RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #184070  Szerző: Glenn
 
Szerintem sem a régi neveket kellene feltámasztani, azok maradjanak meg a rádiós történelem részeiként. Viszont találó nevet kéne végre adni az induló rádióknak, mert az ilyen túl egyszerű elnevezések, amik csak a műfajra utalnak (pl. Retro), vagy még arra sem (pl. Music FM), nem éppen kreatívak.
A Best FM-mel kapcsolatban meg az én véleményem eltér a tietekétől. Szerintem indulhatna és legyen verseny. Ezt a Slágert meg lehet verni ebben a műfajban, mert még mindig sok benne a nem odavaló zene. Vagy kell ilyet adniuk, vagy nem értik a lényeget, de hogy nem jó ez így, az biztos.
 #184068  Szerző: Rickykeee23
 
Chucky írta: 2019.07.09. 11:43
Rickykeee23 írta: 2019.07.09. 10:25 Roxy Rádió-ra szinte minden húszon-harminc éves emlékszik és sajnálja, hogy megszűnt.. Más kérdés, hogy sikerülne-e a spotokat ugyanúgy megcsinálni, ugyanazzal a hanggal.. és 1-2 régi műsorvezetőt vissza szerezni. (Ahogy az R1 csinálta újrainduláskor.)
Nem tudom miért ragaszkodtok ennyire a múlthoz. Minek ide a Roxy? Jó volt, én is szerettem, de az akkor és ott véget ért! Mindenkinek kötődnek hozzá emlékek, érzések, személyes dolgok. Ha ugyanúgy visszatérne, lehet pár hétig nosztalgiázni lehetne, de inkább csak a most szépnek tűnő Roxy időszak rovására menne.
Hiába jött vissza a R1 is, szidja mindenki, mert egy nagy nulla!
Inkább legyen valami új, valami trendi, új arcokkal, hangokkal. Ne pedig más korábbi sikeréből próbáljanak építkezni. Abból jó még sosem jött ki...
Nekem személy szerint nagyon színpatikus rádió volt. Jó névvel (mert nekem pl. a Roxy Rádió név nagyon tetszik), arculattal. Jobban sajnáltam a megszűnését mint a Danubiusét, Musicét vagy éppen a Sláger Rádióét. Apropó Sláger... Igaz más az arculat, lecserélték a "Rádió"-t "FM"-re.. De bejött nekik a "visszatérés". Legyenek más műsorvezetők, és nem is azokat a zenéket játszanák amiket anno a Roxy-n.. De a Roxy Brand szerintem stílusos... És talán azt hiányolom. Amúgy a Juventus Rádió brand is szimpi volt nekem... /Az a baj, hogy nem azon kellene most rágódni, hogy múltat kell-e most vissza hozni, vagy sem.. Hanem ami jó, nem kellett volna megszüntetni../
 #184066  Szerző: zenefalo
 
Inkább olyan stílusú rádió kellene, mint a Cool Fm Xbeat csatornája, csak élettel és mixekkel megspékelve!
 #184065  Szerző: Chucky
 
Rickykeee23 írta: 2019.07.09. 10:25 Roxy Rádió-ra szinte minden húszon-harminc éves emlékszik és sajnálja, hogy megszűnt.. Más kérdés, hogy sikerülne-e a spotokat ugyanúgy megcsinálni, ugyanazzal a hanggal.. és 1-2 régi műsorvezetőt vissza szerezni. (Ahogy az R1 csinálta újrainduláskor.)
Nem tudom miért ragaszkodtok ennyire a múlthoz. Minek ide a Roxy? Jó volt, én is szerettem, de az akkor és ott véget ért! Mindenkinek kötődnek hozzá emlékek, érzések, személyes dolgok. Ha ugyanúgy visszatérne, lehet pár hétig nosztalgiázni lehetne, de inkább csak a most szépnek tűnő Roxy időszak rovására menne.
Hiába jött vissza a R1 is, szidja mindenki, mert egy nagy nulla!
Inkább legyen valami új, valami trendi, új arcokkal, hangokkal. Ne pedig más korábbi sikeréből próbáljanak építkezni. Abból jó még sosem jött ki...
 #184064  Szerző: Rickykeee23
 
tomee írta: 2019.07.09. 09:12
noartist írta:
RadioFan írta: 2019.07.08. 22:06 Van valami hír mostanában a Best FM körül? Kicsit vérszegénynek érzem azt, hogy a Sláger mellett Pesten egy új brand labdába rúghatna, és pesti freki nélkül gondolom hálózat se lesz a helyi Bestekből...
Egyáltalán van még esély arra hogy a 99,5-ön Best lesz?

Semmi konkrét fejlemény. A Best FM-vonat már elment, maga a Sláger indította útjára. :D

Ha piaci rést akarnak betömni, akkor itt Roxy lesz. (Vagy ami még nagyobbat pukkanna: Rise FM - de ez több okból is valószínűtlen)
Más kérdés, hogy van-e egyáltalán betömni való piaci rés még, mert nekem még mindig úgy tűnik, hogy a Music vonalát inkább a R1-el akarják továbbvinni, nem külön rádió indításával. A Music a vége felé sem sokban különbözött zeneileg a R1-től, független attól, hogy orrba-szájba mixek mentek, de az meg a koncepciók közötti különbség volt.

Gyakorlatban még mindig könnyebb lenne finomhangolni a R1-et, mint még egy rádiót elindítani.
Szerintem is a Rádió 1-et fogják finomhangolni. Augusztustól szerintem eléggé MusicFm-esíteni fogják. Júliusban fognak szerződtetni Dj-ket is, illetve akár műsorvezetőket is. (Főleg, hogy a Sláger is kacsingat a volt Musicos kollégákra.) Ami érdekes nekem, hogy az R1-en nincs női műsorvezető. Lehet érdemes lenne próbálkozni vele. (Saját vélemény)...

A 99,5-ön biztosan el fog indulni egy rádió. Én is a Roxy brand mellett állok. Annak lenne a legtöbb értelme. A Best szerintem nem tudna érvényesülni a Sláger mellett... A Roxy-nak jobban menne az R1 mellett. Úgy tudnám ezt elképzelni, hogy az R1 maradna a klasszikus egy számnak vége, jön a következő... Kivéve a Cooky mix illetve este. A Roxy lenne a szinte full szétmixelt rádió. Így úgy gondolom ellennének egymás mellett.. De Bestnek semmi értelme.. Megyeszékhelyeken (Debrecent kivéve, mert ott piacvezető, és tényleg nagyon jól össze rakott rádiót csinálnak) valahogy csak-csak elvannak.... Pesten nem tudom elképzelni. Bestnek mondjuk nincs is meg az a jól felépített brandje.. Roxy Rádió-ra szinte minden húszon-harminc éves emlékszik és sajnálja, hogy megszűnt.. Más kérdés, hogy sikerülne-e a spotokat ugyanúgy megcsinálni, ugyanazzal a hanggal.. és 1-2 régi műsorvezetőt vissza szerezni. (Ahogy az R1 csinálta újrainduláskor.)
 #184062  Szerző: tomee
 
noartist írta:
RadioFan írta: 2019.07.08. 22:06 Van valami hír mostanában a Best FM körül? Kicsit vérszegénynek érzem azt, hogy a Sláger mellett Pesten egy új brand labdába rúghatna, és pesti freki nélkül gondolom hálózat se lesz a helyi Bestekből...
Egyáltalán van még esély arra hogy a 99,5-ön Best lesz?

Semmi konkrét fejlemény. A Best FM-vonat már elment, maga a Sláger indította útjára. :D

Ha piaci rést akarnak betömni, akkor itt Roxy lesz. (Vagy ami még nagyobbat pukkanna: Rise FM - de ez több okból is valószínűtlen)
Más kérdés, hogy van-e egyáltalán betömni való piaci rés még, mert nekem még mindig úgy tűnik, hogy a Music vonalát inkább a R1-el akarják továbbvinni, nem külön rádió indításával. A Music a vége felé sem sokban különbözött zeneileg a R1-től, független attól, hogy orrba-szájba mixek mentek, de az meg a koncepciók közötti különbség volt.

Gyakorlatban még mindig könnyebb lenne finomhangolni a R1-et, mint még egy rádiót elindítani.
 #184061  Szerző: noartist
 
RadioFan írta: 2019.07.08. 22:06 Van valami hír mostanában a Best FM körül? Kicsit vérszegénynek érzem azt, hogy a Sláger mellett Pesten egy új brand labdába rúghatna, és pesti freki nélkül gondolom hálózat se lesz a helyi Bestekből...
Egyáltalán van még esély arra hogy a 99,5-ön Best lesz?

Semmi konkrét fejlemény. A Best FM-vonat már elment, maga a Sláger indította útjára. :D

Ha piaci rést akarnak betömni, akkor itt Roxy lesz. (Vagy ami még nagyobbat pukkanna: Rise FM - de ez több okból is valószínűtlen)
 #184060  Szerző: RadioFan
 
Van valami hír mostanában a Best FM körül? Kicsit vérszegénynek érzem azt, hogy a Sláger mellett Pesten egy új brand labdába rúghatna, és pesti freki nélkül gondolom hálózat se lesz a helyi Bestekből...
Egyáltalán van még esély arra hogy a 99,5-ön Best lesz?
 #183563  Szerző: Marcii
 
Wolfman írta: 2019.06.06. 21:18
adam1400 írta: 2019.06.04. 09:47 A zalai Best ma kért halasztást.
Zalai Best? Miről maradtam le? :O
A Zalaegerszegi 88.9 Best FM néven fog indulni.(egyszer,talán.)
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 72