RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184654  Szerző: Kovi02
 
Adam írta: 2019.08.20. 17:36
hori írta: 2019.08.20. 06:19 Azért, mert ez még anno is viszonylag normálisan ki lett mérve az NMHH részéről és az évtizedek alatt sem jelent meg rajta külföldi adó (zavartatás). Nem úgy, mint a többin.. ..amik pályázatánál az évtizedek során a műszaki tervet csak CRTL-C CTRL-V-zték mindenféle további mérés nélkül úgy, hogy közben megváltoztak a külföldi viszonyok, de ezt sajnos a hazai rész nem követte le.
A Nagykanizsai 95,6 is ilyen, nem zavarja semmi Észak, és keleti irányban 50-60 km-es körzetben, nyugati irányban minimum az országhatárig. Déli irányban nincs nagyon tapasztalatom.
A Radio Koprivnica megy kb. 50km-ről a 95,5-n 300W-tal a Kalnik csúcsról. Elég erős freki,idén már én is vettem itthon,pedig 240km-re van az adó tőlem.

Általában az szokott lenni,hogy országhatár felé úgy mérik ki a helyi frekiket,hogy az ország belső része felé zavartalan legyen,de országhatáron túl(és a határterületeken) már erősen zavartak. Hiába vannak tőlem kb. 20-30km-re,a kiskunhalasi,kiskunmajsai adókhoz már kell a 15 elemes antenna az(átlaghallgatótól várt) zavartalan vételhez,míg pl. a tiszakécskei Aktív vagy a vásárhelyi Rádió7 már egy 5 elemes antennával is jól vehető,mert nincs rajta közeli,erősebb adó.

A Rádió 1 az 1kW-s teljesítményével a legerősebb szegedi adó itt a 87,9-en,a Petőfi a 104,6-on kb. az ötszörösével alig jön,mert a pécsi Dankóval erősen keveredik,a Kossuth meg az úzdi Petőfivel.(pedig országon belül azért figyelhetnénk a zavarásra)
 #184652  Szerző: Adam
 
hori írta: 2019.08.20. 06:19 Azért, mert ez még anno is viszonylag normálisan ki lett mérve az NMHH részéről és az évtizedek alatt sem jelent meg rajta külföldi adó (zavartatás). Nem úgy, mint a többin.. ..amik pályázatánál az évtizedek során a műszaki tervet csak CRTL-C CTRL-V-zték mindenféle további mérés nélkül úgy, hogy közben megváltoztak a külföldi viszonyok, de ezt sajnos a hazai rész nem követte le.
A Nagykanizsai 95,6 is ilyen, nem zavarja semmi Észak, és keleti irányban 50-60 km-es körzetben, nyugati irányban minimum az országhatárig. Déli irányban nincs nagyon tapasztalatom.
 #184646  Szerző: hori
 
Attis írta:
Adam írta: 2019.08.17. 19:46 Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
Ma Bogláron voltam, tapasztalataim szerint a 99,4 már ott se tökéletes, helyenként már alig vehető . Viszont Boglártól dél felé a korábbi Helikonhoz viszonyítva jóval tovább szól.
A 99,9 elhiszem, hogy brutál jó antennával még a Balatonnál is megy, de egy átlag vevővel alig szól ki a zajból. (Amúgy le a kalappal, a legjobb kaposvári freki.)
Azért, mert ez még anno is viszonylag normálisan ki lett mérve az NMHH részéről és az évtizedek alatt sem jelent meg rajta külföldi adó (zavartatás). Nem úgy, mint a többin.. ..amik pályázatánál az évtizedek során a műszaki tervet csak CRTL-C CTRL-V-zték mindenféle további mérés nélkül úgy, hogy közben megváltoztak a külföldi viszonyok, de ezt sajnos a hazai rész nem követte le.
 #184645  Szerző: Attis
 
Adam írta: 2019.08.17. 19:46 Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
Ma Bogláron voltam, tapasztalataim szerint a 99,4 már ott se tökéletes, helyenként már alig vehető . Viszont Boglártól dél felé a korábbi Helikonhoz viszonyítva jóval tovább szól.
A 99,9 elhiszem, hogy brutál jó antennával még a Balatonnál is megy, de egy átlag vevővel alig szól ki a zajból. (Amúgy le a kalappal, a legjobb kaposvári freki.)
 #184644  Szerző: Adam
 
Glenn írta: 2019.08.19. 21:31 Miért nem látod? Egyszerre mutatja a frekit és az adás nevét RDS PS-sel.
A tiéd lehet hogy mutatja, de ez 3-as octavia, érintő képernyős fejegységgel. Ez csak az adás nevét jeleníti meg illetve az RDS szöveg fut alatta. Ha rányomok a "MANUAL"-ra, akkor kiírja a frekit 5-6 mp-ra, majd újra eltünteti. Szóval utazás közben ha akarod tudni melyik frekin van, mindig rá kell nyomnod :) Mivel totál észrevételnül csinálja, nem veszed észre a váltást. Max ha ilyen pancserség van az éterben, mint a 90,4 - 96,4 közötti nagy eltérés, akkor.

Ez a rádió arra van kitalálva, hogy beállítasz rajta egy adót, amit hallgatni akarsz, ez meg mindenhol megkeresi a legjobb adót, és észrevételnül arra kapcsol. :) De erre egyébként tökéletes.
 #184643  Szerző: Glenn
 
Adam írta: 2019.08.18. 23:29A Retro-nal az összes freki hajszálpontosan ugyanaz megy. Ahogy a 4 közszolgálati adónál is. És pontosan be is van állítva minden, AF-ek, RDS text stb, ahogy annak lennie kell.
Ezek mikrohullámú modulációval mennek és a Retro az egykori Danubius hálózatát használja, így tehát kb. 25 éve szinkronban megy.
Adam írta: 2019.08.18. 12:54Ez fejegység függő is hogy mikor és hogyan vált át. Én nem tapasztaltam ilyesmit, Octavia a 30-as kőnél átállt a Velenceire, és ott is maradt. Annál mondjuk nem látom mikor vált, de az 5-6 mp digitális miatt észrevettem volna.
Miért nem látod? Egyszerre mutatja a frekit és az adás nevét RDS PS-sel.
 #184637  Szerző: Adam
 
Egyébként a halozatos műsort, híreket is jobban meg lehetne oldani, ossze lehetne hangolni az egymáshoz közeli frekiknél. Pl a zalaegerszegin és a keszthelyin ugyanaz a hírbemondó és a halozatos műsorvezető, viszont Zala megye legnagyobb részét lefedő kanizsain már teljesen más. De ezek legalább szinkronban mennek.
 #184636  Szerző: Adam
 
Rickykeee23 írta: 2019.08.18. 16:05
ksimiglai írta: 2019.08.18. 15:06 Ha nem lenne a 90,4,akkor is váltogatna.Nem az a baj, hogy váltogat,hanem hogy nincsenek szinkronban.
Így van. Válogatással nincs gond. A szinkront kellene össze hozni. Gondolom, hogy hálózatosan megy, így valamivel nehezebb nekik. Ha Mohácsról megyek Pécsre. Sokszor váltogat a 93,8-100,9-90,6 között és szinte mindig gond van az összhang-al. Ha megyek Mohácsról Siófokra, akkor a Retro is váltogat a 105,5-100,5-103,3 között. Ott annyi a különbség, hogy hajszálpontosan ugyanaz megy. Szerintem az R1-nél ezt a problémát sose fogják tudni megoldani.
A Retro-nal az összes freki hajszálpontosan ugyanaz megy. Ahogy a 4 közszolgálati adónál is. És pontosan be is van állítva minden, AF-ek, RDS text stb, ahogy annak lennie kell.

Valószínű, hogy ezeket a dolgokat az Antenna Hungária állítja be, gondolom a szolgáltatás része ez is, hisz csomagban kapják a frekvenciakat.

Ez az ügyetlen androidos fejegységem is siman boldogul a váltásokkal. Meg azért az átfedés is nagyobb a frekik között, mint a Radio1-nel.

A Radio1-nel pedig valószínű maguknak kell megoldaniuk a jel továbbítását az adókhoz, ami így sikerül ahogy.
 #184635  Szerző: Adam
 
RadioFan írta: 2019.08.18. 12:54
Adam írta: 2019.08.17. 19:46 Ma jártam megint az M7-esen, most egy kínai androidos multimédiás fejegység volt a kocsiban. Vételi képessége nem rossz, de sz AF-eket bűn rosszul kezeli. Csak arra az AF-re vált át, ami az AF listában van. De annyi jó van benne hogy folyamatosan mutatja a frekit is, így egyből látom ha vált.

A 99,4 a Lellei MOL kútig szólt most el. A kaposvarit el is felejtettem, szóval nem próbálkoztam vele. Innen nem sokat kellett haladni, a völgyhídon már kicsit zajosan de hallgatható án bejött a 94,5, ami most meglepően nagyot szólt. A 90,6 ra is atváltottam de az most nem nagyon jött be. A fehérvári Shell kútnál már bejött a 96,4, és a 90,4 is. Itt jó 5-6 mp csúszás van a 96,4 és a többi kozott. Kb a 35-os km-nel váltott a 94,5-rol a 96,4-re. A Velenceit teljesen kihagyta ez a fejegység, pedig a kb 70-es es a 25-os KN között jól jön. Szerintem ez sincs benne az 96,4 és a 94,6 AF listában. Amikor a 90,4 re kapcsoltam, onnan viszont átment a 96,4-re. Egyébként fosul szól a 90,4 kicsit élesek a magas hangok.
Én elég gyakran ingázok Pest és Fehérvár között, azt elmondhatjuk hogy magasan a 94,5 szól a legszebben. Nekem az viszont gyötrelem, ahogy a 96,4 és a 90,4 között variál a rádió. Volt, hogy 6-szor váltott át 1 dal alatt. Azóta se nagyon hallgatok R1-et hosszabb távon.
Szerintem a 96,4 jobban szól, mint a fehérvári, de utóbbi sem rossz.


Ez fejegység függő is hogy mikor és hogyan vált át. Én nem tapasztaltam ilyesmit, Octavia a 30-as kőnél átállt a Velenceire, és ott is maradt. Annál mondjuk nem látom mikor vált, de az 5-6 mp digitális miatt észrevettem volna. Ez az androidos fej meg ki is hagyta a velenceit. Majd hazafele megnézem mit csinál.
 #184632  Szerző: ksimiglai
 
Igen,van 4 óra,amikor különböző műsornak kell menni,de a fennmaradó 20-ban lehetne szinkronban.Egyébként a fehérvári és a velencei freki sincs szinkronban,mármint egymással se... de pl a veszprémi és a velencei tökéletes szinkronban van,és a tatabányai és fehérvári is.Ki érti ezt?
  • 1
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 409
  • 986