RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #183959  Szerző: Jozsfm964
 
Nagyon úgy néz ki, hogy meg akarnak szabadulni az Oxygen Media-tól. Vagy átteszik a 96.4re a Rádió 1-et és a 103.1-en mehet tovább az Oxygen vagy Ozone, de ha nem akarok naív lenni, akkor jön a Best FM ami ugye ugyanabban a kézben van, és akkor vagy az lesz a 96.4-en vagy a 103.1-en. Egy jól bejáratott frekin lévő rádiót hülyeség lenne átrakni máshová, igaz volt már itt Rádió 1 a városban. Viszont én a Best fm jövetelét tartom valószínűbbnek, majd később kérnek név változtatást.
 #183956  Szerző: Glenn
 
Valóban, itthon is tisztán jön a tuneren, eddig meg épphogy hallottam a zajban. :yes:
 #183945  Szerző: robert11
 
Volt már Győrben 96 4 rádió1 fura lenne ha ismét ott szólna bár ott jól szólt vagy csak az én rádióm volt jó minőségű.
 #183927  Szerző: ksimiglai
 
Teszteltem a 90.4-et, MOST TÖKÉLETES!!! Perpill pont ott jó,ahol eddig egyáltalán nem szólt,és szól az M1-en is Tatabányáig jól! Budai agglomeráció is pipa.

Aki innentől fogva elállítja,letörni a kezét! :lool:
 #183924  Szerző: Kovi02
 
mlaszlo írta: 2019.06.28. 19:19 Állítottak a velencei 90.4-en, most sokkal jobban szól a budai agglomerációban. Remélhetőleg így marad és nem nyúlnak hozzá.
Így most van Rádió 1 Érden is, továbbá az M1-es autópályán, Budakeszi, Törökbálint felé is sokat javult a Rádió 1 vételi lehetősége.
Nem lehetséges az,hogy a Fehérvár Rádió Kft.-s frekikből nemsokára Best lesz,és azért állítottak rajta,hogy a 94,5-ről jövőben kieső területeket akarják majd vele pótolni,azért erősítettek rajta?
 #183923  Szerző: joe
 
Glenn írta:Jó ez a freki, nem fogja ezt zavarni vételkörzetben semmi. Nem véletlen, hogy átteszik ide a Rádió 1-et.
Csak az a kérdés, hogy hová tervezték azt a 2kW-ot (vagy mennyit)? - annó 1kW H polárban a vízügyi palotáról (25m-es antenna magasság) bizonyos irányokba rosszabb volt, mint a 103,1 MHz 86W-ja az adyvárosi víztoronyról keresztpoláros antennával. Téten a "96,4 Rádió 1" már hallgathatatlan volt a pápai Kossuth adó miatt, a BMC Rádió még Videoton táskarádióval szólt, keletre 96,3 MHz szlovák ütötte már Bábolna magasságában (a 103,1 is elgyengül ott), egyedül nyugati irányban volt egy kicsit jobb...kb. 15 évvel ezelőtti megfigyelés alapján.
Ha ezt a "frekvenciát" is felrakják a víztoronyra 43m-es antenna magasságba, akkor már nem 2kW (?), a dupla antenna magasság miatt minimum negyedelni kell a teljesítményt, vagy erősen irányítani dél felé...

Összegezve, a városban jó mindkét frekvencia, de a várostól 20km-re már egyik vétele sem garantált.
2 hónapja az M1-en Győrtől jöttem, gyakorlatilag M0-ig folyamatos volt a vétel egy gyári, nem túl érzékeny autórádióval...a 103,1-ről 96,7-re a bábolnai pihenőnél váltott, a következő frekvencia a 94,5 volt Bicske környékén, onnan váltott 96,4-re (adás el volt csúszva, így idegesítő volt a váltogatás a hegyek között)...
 #183920  Szerző: mlaszlo
 
Állítottak a velencei 90.4-en, most sokkal jobban szól a budai agglomerációban. Remélhetőleg így marad és nem nyúlnak hozzá.
Így most van Rádió 1 Érden is, továbbá az M1-es autópályán, Budakeszi, Törökbálint felé is sokat javult a Rádió 1 vételi lehetősége.
 #183917  Szerző: Glenn
 
Jó ez a freki, nem fogja ezt zavarni vételkörzetben semmi. Nem véletlen, hogy átteszik ide a Rádió 1-et.
 #183912  Szerző: Adam
 
ksimiglai írta: 2019.06.27. 19:34 A 103.1 egy 100 wattos, kifejezetten zavart freki,a 96.4 pedig 2 kilowatt lesz. A pápai freki közelsége tényleg okozhat gondot.
Hát a pápai Danko 100 wattal talán nem zavar nagyon...
Ezzel azért az M1-en javulni fog a vétel.
Viszont Papa-Ajka-Tapolca környékéről továbbra is hiányzik egy freki.

Nalam egyébként most a vihar után a 95,8-at nyomkodta időszakosan a több mint 150 km-re levő 95,9 Kossuth.
 #183911  Szerző: ksimiglai
 
A 103.1 egy 100 wattos, kifejezetten zavart freki,a 96.4 pedig 2 kilowatt lesz. A pápai freki közelsége tényleg okozhat gondot.
  • 1
  • 419
  • 420
  • 421
  • 422
  • 423
  • 987