vételkörzet azért nem olyan kicsi,Dunaújvárosnál már bőven szól,és nyomokban már Kiskőrösnél(!) is jön.
 #183212  Szerző: mlaszlo
 
Voltam a napokban Velence környékén, kicsit hallgattam a 90.4 Rádió 1-et, nem mondhatni hogy szépen szól, olyan az adás mintha egy tömörített netes stream lenne, aminél az alacsony bitráta miatt elvesznek a magas hangok és előjönnek a tömörítésből adódó jellegzetes vödör szerű hangok
Tudom, volt már róla szó, de ezzel a vételkörzettel a viszonylag kis vételkörzettel igazi jelentősége nincs ennek a frekvenciának. Továbbra sem értem miért vették le ennyire.
Az még csak a hab a tortán, hogy a 96.4-ről nem akar váltani a 90.4-re, csak a 94.5-re
 #183183  Szerző: Adam
 
frekivadasz írta: 2019.05.12. 20:13 Vannak olyan készülékek, amik csak az utolsó két karaktert figyelik, az pedig jelen esetben egyezik.

Azon sem csodálkoznék egyébként, ha a környékbeli radio1-ek AF listájában még a 95.1 (is) szerepelne.
Elképzelhető, hogy az AF lista tartalmazza. A szombathelyi 97,7 már akkor is megvolt, amikor a 95,1-en ment. Simán kinézem belőlük, hogy nem írták át. De a 95,8-ban miért került bele, az egy szimpla pancserság.
A nagykanizsai 95,6 jó másfél hónappal később indult, mint ahogy a 95,1-->95,8 költözés volt Egerszegen, a keszthelyi 99,4 meg ugyanaznap, szóval ezeknél talán nem került bele, ezekről nem tapasztaltam váltást.
 #183182  Szerző: frekivadasz
 
Vannak olyan készülékek, amik csak az utolsó két karaktert figyelik, az pedig jelen esetben egyezik.

Azon sem csodálkoznék egyébként, ha a környékbeli radio1-ek AF listájában még a 95.1 (is) szerepelne.
 #183181  Szerző: Adam
 
95,8 Rádió 1 PI kódja: B317
95,1 Egerszeg Rádió: BD17

Namost akkor miért is állnak át az autórádiók a 95,8 gyenge vétele mellett a 95,1-re, és fordítva?
Nemcsak a Pioneer-om, hanem pl Skoda Octavia (2014) gyári rádiója is ugyanezt csinálja. És nemcsak a 95,8-ról, hanem a 97,7 Szombathelyiről illetve -re is. Ezt most már végképp nem értem.
 #183116  Szerző: Wolfman
 
homerhamm írta: 2019.05.09. 20:05
zenefalo írta: 2019.05.09. 19:39
gatilaszlo írta: 2019.05.09. 19:13 Remélem Hogy 105.7 Rádió 1 Néven Fog indulni A Balatoni Rádió 1 Annak Örülnék Főleg A Balatoniak Majd Nyáron Amikor Indul
Elképesztően szúrja a szemem ez a sok hemzsegő helyesírási hibákkal író hozzászóló, aki az írásjeleket sem ismeri. :hit:
Én még azt se tudom hol a mondat vége. :D
Vissza Tértél Hát Közénk Ó Te Csodás Gáti Laci Szükségünk Van A Te Bölcsességedre ;)
  • 1
  • 439
  • 440
  • 441
  • 442
  • 443
  • 986