RADIOSITE Fórum

  • Rádiós technikai eszközök

 #183842  Szerző: Zsolt
 
Régebben, épp itt a fórumon került szóba, hogy a manapság divatossá váló Androidos fejegységek között megjelentek NXP TEF6686-os rádió chip-et használó verziók. Ez egy szuper kis DSP-s IC remek érzékenységgel és kimagasló szelektivitással.
Aztán kutakodtam egy kicsit a kínaiaknál és megtaláltam magát a komplett tuner modult, ami (vagy ezzel megegyező) valószínűleg ezekbe az autórádiókba került:
https://aliexpress.com/item/32809641460.html

Szuper, nekem ugyan nincs ezzel kompatibilis fejegységem, de mégis felkeltette az érdeklődésem. Vagyis, hogy tudnám I2C-n valahogy életre kelteni és így egy 10 dolláros FMDX eszközre szert tenni?
Ez mondjuk nekem elég lehetetlen feladatnak tűnt, de újabb keresgélés után találtam egy valószerűtlenül kézre eső segítséget: https://github.com/makserge/tef6686_radio
Egy komplett alkalmazás Arduino-ra, egyéb mintaprogramok C++-ban, dokumentáció, stb.

Le is fordult egy Arduino Mega 2560-n és sikerült is a tunert vezérelni.
Kis demóscan: https://youtu.be/t0UzNTsZdsU
Így szedi ki a kecskeméti Gongot a Citadella mellől (tőlem kb. 2 km) és a poprádi E2-t a Széchenyi-hegytől nem messze: https://youtu.be/m8aQ31sZgZU (Szemléltetésként egy F1HD-val összehasonlítva)
 #183820  Szerző: LuciFerko
 
Küldenek egy másikat, ingyen! Ez a vevőbarát hozzáálláss :) Szerintem szállításnál lett vele valami.
 #183800  Szerző: Glenn
 
:yes: :yes: :yes: 8-)
 #183791  Szerző: benko5009
 
Nálam így néz ki :
Kép
 #183784  Szerző: benko5009
 
LuciFerko írta: 2019.06.18. 00:19 Megérkezett az antenna, szereztem M5-M6 átalakítót. Sajnos sikerült kifognom egy hibás példányt, ugyanis elforog a menetes rész, és hol érintkezik, hol nem. Mármint a műanyag "tokban" forog el az, amit rá kell húzni a menetes csonkra. És az antenna "csálén" áll, azaz szerintem a szállításnál bénáztak vele. Írtam az eladónak, hogy most mi legyen.
Remélem, hamarosan megoldódik !
 #183766  Szerző: LuciFerko
 
Megérkezett az antenna, szereztem M5-M6 átalakítót. Sajnos sikerült kifognom egy hibás példányt, ugyanis elforog a menetes rész, és hol érintkezik, hol nem. Mármint a műanyag "tokban" forog el az, amit rá kell húzni a menetes csonkra. És az antenna "csálén" áll, azaz szerintem a szállításnál bénáztak vele. Írtam az eladónak, hogy most mi legyen.
 #183451  Szerző: benko5009
 
LuciFerko írta: 2019.05.28. 21:11
benko5009 írta: 2019.05.28. 21:09
LuciFerko írta: 2019.05.28. 20:49 Épp mostanában gondolkodtam azon, hogy kéne rendes antenna a Skodára. Mivel itthon égen-földön nem láttam 80 centiset, gondoltam, hogy bevágok méretre egy acél pálcát, rá a menet és kész. De ez így esztétikusabb :)
Én is sokat keresgéltem, de nem találtam itthon megfelelőt. (80 cm)
És nálad van erősítő előtte? Skodában van, ezért kicsit félek is megbuherálni, mert ahogy itt néztem az antenna base-t is cserélni kell arra, amit adnak hozzá.
Az antenna base-t nem muszáj cserélni, legfeljebb használni kell megfelelő m5 m6 adaptert, amit szinte minden gagyi antennához adnak és alkalmazható csak a pálca része. A pálca csatlakozása M6 anya. Bár a Skodánál nem tudom ez hogy van én egy KIA Cee'd-en használom.
 #183448  Szerző: LuciFerko
 
benko5009 írta: 2019.05.28. 21:09
LuciFerko írta: 2019.05.28. 20:49 Épp mostanában gondolkodtam azon, hogy kéne rendes antenna a Skodára. Mivel itthon égen-földön nem láttam 80 centiset, gondoltam, hogy bevágok méretre egy acél pálcát, rá a menet és kész. De ez így esztétikusabb :)
Én is sokat keresgéltem, de nem találtam itthon megfelelőt. (80 cm)
És nálad van erősítő előtte? Skodában van, ezért kicsit félek is megbuherálni, mert ahogy itt néztem az antenna base-t is cserélni kell arra, amit adnak hozzá.
 #183447  Szerző: benko5009
 
LuciFerko írta: 2019.05.28. 20:49 Épp mostanában gondolkodtam azon, hogy kéne rendes antenna a Skodára. Mivel itthon égen-földön nem láttam 80 centiset, gondoltam, hogy bevágok méretre egy acél pálcát, rá a menet és kész. De ez így esztétikusabb :)
Én is sokat keresgéltem, de nem találtam itthon megfelelőt. (80 cm)
 #183445  Szerző: LuciFerko
 
Épp mostanában gondolkodtam azon, hogy kéne rendes antenna a Skodára. Mivel itthon égen-földön nem láttam 80 centiset, gondoltam, hogy bevágok méretre egy acél pálcát, rá a menet és kész. De ez így esztétikusabb :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 126