RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184560  Szerző: Adam
 
shadoe írta: 2019.08.08. 19:26 A szegedi elég sokáig elhallatszik. Én itt Lakitelek mellett a földszinten veszem, ha úgy fordítom az antennát, igaz, monoban jó esetben, de szól. A vonaton is Szegedtől jóformán Félegyházáig elhallgattam a sima rádiós walkmanemmel. Amúgy ha kell valahova R1, szívesen adok nektek, szolnoki, félegyházi, innen két kézzel szórom. :D
A szegedit kecskeméten is be tudtam fogni - RDS-el, jó képességű autórádióval.
 #184558  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2019.08.10. 09:56 Hogy érted ha kell valakinek r1 szolnoki meg ilyenek akkor te tudsz adni? Online streamról nem tudsz véletlen mondjuk a szolnokival kapcsolatban? Eddig még nem volt se nyíregyházi pedig azt régebben hallgattam dél előttönként Balogh Vili sávjában. Vajon ott dolgozik még? Ott van még? Mert a csabain már rég óta nem hallani volt időszak, mikor ott is hallható volt.
Csak humorizáltam. Bár ott tartanánk, hogy osztogathatnám a frekvenciákat. Nincs nekem semmi befolyásom, csak itt fanyalogni, hová züllött ez az amúgy értékes FM sáv.
 #184552  Szerző: robert11
 
Hogy érted ha kell valakinek r1 szolnoki meg ilyenek akkor te tudsz adni? Online streamról nem tudsz véletlen mondjuk a szolnokival kapcsolatban? Eddig még nem volt se nyíregyházi pedig azt régebben hallgattam dél előttönként Balogh Vili sávjában. Vajon ott dolgozik még? Ott van még? Mert a csabain már rég óta nem hallani volt időszak, mikor ott is hallható volt.
 #184534  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2019.08.08. 19:26 A szegedi elég sokáig elhallatszik. Én itt Lakitelek mellett a földszinten veszem, ha úgy fordítom az antennát, igaz, monoban jó esetben, de szól. A vonaton is Szegedtől jóformán Félegyházáig elhallgattam a sima rádiós walkmanemmel. Amúgy ha kell valahova R1, szívesen adok nektek, szolnoki, félegyházi, innen két kézzel szórom. :D
Még amikor ment az ex.Alisca hálózat,Dunaföldvár környéke volt még durván ellátva:
a lokál 106,5 mellett RDS+ST ott volt a 107,5, 93,1 ,ezenkívül még hallgathatóan a 90,4 91,1 94,5 96,4 és zajosan a 90,6 és a 87,9.

A 87,9 messze a legerősebb szegedi itt is,itt állandó RDS+ST jön,a 104,6 meg csak zajos mono,a többi meg csak akkor jön,ha irányba forgatom az antennát.(a 94,9/90,3 pl. az 5-ös út melletti halászcsárdánál már erősen zajos,pedig csak 10km az adótorony onnan)
 #184531  Szerző: shadoe
 
A szegedi elég sokáig elhallatszik. Én itt Lakitelek mellett a földszinten veszem, ha úgy fordítom az antennát, igaz, monoban jó esetben, de szól. A vonaton is Szegedtől jóformán Félegyházáig elhallgattam a sima rádiós walkmanemmel. Amúgy ha kell valahova R1, szívesen adok nektek, szolnoki, félegyházi, innen két kézzel szórom. :D
 #184530  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta: 2019.08.08. 16:51
djlacee írta: 2019.08.08. 11:37 Paks és Baja is OFF
https://media1.hu/2019/08/08/a-radio-1- ... nemult-el/
Akkor csak 5 elemes antennával 10 emeletes tetején Szegedről vagy Kiskunfélegyházáról. :troll:
Baja keleti részén a szegedi még autórádióval is jön. Ezen kívül még ott van a mohácsi 93,8 is,ami rosszabb vevővel is hallgatható.
Még az OzoneFM-es időszakban Pécsről hazafelé a szekszárdi O3-t hallgatva Baján mindig átugrott a 93,8 Rádió1-re,mert a szekszárdi adó PI kódját elfelejtették átírni,így az mindig a baranyai Rádió1 hálózat tagjaira váltott át. :D
(a paksin meg évekig RADIO_1_ volt a PS is)
 #184522  Szerző: LuciFerko
 
Adam írta: 2019.08.07. 21:26 Egyébként miért pörögnek annyira azon a szekszárdi frekin? A Dunaföldvári és a Paksi frekvencia lefedi a várost, nem?
Nem, árnyékolva vannak. Csak a 94.3 az opció Bajáról.
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 987