RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184984  Szerző: Adam
 
Ez a radio arra céloz, hogy a közönsége napi par órát hallgat rádiót. Es lényegében bármikor is legyen az a par óra, mindig egy adott zenei paletta szóljon.

Lehet ezt szidni, csak nem érdemes. Akinek nem tetszik hallgassa a Retrot. Azon lehet nincs ismétlés, de bármikor is kapcsolsz oda, a 3.4. Szám valami 70-és évekbeli hallgathatatlan szar lesz ami miatt el kell kapcsolnom.

Itt van pl a Best FM. Azon sincs nagyon ismétlés, mert jóval szélesebb zenei palettáról válogat. Viszont engem szét csesz az ideg mikor pl meghallom sz Emberek Forog a földet, és még par hasonlót, amit már a 90es években a Juventuson, Danubiuson, később a Classon is utálatos volt.

Szóval engem nem zavar az ismétlés, és a zenei kínálata is bejön. Félre értés ne essék engem is bosszant, amikor új zeneként konferaljak be ami már 1 éve szól máshol. Illetve az igénytelen RDS beállítások is.
 #184983  Szerző: djlacee
 
Már bocsánat, de ez nagyon formátum függő. A Rádió 1-en vagy a Kronehiten teljesen természetes a napi többszöri ismétlés. Az már más kérdés, hogy milyen zenéket ismételnek...
 #184982  Szerző: Nightman
 
A retrón is előszeretettel promózzák hogy náluk aztán tuti nem megy adásba egy napon belül 2x ugyanaz a dal..
Pedig ők is kereskedelmiek..
Hogy mik vannak..
Nem is értem..
Egyébként egy kisköznek nem is dolga másolni egy kereskedelmi adót,a vállalásai is merőben mások..
De tudod mit?
Ha ettől nyugodtabban alszol,neeeeem,semmihez sincs fingja senkinek ebben az országban,csak Neked!
:lool:
 #184981  Szerző: ksimiglai
 
Jah Én nem vagyok alpári,de fingotok sincs a kerrádiózásról,formatokról,célcsoportokról,stb,ha ezt így ebben a formában leírtad..
 #184980  Szerző: Nightman
 
Hát már bocs,de hadd engedjem meg magamnak azt a luxust,hogy ne süllyedjek ilyen személyeskedő alpári szintre..
Az hogy nálunk egy fél évben egyszer fordult elő ilyen KEZDETBEN,az nem azt tükrözi hogy fingunk se volt hozzá..
Hát már bocs..
Lehet személyeskedni,de én itt ki is szálltam a véleménynyilvánításból.. :yeah:
 #184978  Szerző: ksimiglai
 
Nightman írta: 2019.09.11. 23:37 Mélységesen egyetértek az előttem szóló poszttal!!!
Pár éve egy KISKÖZ!!! rádiónál ténykedtem,és csak egy példa:
Elfogadhatatlan volt,hogy egy dal egy nap 2x menjen!!!
Ha pl adott zene lement du. 3kor,és tudtuk hogy este fél 8-kor is szólnia kellene hisz akkor ment a toplista,a dal meg ugye benne volt,akkor kb szégyelltük magunkat..
Most meg???
Hát már bocs de én ezt nem reklámoznám,mert most 1 perc alatt nyilvánvalóvá tetted,hogy fingotok se volt hozzá..
 #184975  Szerző: Adam
 
Tegnap már újra volt “társadalmi célú hirdetés”, reklám a rádión ...
 #184974  Szerző: Nightman
 
Mélységesen egyetértek az előttem szóló poszttal!!!
Pár éve egy KISKÖZ!!! rádiónál ténykedtem,és csak egy példa:
Elfogadhatatlan volt,hogy egy dal egy nap 2x menjen!!!
Ha pl adott zene lement du. 3kor,és tudtuk hogy este fél 8-kor is szólnia kellene hisz akkor ment a toplista,a dal meg ugye benne volt,akkor kb szégyelltük magunkat..
Most meg???
Vagy ha az új zenék rovat az ajánló nem frissült minden héten csak 2 hetente?
Akkor meg én,a müsorvezető szégyellte magát..
Ezzel szemben az r1-en....
1 éves zene az ujdonság,napi 6x minimum..
Ez így rendjén van egy olyan országban ahol (ál)demokrácia van és internethozzáférés manapság "fillérekért"?
Az r1 célközönsége a youtube-ról a megjelenés pillanatától tudja hogy mik az új zenék,ezért szól egyre több kocsiban mp3..
És mindezt akkora arccal teszik,hogy nem férnek be az ajtón..
Már Balázsék is csak nevetnek az egészen,hát lassan nincs nap hogy ne szóljanak be valami cinikusat a zenei főokosnak..
Múlt héten volt hogy első refrénnél lekeverte Balázs a hírek utáni dalt majd annyit mondott:
"..De gyerekek ebben nem volt több,meg aztán majd játsszák még ezerszer....
Szóval aki azt mondja hogy a rádiónál minden rendben,hááát,azzal még meg tudják etetni az igazi tegnapelőtti slágereket..
Pedig drukkolok nekik,tényleg és van nap hogy a melohelyen én kapcsolok oda,de mikor 3x hallom ugyanazt 3 órán belül hát ne már....
Lemegy fél 5kor,majd a mixben negyed 6kor,a kívánságmüsorban meg 3/4 7-kor is.
Ez így tényleg rendben van?
Lepkefingnyi térerő után az autórádió nem vált mert szarul lett beállítva az rds?
Ez is így elfogadható,miközben a térerőt úgy kell összegerebjézni?
Maradok tisztelettel..
 #184973  Szerző: shadoe
 
Szerintem kár azzal gerjeszteni a feszültséget (és ez már a sokadik eset), hogy azok, akik szerint a magyar rádiózásban minden szép és jó, rendszeresen ráförmednek azokra, akik szerint ez nem így van, és kifejezik a kritikájukat ez ügyben. Ez véleményfórum, nem az a funkciója, hogy a Rádió 1-ről vagy a Petőfiről ódákat zengjünk - vagy ha azt itt már kötelező jelleggel kell, mert különben leszúrást, vagy még inkább dühös vagdalkozást (khm...) kapunk, akkor azok a becses rádiók először is talán érdemeljék azt ki. Ki lehet bírni, ha mi másként látjuk, főleg ha európai és amerikai adókat is hallgatva van rálátásunk arra, hogyan működik jól a mai modern könnyűzenei rádiózás. Ha ezt hiányoljuk idehaza - érzésem szerint teljes joggal-, attól még ne legyünk már fekete bárányok. A másik, és ez a nagyobb hiba, hogy elvakultságnak érzem ezt a magas lóról támadást úgy, hogy amikor bármilyen kis pozitívumot (ami sajnos nem sok) hallunk, látunk az adott két könnyűzenei adóval kapcsolatban, azt is egyből megírjuk, vagy én, vagy mások, ennek csak figyelmesen utána kell olvasni (ez utóbbi nyilván kimaradt...). Az utóbbi hetekben én például elég sűrűn jeleztem, hogy a Rádió 1 mit csinál jól, és a Petőfinél is észrevettem pozitív változtatásokat. A kép tehát nem fekete és fehér, ennél sokkal árnyaltabb és színesebb a történet. Viszont az állandó fórumcirkusz, már elnézést, de nálam nem nyert hangszórót.
 #184971  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2019.09.11. 17:02
adam1400 írta: 2019.09.11. 12:54 A Médiatanács az előterjesztés 1. számú mellékletét képező hatósági határozatban foglaltak
szerint a Rádió Helló Kft. Heves 93,7 MHz helyi rádiós médiaszolgáltatási jogosultságát az
Mttv. 48. § (7) bekezdése alapján nem újítja meg.
Ahha. Na akkor most lehet örülni, fiatalok. Lassan elfogy az a sz@r Rádió 1, hála istennek, ugyebár. :party:
Kérdésem: miután megmondtátok a frankót (ez egy nulla, sz@r, gyalázat, kutya se hallgatja), mit fogtok hallgatni ezután? Europa 2? OE 3? Digi FM? Play? Otvoreni? Vagy inkább netrádió? Ha így van, akkor eddig minek kellett sírni, eddig is volt net meg terjedés. Ha meg az FM kell, akkor hova kapcsoltok? :shock:
Az R1 így is bőven szól ott, 101,7/89,2/88,7.(ha már szóba került,az Europa 2 is jól szól arrafelé)
Az,hogy a hazai rádiós piac torzulásai miatt lényegében csak az R1 és a Petőfi van,ahhoz pedig semmi közünk,se a meglévők állapotához,szerencsére még van pár színvonalas helyi(Korona,88,Aktív stb..),oda még lehet kapcsolni.
  • 1
  • 396
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 986