RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184003  Szerző: Rickykeee23
 
Richmonde írta: 2019.07.04. 12:37
Rickykeee23 írta: 2019.07.04. 09:44 Én azt nem értem, hogy miért játszadoznak a frekvenciáik erősségével. Miért nem nyomják fel az összes frekvenciájukat full-ra? Miért jó az, hogy leszabályozzák...? Most például itt Baranyában is játszottak minimum a villányival. Régen amikor a 100,9-en a Tenkes Rádió / Rádió Villány ment, akkor Majdnemhogy Mohácsig fogható volt. Most már Bólyon is nyögvenyelősen jön. Ezek kb 15-20 km-es variálások. Szerintem, ha a Balaton környéki frekiket feltolnák úgy, hogy szikráznának az adótornyaik akkor biztos vagyok benne, hogy lehetne fogni az egész Balaton területén. Keszthelyit, Székesfehérvárit (Velenceit), Veszprémit megkakaózni amit ugye bír az adott adó. És szerintem kész is lenne. Kaposvár az már táv, azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy be tudná fogni valahogy is az egész déli partot. Valamiért nagyon nem törődik a Plus, a vidéki frekikkel.. A Villányi, Mohácsi, Pécsi, Komlói még mindig a régi Rádió1Pécs RDS-eket lövi.. Azaz RADIO 1/93,8/MOHACS, RADIO 1/90,6/PECS, RADIO 1/100,9/VILLANY, RADIO 1/99,4/KOMLO... Ja és ha nem az igazi a tunered a kocsiban akkor Pécs és Komló között nem is tudod hallgatni a Rádió1-et... Pedig a frkitérképükön takarják egész Baranya Megyét...... :\
Szeinted ez így működik? Feltolni, hogy szikrázzon oszt jó van?
Ne szó szerint értsd ezt... De abban biztos vagyok, hogy néhány frekvenciája vissza van fojtva. Gondolom, minden adónak megvan, hogy meddig tud ellőni. Ha eddig más rádió távolabb szólt, akkor a Rádió1 miért nem? Megmondom őszintén nem értek hozzá. De gondolom.. még egyszer mondom... Gondolom... A Rádió 1 tudja szabályozni, vagy a pályázatban úgy írják ki, hogy kisebb legyen a vételkörzet. De ennek azért nem látom értelmét, mert ha egy frekvencia el tud lőni pl 30 km-t akkor azt miért nem használják ki?
 #184002  Szerző: Richmonde
 
Rickykeee23 írta: 2019.07.04. 09:44 Én azt nem értem, hogy miért játszadoznak a frekvenciáik erősségével. Miért nem nyomják fel az összes frekvenciájukat full-ra? Miért jó az, hogy leszabályozzák...? Most például itt Baranyában is játszottak minimum a villányival. Régen amikor a 100,9-en a Tenkes Rádió / Rádió Villány ment, akkor Majdnemhogy Mohácsig fogható volt. Most már Bólyon is nyögvenyelősen jön. Ezek kb 15-20 km-es variálások. Szerintem, ha a Balaton környéki frekiket feltolnák úgy, hogy szikráznának az adótornyaik akkor biztos vagyok benne, hogy lehetne fogni az egész Balaton területén. Keszthelyit, Székesfehérvárit (Velenceit), Veszprémit megkakaózni amit ugye bír az adott adó. És szerintem kész is lenne. Kaposvár az már táv, azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy be tudná fogni valahogy is az egész déli partot. Valamiért nagyon nem törődik a Plus, a vidéki frekikkel.. A Villányi, Mohácsi, Pécsi, Komlói még mindig a régi Rádió1Pécs RDS-eket lövi.. Azaz RADIO 1/93,8/MOHACS, RADIO 1/90,6/PECS, RADIO 1/100,9/VILLANY, RADIO 1/99,4/KOMLO... Ja és ha nem az igazi a tunered a kocsiban akkor Pécs és Komló között nem is tudod hallgatni a Rádió1-et... Pedig a frkitérképükön takarják egész Baranya Megyét...... :\
Szeinted ez így működik? Feltolni, hogy szikrázzon oszt jó van?
 #184000  Szerző: Rickykeee23
 
Én azt nem értem, hogy miért játszadoznak a frekvenciáik erősségével. Miért nem nyomják fel az összes frekvenciájukat full-ra? Miért jó az, hogy leszabályozzák...? Most például itt Baranyában is játszottak minimum a villányival. Régen amikor a 100,9-en a Tenkes Rádió / Rádió Villány ment, akkor Majdnemhogy Mohácsig fogható volt. Most már Bólyon is nyögvenyelősen jön. Ezek kb 15-20 km-es variálások. Szerintem, ha a Balaton környéki frekiket feltolnák úgy, hogy szikráznának az adótornyaik akkor biztos vagyok benne, hogy lehetne fogni az egész Balaton területén. Keszthelyit, Székesfehérvárit (Velenceit), Veszprémit megkakaózni amit ugye bír az adott adó. És szerintem kész is lenne. Kaposvár az már táv, azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy be tudná fogni valahogy is az egész déli partot. Valamiért nagyon nem törődik a Plus, a vidéki frekikkel.. A Villányi, Mohácsi, Pécsi, Komlói még mindig a régi Rádió1Pécs RDS-eket lövi.. Azaz RADIO 1/93,8/MOHACS, RADIO 1/90,6/PECS, RADIO 1/100,9/VILLANY, RADIO 1/99,4/KOMLO... Ja és ha nem az igazi a tunered a kocsiban akkor Pécs és Komló között nem is tudod hallgatni a Rádió1-et... Pedig a frkitérképükön takarják egész Baranya Megyét...... :\
 #183995  Szerző: Glenn
 
mlaszlo írta: 2019.06.30. 17:20 Teszteltem a hétvégén Érden, autóval is, nagyon jól jön a 90.4, házon belül is lehet hallgatni, kisebb rádióval és telefonnal is
Reméljük így marad és nem nyúlnak hozzá!
Kíváncsi leszek, a Balaton Sound után marad-e így, vagy visszaveszik...
 #183992  Szerző: shadoe
 
Hogy pozitív kritika is érje a ház elejét, a korrektség kedvéért: a július 1-i Disco's Hitben már lejátszásra került Shawn Mendes "Senorita" c. száma. (Nem, nem, tényleg nem az If I can't have you.) Pont az aznap frissített amerikai rádiós top 40 listára is tegnap került fel, a 20. helyen. Döbbenet, mennyire frissek voltak ezúttal. A Petőfi sehol sincs pl. ez ügyben megint... (Bár lenne sok ilyen pozitív változás!) Itt nézhető meg a legelső júliusi amerikai CHR/Top 40 lista: http://fmqb.name/mediabase-top-40/
 #183980  Szerző: shadoe
 
Sajnos egyelőre semmi jele a turbózásnak. Most pl. ha véletlen odatekerek (pontosabban: oda üldöz a Petőfi vagy az Aktív rádió...), a 7 Yearsbe, a Breathe-be, a Remedy-be szerelmesek, ráadásul ezen előadóknak azóta (kb. 3 év) kb. 3-4 újabb száma megjelent, és már azok is lementek. :O
 #183973  Szerző: Rickykeee23
 
Lehet tudni már valamit, hogy mikor turbózzák kicsit a rádiót? Tehát, hogy a Factoryban mikortól lesz Gery, vagy a zenei rotációt mikor bővítik? Amúgy éjféltől minden nap van Gery, vagy egyáltalán vezet most műsort? A radio1.hu-n nincs egyáltalán feltüntetve, hogy itt dolgozna, éjfél után meg nem szoktam rádiózni. :D
 #183968  Szerző: mlaszlo
 
Teszteltem a hétvégén Érden, autóval is, nagyon jól jön a 90.4, házon belül is lehet hallgatni, kisebb rádióval és telefonnal is
Reméljük így marad és nem nyúlnak hozzá!
 #183966  Szerző: ksimiglai
 
Adam írta:
ksimiglai írta: 2019.06.28. 20:53 Teszteltem a 90.4-et, MOST TÖKÉLETES!!! Perpill pont ott jó,ahol eddig egyáltalán nem szólt,és szól az M1-en is Tatabányáig jól! Budai agglomeráció is pipa.

Aki innentől fogva elállítja,letörni a kezét! :lool:
Nyomokban még Siófokon is bejön ...
Sztem ott eddig is jött.Most észak-északkeletre lett jobb.
 #183964  Szerző: Adam
 
Jozsfm964 írta: 2019.06.29. 22:10 Nagyon úgy néz ki, hogy meg akarnak szabadulni az Oxygen Media-tól. Vagy átteszik a 96.4re a Rádió 1-et és a 103.1-en mehet tovább az Oxygen vagy Ozone, de ha nem akarok naív lenni, akkor jön a Best FM ami ugye ugyanabban a kézben van, és akkor vagy az lesz a 96.4-en vagy a 103.1-en. Egy jól bejáratott frekin lévő rádiót hülyeség lenne átrakni máshová, igaz volt már itt Rádió 1 a városban. Viszont én a Best fm jövetelét tartom valószínűbbnek, majd később kérnek név változtatást.
Ha jobbak a vételi adottságok akkor nem hülyeség. A helyi reklámblokkban fel lehet készíteni erre a hallgatókat, az Autórádiók pedig úgyis maguktól át fognak állni.
  • 1
  • 418
  • 419
  • 420
  • 421
  • 422
  • 987