RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #185540  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2019.11.01. 11:11 Kárpátalján a napokban volt egy kis változás. A volt Retro FM frekvenciájára 107,2 MHz-re költözött az UR-1 adása - az új adó RDS-t is sugároz a PI:FFFF PS: *UR-1* 107.2 MHZ UZGOROD - természetes ezt futó szövegként, csakhogy a nehezítsék a DX-er életét, az UR-1 régi frekvenciáján a 103,0 MHz-en viszont megszólalt Ungvár körzetében az UR-2 Promin adása a CCIR sávban is - 71,9 MHz-cel azonos adás megy. Esetleges RDS-ről nem tudok nyilatkozni, mert nálam a frekvencián Komádi erőteljesen zavar, közel azonos irány miatt nem tudom a Kossuthot teljesen kiszűrni. OIRT sávból viszont - úgy néz ki - eltűnt a két ungvári (69,53 ill. 71,54) frekvencia, most csak 70,76 UR-1 és a 71,9 UR-2 jön nálam.
Továbbá RDS-ek is változtak, de nem DX-er barát módon. A 101,9 és a 104,7 MHz-en is megjelent az RDS PS-ben az éppen futó zeneszám előadójának neve és a szám címe, viszont a rádió neve csak a zeneszámok váltásakor ill. reklám alatt olvasható. :fuckyou:
A 101,9-en már akkor is ezt használták,amikor legutóbb jártam arrafelé(tavaly augusztusban),akkor egy másik adón is így ment a számcím kiírása,de az nem a 104,7 volt(akkor csak SVIT_FM_ volt).
Az OIRT adókat remélem visszakapcsolják,mert eddig csak Nyíregyházán tudtam venni őket(a 69,53 71,54 és a 71,9),itthon ahányszor próbáltam csak a 71,9 jött össze. :(
 #185538  Szerző: joe
 
Kárpátalján a napokban volt egy kis változás. A volt Retro FM frekvenciájára 107,2 MHz-re költözött az UR-1 adása - az új adó RDS-t is sugároz a PI:FFFF PS: *UR-1* 107.2 MHZ UZGOROD - természetes ezt futó szövegként, csakhogy a nehezítsék a DX-er életét, az UR-1 régi frekvenciáján a 103,0 MHz-en viszont megszólalt Ungvár körzetében az UR-2 Promin adása a CCIR sávban is - 71,9 MHz-cel azonos adás megy. Esetleges RDS-ről nem tudok nyilatkozni, mert nálam a frekvencián Komádi erőteljesen zavar, közel azonos irány miatt nem tudom a Kossuthot teljesen kiszűrni. OIRT sávból viszont - úgy néz ki - eltűnt a két ungvári (69,53 ill. 71,54) frekvencia, most csak 70,76 UR-1 és a 71,9 UR-2 jön nálam.
Továbbá RDS-ek is változtak, de nem DX-er barát módon. A 101,9 és a 104,7 MHz-en is megjelent az RDS PS-ben az éppen futó zeneszám előadójának neve és a szám címe, viszont a rádió neve csak a zeneszámok váltásakor ill. reklám alatt olvasható. :fuckyou:
 #185529  Szerző: blue
 
Kovi02 írta:
blue írta: 2019.10.10. 21:16 A szerb 92.9 Radio S eltűnt, most tropó van de most se jön pedig a 103.2 Play es a 94.5 már felerősödött. 91.4-en viszont néha ST-ban megjelent a napokban a Digi FM (~380km!)
A Radio S adókkal gyakran vannak problémák,még 2016-ban olyan erős volt hogy alig lehetett kiforgatni,a Halas Rádió vételét teljesen ellehetetlenítve. Akkor még északnak fordított H polárú antennával is erősen zajosan lehetett csak a Halast venni,az S olyan erővel jött. Azután 2016 év végére valamit állítottak rajta,és nyomokban se jött,úgy idénre lett kicsit erősebb,zajos ST,de néha változik,sűrűn állítgatják.
Újra megy a 92.9 ahogy régen.
Más: a Belényesi 95.4 és 99.9 gyengébb lett, amilyen pár éve volt. Lehet, hogy időleges. Elvileg 100w-al mennek... (Utóbbi 2 évben voltak jóval erősebbek)
 #185379  Szerző: shadoe
 
A Kínai Nemzetközi Rádió magyar nyelvű adásában ma sokadjára is meghallgathattuk, hogyan van kínaiul a dögölj meg, hátha valakinek még szüksége lesz rá, és múltkor elfelejtette hallgatni. Ezt a lába kása témát is uncsi volt már sokadjára hallani. A magyar adás befejeztével viszont valami más szomszédos nyelven adtak műsort, azt egymás után kétszer is megismételték ugyanazon frekvencián. Mondjuk nem bántam, hogy a Def Leppard és a Nickelback számait kétszer is meghallgattatják, idehaza úgyis elérhetetlenek. Amúgy bírom ezeket a kínai adásokat, ja, és nincs bennük Halott Pénz. :)
 #185319  Szerző: Kovi02
 
blue írta: 2019.10.10. 21:16 A szerb 92.9 Radio S eltűnt, most tropó van de most se jön pedig a 103.2 Play es a 94.5 már felerősödött. 91.4-en viszont néha ST-ban megjelent a napokban a Digi FM (~380km!)
A Radio S adókkal gyakran vannak problémák,még 2016-ban olyan erős volt hogy alig lehetett kiforgatni,a Halas Rádió vételét teljesen ellehetetlenítve. Akkor még északnak fordított H polárú antennával is erősen zajosan lehetett csak a Halast venni,az S olyan erővel jött. Azután 2016 év végére valamit állítottak rajta,és nyomokban se jött,úgy idénre lett kicsit erősebb,zajos ST,de néha változik,sűrűn állítgatják.
 #185315  Szerző: blue
 
A szerb 92.9 Radio S eltűnt, most tropó van de most se jön pedig a 103.2 Play es a 94.5 már felerősödött. 91.4-en viszont néha ST-ban megjelent a napokban a Digi FM (~380km!)
 #184787  Szerző: joe
 
shadoe írta:Rövidhullámon szoktam fogni... Valaki tudja, mi lehet ennek az állandó ingadozásnak az oka? Vagy vasárnap nagyobb erővel adnának? Ezt mondjuk kétleném... :O
- egy kis elmélet: http://www.puskas.hu/r_tanfolyam/hullamterjedes.pdf
- és a válaszom: az ionoszféra állapotának folyamatos változása, ez befolyásolja a rádió hullámok terjedését

Ha olvastad az "ionoszférikus terjedések" topikot, ott főleg az URH frekvenciás visszaverődésekről írunk, ami ritka, gyenge, rövid ideig tart és kiszámíthatatlan.
 #184768  Szerző: shadoe
 
Rövidhullámon szoktam fogni (amikor lehet) a VOA1-t, 16 és 18 óra között a 19 méteresen. Lady DJ pop-. és Larry London kívánságműsora hallható rajta. Egy a gondom, ill. dilemmám, a legtöbbször, főleg 16-17 óra közt nagyon nehéz rendesen beállítani, de olyan nap is van, amikor szerintem egyáltalán nem jön. Ma viszont olyan erővel jött Lady DJ 16-17 óra között, hogy nem hittem el, hogy ő az. Valaki tudja, mi lehet ennek az állandó ingadozásnak az oka? Vagy vasárnap nagyobb erővel adnának? Ezt mondjuk kétleném... :O
 #184662  Szerző: LuciFerko
 
Kovi02 írta: 2019.08.20. 17:30 https://www.forum.hr/showthread.php?t=1073259
A horvát Laganini FM varaždini frekvenciáját elvették.
Azt eddig is furcsálltam,hogy bármiféle szerkesztett műsor nélkül,ilyen kevés horvát zenével hogy maradhatnak éterben. Egy ideje DAB+-on sincs fent,pedig az OIV még listázza,remélem mielőbb visszatérnek,mert eléggé hiánypótló az éterben.
Ez most nekem nagyon nem világos.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 150