RADIOSITE Fórum

  • Best FM - Zalaegerszeg - 88.9 MHz

 #184789  Szerző: csadam
 
Adam írta: 2019.08.26. 16:45 A 102,6 Kossuthot nézted? Az ugyanugy a TV toronyból ad 300 méter magasságból csak 100w-al.
Jó lenne amúgy a 88,9 csak nem 50w-al kéne adni 😀
Nem néztem, mert az a frekvencia elég erősen zavar. Itt van nekünk az AFN - The Eagle a 102.7-en. A 102.6-on ha jön is valami, akkor általában a Devin.
 #184786  Szerző: RadioFan
 
Adam írta: 2019.08.26. 16:49
RadioFan írta: 2019.08.21. 21:52 Én bírom a Slágert, változatos, ismert zenéket játszik, a fővárosi piacon magasan a legszélesebb palettáról. Egy átlaghallgatónak nem is kell több.
Mikor megszólal az “Emberek - forog a föld” hát ki tudnék futni a világból 😀
Hát igen, én is tudnék mondani pár ilyen borzalmat, amit a Sláger és a Best egyaránt nyom :lool:
A Süt a napot ne is említsük..
 #184785  Szerző: Adam
 
RadioFan írta: 2019.08.21. 21:52 Én bírom a Slágert, változatos, ismert zenéket játszik, a fővárosi piacon magasan a legszélesebb palettáról. Egy átlaghallgatónak nem is kell több.
Mikor megszólal az “Emberek - forog a föld” hát ki tudnék futni a világból 😀
 #184784  Szerző: Adam
 
csadam írta: 2019.08.25. 22:58 Sikerült fognom tropoval Pápán, ahogy a többi egerszegit is. Az összes közül ez a legerősebb, a második a 95.1, aztán a 92.9. A 88.3-at nem néztem, de az az Ö3 miatt esélytelen.
Érdekes amit írsz, mert a Zeg-Papa tengelyen, tehát ugyanabban az irányban ahol te fogod, csak 15 Km-re egerszegtol már taskaradion szo-szo befogni. Zalabérnél már vége van autoradioval. Nem sokkal erősebb mint a 95,8 ami messze a legszarabb az Egerszegiek közül. (Amellett hogy szar helyen van az adó, a freki is szar, a várostól 15 km távolabb mindenhol nyomkodja a 95,9 pécsi Kossuth)
A 102,6 Kossuthot nézted? Az ugyanugy a TV toronyból ad 300 méter magasságból csak 100w-al.
Jó lenne amúgy a 88,9 csak nem 50w-al kéne adni 😀

95,1 messze a legerősebb Egerszegtol északra, a 8-as úton Vasvár-Devecser között stabilan szól autoradioval. (Déli irányban viszont alig 10 km és vége van).
 #184775  Szerző: csadam
 
Sikerült fognom tropoval Pápán, ahogy a többi egerszegit is. Az összes közül ez a legerősebb, a második a 95.1, aztán a 92.9. A 88.3-at nem néztem, de az az Ö3 miatt esélytelen.
 #184678  Szerző: Adam
 
Jó lesz ez a rádió, szerintem jó zenei kínálathoz nyúltak.

Nálam teljesen zajmentesen jön, 50 db-t mér a Sony ST-SE500 Tuner.
A TV toronyból adják, ami jó hely, nem zavarja semmi itt a közelben. Majd tesztelem, hogy meddig szól el.
Összehasonkításképppen a 102,6 Kossuth ugyanonnan 48 db,
95,1 Egerszeg: 58db ez jön messze magasan a legjobban.
95,8 Radio1: 48db kicsit zajosan, 88,3 Karc FM: 46 db, 92,9 Katradio: 49 db

RDS PI kódja: B051
 #184675  Szerző: RadioFan
 
Glenn írta: 2019.08.21. 17:35
tomee írta: 2019.08.21. 08:16 Én arra leszek kíváncsi, hogy a jelenlegi kínálatához képest vajon mennyire fogják felturbózni a fővárosban, mert perpill pár apró különbségtől eltekintve nem sok olyan dolog van, amit a Sláger nem kínál már hónapok óta. Az, hogy játszik pár olyan zenét, amit a Sláger nem?! Meddig tart azokat beleszerkeszteni, ha nagyon akarják?
Furcsának találom ezt a "slágerimádatot", mert szerintem a Sláger FM nagyon szedett-vedett zeneileg. Egyszerűen nincs arculata, hiába nyomják, hogy ők a 90-es és 2000-es évek zenéit adják. Ez igaz is, de műfajilag igazából csak a mulatós hiányzik belőle. Szóval ha egy rádió (hívjuk mondjuk Best FM-nek) ráérez erre és kihagyja a nyenyerét, valódi dance slágereket ad abból az időből, akkor gyorsan megnyerheti a versenyt. Nagyjából nincs is más út a sikerhez, úgyhogy én remélem, hogy így tesznek. :yes:
Én bírom a Slágert, változatos, ismert zenéket játszik, a fővárosi piacon magasan a legszélesebb palettáról. Egy átlaghallgatónak nem is kell több.
Természetesen én is remélem, hogy egy jó kis verseny lesz kettejük között, de nem hiszem hogy a Best FM többet, vagy mást (és jobbat) tud nyújtani. Ezt még egy kormányközeli csodának sem sikerült a konkurenciával szemben, lásd R1-Music.
Bocsánat, most látom ez itt elég off.
 #184667  Szerző: Glenn
 
tomee írta: 2019.08.21. 08:16 Én arra leszek kíváncsi, hogy a jelenlegi kínálatához képest vajon mennyire fogják felturbózni a fővárosban, mert perpill pár apró különbségtől eltekintve nem sok olyan dolog van, amit a Sláger nem kínál már hónapok óta. Az, hogy játszik pár olyan zenét, amit a Sláger nem?! Meddig tart azokat beleszerkeszteni, ha nagyon akarják?
Furcsának találom ezt a "slágerimádatot", mert szerintem a Sláger FM nagyon szedett-vedett zeneileg. Egyszerűen nincs arculata, hiába nyomják, hogy ők a 90-es és 2000-es évek zenéit adják. Ez igaz is, de műfajilag igazából csak a mulatós hiányzik belőle. Szóval ha egy rádió (hívjuk mondjuk Best FM-nek) ráérez erre és kihagyja a nyenyerét, valódi dance slágereket ad abból az időből, akkor gyorsan megnyerheti a versenyt. Nagyjából nincs is más út a sikerhez, úgyhogy én remélem, hogy így tesznek. :yes: