RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #183644  Szerző: Gyurii
 
Srácok, valaki tudja mikor es mennyire lett feltekerve az Arad radio 99.1-en?
Stabil vétel lett utobbi honapokban, pedig annyira sem szol az fmscan szerint, mint pl. 97.0 Kiss FM az meg befoghatatlan kategoria majdnem...:)

Arad radio siman elszol 50km-re.
 #183457  Szerző: Kovi02
 
mihalylovics írta: 2019.05.28. 21:46 Egyszer, pár hete valamit észrevettem a (sokat szídott) horvát közrádió kapcsán: a HR 2-n -ami elvileg egy könnyűzenei rádió - MI A SZARÉRT MEGY KOMOLYZENEI MŰSOR??? Igaz, hogy valamikor hétköznap éjjel hallottam, de akkor is durva. Ilyen programra ott a HR 3, nem? Ráadásul nem valami könnyebben emészthető volt, hanem átlagember számára egyenesen idegtépő áriák mentek... Komolyan, ezeknél még mindig több, mint 40 évvel ezelőtti állapotok uralkodnak?
Bőven. :D A HRT2-t zeneileg kb. teljesen lehetetlen behatárolni,mert kb. mindenféle megy rajta. (https://onlineradiobox.com/hr/hrdrugiprogram/playlist/ ezt végignézve jól látszik milyen vegyes)
Általában egy szám végét meg sem várva(akár fél perccel is a vége előtt) elkezdenek beszélni,de a szignálok szerintem évtizedek óta nem változtak,a műsorvezetők lassú,monoton hangvétellel beszélnek,ami kifejezetten idegesítő.
A horvát rádiós piac is olyan,mint a HRT maga,szétvágott országos hálózatok: a HR1,HR2 megy minden nagyadóról,a HR3,Otvoreni,Narodni,HKR négyes hálózatai meg nagyadókból és helyi frekikből van összerakva,a nagyadókról sűrűn inkább regionális kerrádiók mennek(Radio Istra,Soundset,Slavonski Radio,Radio Dalmacija,101 stb.) A rádiók nagy része 10-15 éves,és leginkább horvát zenék mennek rajtuk,formatrádiózás nem igazán alakult ki, a Dance-Top40 Enter és Ultra páros és a Soft AC Laganini FM ami igazán behatárolható. Az Otvoreni meg így hogy országosan nincs sehol nem-horvát zenéket játszó vetélytárs(talán regionálisan a Slavonski,Ultra,Enter áll hozzá a legközelebb),ezért nem is erőltetik meg magukat,kevés műsorvezetéssel megy le mindennap ugyanaz az 50 szám rotációban,de legalább nincsenek este 6 után reklámok(azt nem értem,hogy így miből élnek meg. :D )
 #183456  Szerző: csadam
 
mihalylovics írta: 2019.05.28. 21:59 Az is megagáz, de ez kb. olyan, mintha a Petőfin menne opera-, vagy nótaműsor...
Azért a Petőfi meg a HR2 ég és föld...
 #183453  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta: 2019.05.28. 21:55
mihalylovics írta: 2019.05.28. 21:46 Egyszer, pár hete valamit észrevettem a (sokat szídott) horvát közrádió kapcsán: a HR 2-n -ami elvileg egy könnyűzenei rádió - MI A SZARÉRT MEGY KOMOLYZENEI MŰSOR??? Igaz, hogy valamikor hétköznap éjjel hallottam, de akkor is durva. Ilyen programra ott a HR 3, nem? Ráadásul nem valami könnyebben emészthető volt, hanem átlagember számára egyenesen idegtépő áriák mentek... Komolyan, ezeknél még mindig több, mint 40 évvel ezelőtti állapotok uralkodnak?
Kossuthon is van, sőt magyarnóta is, holott van Bartók és Dankó. :sealed:
Az is megagáz, de ez kb. olyan, mintha a Petőfin menne opera-, vagy nótaműsor...
 #183452  Szerző: LuciFerko
 
mihalylovics írta: 2019.05.28. 21:46 Egyszer, pár hete valamit észrevettem a (sokat szídott) horvát közrádió kapcsán: a HR 2-n -ami elvileg egy könnyűzenei rádió - MI A SZARÉRT MEGY KOMOLYZENEI MŰSOR??? Igaz, hogy valamikor hétköznap éjjel hallottam, de akkor is durva. Ilyen programra ott a HR 3, nem? Ráadásul nem valami könnyebben emészthető volt, hanem átlagember számára egyenesen idegtépő áriák mentek... Komolyan, ezeknél még mindig több, mint 40 évvel ezelőtti állapotok uralkodnak?
Kossuthon is van, sőt magyarnóta is, holott van Bartók és Dankó. :sealed:
 #183450  Szerző: mihalylovics
 
Egyszer, pár hete valamit észrevettem a (sokat szídott) horvát közrádió kapcsán: a HR 2-n -ami elvileg egy könnyűzenei rádió - MI A SZARÉRT MEGY KOMOLYZENEI MŰSOR??? Igaz, hogy valamikor hétköznap éjjel hallottam, de akkor is durva. Ilyen programra ott a HR 3, nem? Ráadásul nem valami könnyebben emészthető volt, hanem átlagember számára egyenesen idegtépő áriák mentek... Komolyan, ezeknél még mindig több, mint 40 évvel ezelőtti állapotok uralkodnak?
 #183307  Szerző: LuciFerko
 
Mellesleg Líbiában elég nagy a káosz.... pl Tripoliban:
90.3 - Radio Libya (Ex. Voice of Africa) Al Dahra városrész, 5kW
90.5 - Qimam al-Andalus Quran Radio, Hay al-Andalus városrész, 2 kW
90.7 - Al Sa'aa FM - Suq al-Juma'a városrész, 1 kW
 #183306  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 2019.05.20. 18:47
LuciFerko írta:Algériában új adót kapott a...
Új tunéziai adókról mit tudsz?
- 95.9, 102.0, 106.9 MHz-en is vettem a RTT Radio Nationale programot (nem listázott)
- 100.2 PI:7241 PS:_Cillium - https://www.cilliumfm.net/ - "Rue 14 Janvier, Kasserine. Tunisie"
Cillium FM a Houna FM helyett van, a stúdiójuk ugyan ott van, ahol a Jawhara FM :) Gondolom egy a tulaj.

a Nationale meg valószínűleg a líbiai határ közelében indította az új adókat, mert az egyik csoportban a líbiai tag tudja fogni őket Tripolitól nem messze.
 #183304  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Algériában új adót kapott a...
Új tunéziai adókról mit tudsz?
- 95.9, 102.0, 106.9 MHz-en is vettem a RTT Radio Nationale programot (nem listázott)
- 100.2 PI:7241 PS:_Cillium - https://www.cilliumfm.net/ - "Rue 14 Janvier, Kasserine. Tunisie"
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 150