RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184636  Szerző: Adam
 
Rickykeee23 írta: 2019.08.18. 16:05
ksimiglai írta: 2019.08.18. 15:06 Ha nem lenne a 90,4,akkor is váltogatna.Nem az a baj, hogy váltogat,hanem hogy nincsenek szinkronban.
Így van. Válogatással nincs gond. A szinkront kellene össze hozni. Gondolom, hogy hálózatosan megy, így valamivel nehezebb nekik. Ha Mohácsról megyek Pécsre. Sokszor váltogat a 93,8-100,9-90,6 között és szinte mindig gond van az összhang-al. Ha megyek Mohácsról Siófokra, akkor a Retro is váltogat a 105,5-100,5-103,3 között. Ott annyi a különbség, hogy hajszálpontosan ugyanaz megy. Szerintem az R1-nél ezt a problémát sose fogják tudni megoldani.
A Retro-nal az összes freki hajszálpontosan ugyanaz megy. Ahogy a 4 közszolgálati adónál is. És pontosan be is van állítva minden, AF-ek, RDS text stb, ahogy annak lennie kell.

Valószínű, hogy ezeket a dolgokat az Antenna Hungária állítja be, gondolom a szolgáltatás része ez is, hisz csomagban kapják a frekvenciakat.

Ez az ügyetlen androidos fejegységem is siman boldogul a váltásokkal. Meg azért az átfedés is nagyobb a frekik között, mint a Radio1-nel.

A Radio1-nel pedig valószínű maguknak kell megoldaniuk a jel továbbítását az adókhoz, ami így sikerül ahogy.
 #184635  Szerző: Adam
 
RadioFan írta: 2019.08.18. 12:54
Adam írta: 2019.08.17. 19:46 Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
Én elég gyakran ingázok Pest és Fehérvár között, azt elmondhatjuk hogy magasan a 94,5 szól a legszebben. Nekem az viszont gyötrelem, ahogy a 96,4 és a 90,4 között variál a rádió. Volt, hogy 6-szor váltott át 1 dal alatt. Azóta se nagyon hallgatok R1-et hosszabb távon.
Szerintem a 96,4 jobban szól, mint a fehérvári, de utóbbi sem rossz.


Ez fejegység függő is hogy mikor és hogyan vált át. Én nem tapasztaltam ilyesmit, Octavia a 30-as kőnél átállt a Velenceire, és ott is maradt. Annál mondjuk nem látom mikor vált, de az 5-6 mp digitális miatt észrevettem volna. Ez az androidos fej meg ki is hagyta a velenceit. Majd hazafele megnézem mit csinál.
 #184632  Szerző: ksimiglai
 
Igen,van 4 óra,amikor különböző műsornak kell menni,de a fennmaradó 20-ban lehetne szinkronban.Egyébként a fehérvári és a velencei freki sincs szinkronban,mármint egymással se... de pl a veszprémi és a velencei tökéletes szinkronban van,és a tatabányai és fehérvári is.Ki érti ezt?
 #184630  Szerző: Rickykeee23
 
ksimiglai írta: 2019.08.18. 15:06 Ha nem lenne a 90,4,akkor is váltogatna.Nem az a baj, hogy váltogat,hanem hogy nincsenek szinkronban.
Így van. Válogatással nincs gond. A szinkront kellene össze hozni. Gondolom, hogy hálózatosan megy, így valamivel nehezebb nekik. Ha Mohácsról megyek Pécsre. Sokszor váltogat a 93,8-100,9-90,6 között és szinte mindig gond van az összhang-al. Ha megyek Mohácsról Siófokra, akkor a Retro is váltogat a 105,5-100,5-103,3 között. Ott annyi a különbség, hogy hajszálpontosan ugyanaz megy. Szerintem az R1-nél ezt a problémát sose fogják tudni megoldani.
 #184629  Szerző: ksimiglai
 
Ha nem lenne a 90,4,akkor is váltogatna.Nem az a baj, hogy váltogat,hanem hogy nincsenek szinkronban.
 #184626  Szerző: RadioFan
 
Adam írta: 2019.08.17. 19:46 Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
Én elég gyakran ingázok Pest és Fehérvár között, azt elmondhatjuk hogy magasan a 94,5 szól a legszebben. Nekem az viszont gyötrelem, ahogy a 96,4 és a 90,4 között variál a rádió. Volt, hogy 6-szor váltott át 1 dal alatt. Azóta se nagyon hallgatok R1-et hosszabb távon.
 #184620  Szerző: Adam
 
RadioFan írta: 2019.08.17. 11:37
Adam írta: 2019.08.16. 20:49 Ma délután nagyjából minden órában ment egy-két 2000-es évekbeli zene, mint pl Junior Jack - Stupiddisco vagy Energy52 - Cafe Del Mar, Fragma - Toca's Miracle.
Nagyon jó volt, ilyen kellene több!
Cooky mintha mondta volna a mixben, hogy most több régebbi zenét játszanak, pl. 5-től 6-ig is volt ATC - Around the world, Chris Lake - Sundown, stb. Nekem nagyon tetszenne, ha így maradna :yes:
Nekem is tetszene ha így maradna. Nem kell sok, óránként 1-2 ilyen régebbi zene elég lenne. Egyébként ezeket a számokat csak a vasárnapi Cooky Classic mixben lehet hallani.
De szerintem is hétfőtől megy minden úgy ahogy eddig.
 #184619  Szerző: Adam
 
Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
 #184616  Szerző: ksimiglai
 
A teszteken régóta rosszúl szerepel ez a stílus,nem lesz,fogadjátok el.Most tematikus hétvége van,ezért mennek, aztán hétfőtől minden vissza.

A megújulás meg annyi, hogy lett pár frissebb zene, ennyi.
 #184615  Szerző: RadioFan
 
Adam írta: 2019.08.16. 20:49 Ma délután nagyjából minden órában ment egy-két 2000-es évekbeli zene, mint pl Junior Jack - Stupiddisco vagy Energy52 - Cafe Del Mar, Fragma - Toca's Miracle.
Nagyon jó volt, ilyen kellene több!
Cooky mintha mondta volna a mixben, hogy most több régebbi zenét játszanak, pl. 5-től 6-ig is volt ATC - Around the world, Chris Lake - Sundown, stb. Nekem nagyon tetszenne, ha így maradna :yes:
  • 1
  • 407
  • 408
  • 409
  • 410
  • 411
  • 987