RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #185195  Szerző: joe
 
kristikoma írta: 2019.09.25. 18:24 Hát vettem észre, hogy rossz helyen kopogtatok. Egyszerűbb lett volna szólni már előtte, hogy hova. De mindegy is. :S Azért még nincs semmi veszve, hátha megoldható valahogyan.
Minden megoldható, de jó helyen kell "kopogtatni". Pár éve volt, hogy egy Békés megyei távközlési beruházást tervezés után leállítottak, mert a magas költségek sohasem fognak megtérülni. Fél év múlva kiemelt projektként kellett kezelni, mert a helyi Fideszből valaki panaszt emelt Pesten, ott átszóltak az illetékeseknek, akik kérdőre vonták a Zrt vezérkarát, ők meg féltve a pozíciójukat...és meg lett a terv valósítva, ami azóta is csak viszi a pénzt, mert a hálózathoz pár közintézményen és pár ingyenes teszt végponton kívül más nem csatlakozik...
 #185192  Szerző: joe
 
Gyurii írta:Kimenő teljesítményt ne is nézzük, mivel Komádinál is Petőfi a legerősebb szinte.
Az "egy" adat - "fő irányban" kisugárzott effektív teljesítmény...tervben legalább 10°-onként meg kell adni egy-egy adóállomás teljesítményét - ez 36 különböző érték lehet - Komádi 96,7 MHz esetében a N220° irányban 5 kW a kisugárzott teljesítmény!!! - míg a fő irány 37kW - látszik a korábban linkkel lefedettségi térképen is. A Bartók Rádió kisugárzott teljesítménye is csak 3dB-lel nagyobb Békéscsaba irányába...
Gyurii írta:egy kisebb 1kW körüli helyi relé adó lenne a legjobb megoldás
Ha Megától és a Rádió1-től elvennék a frekvenciát, akkor lehetne a Petőfinek és a Bartóknak jobb lefedettséget biztosítani, ezeken kívül 50-100 W-ra lenne lehetőség...ez csak helyben jelentene némi megoldást.
 #185190  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.09.25. 14:05 kristikoma, ezek szerint rossz helyen "kopogtatsz". :D Joe, ez érdekes, hogy KÖZSZOLGÁLATI adások kifogástalan vétele nem érdeke senkinek egy megyeszékhelyen. :gülü:

Anno Sláger/Neo időkben is figyeltem, egész megyében/városban hallgatható minőségben szólt Komádiból, és AF is odaugrott mindig.

Annyira nem értek hozzá, de érdekes ez a Petőfi szitu.. Szentesről a 100,4 és a 107,3 körülbelül bárhol kifogástalan (Kecskemét-Békéscsaba között). Komádiból szintén a 103,0 és a 105,1. Mindkét esetben ez Kossuth, és Bartók. Míg a 98.8 szentesi, és a 96,7 komádi Petőfi katasztrófa Békéscsabán. Nem értem miért nem lehetett tervezéskor, úgy kivitelezni, hogy minden egyformán szóljon. Kimenő teljesítményt ne is nézzük, mivel Komádinál is Petőfi a legerősebb szinte. :oops:

Nyilván egy kisebb 1kW körüli helyi relé adó lenne a legjobb megoldás, viszont Komádinál egy 96,7-103,0 cserét sikerként könyvelnék el.
Hát vettem észre, hogy rossz helyen kopogtatok. Egyszerűbb lett volna szólni már előtte, hogy hova. De mindegy is. :S Azért még nincs semmi veszve, hátha megoldható valahogyan.
 #185188  Szerző: Gyurii
 
kristikoma, ezek szerint rossz helyen "kopogtatsz". :D Joe, ez érdekes, hogy KÖZSZOLGÁLATI adások kifogástalan vétele nem érdeke senkinek egy megyeszékhelyen. :gülü:

Anno Sláger/Neo időkben is figyeltem, egész megyében/városban hallgatható minőségben szólt Komádiból, és AF is odaugrott mindig.

Annyira nem értek hozzá, de érdekes ez a Petőfi szitu.. Szentesről a 100,4 és a 107,3 körülbelül bárhol kifogástalan (Kecskemét-Békéscsaba között). Komádiból szintén a 103,0 és a 105,1. Mindkét esetben ez Kossuth, és Bartók. Míg a 98.8 szentesi, és a 96,7 komádi Petőfi katasztrófa Békéscsabán. Nem értem miért nem lehetett tervezéskor, úgy kivitelezni, hogy minden egyformán szóljon. Kimenő teljesítményt ne is nézzük, mivel Komádinál is Petőfi a legerősebb szinte. :oops:

Nyilván egy kisebb 1kW körüli helyi relé adó lenne a legjobb megoldás, viszont Komádinál egy 96,7-103,0 cserét sikerként könyvelnék el.
 #185181  Szerző: joe
 
103,0-val sem sokat nyernénk Petőfit tekintve...Komádi adótorony alacsony, a Kettős-Körös töltése magas - felmész a dobozi hídra és onnan már nincs probléma a vétellel. Közvetlenül Békéscsaba ellátására lehetne frekvenciát találni, de ez csak pár km-es körzetben jelenten megoldást.
Amúgy rossz helyen kopogtatsz, aFideszes békéscsabai polgármester jelöltnél kellene felvetni a problémát, hogy nem fogható a Petőfi a városban -> esély lehet megoldásra.
Annó az MR "rádió ellátottságért" felelős mérnökével leveleztem a témában, ismerik a problémát, de csak annyit válaszolt, azt kell csinálniuk, amit "felülről" mondanak...
 #185179  Szerző: Kovi02
 
kristikoma írta: 2019.09.24. 19:23
Gyurii írta: 2019.09.19. 16:38 Drukkolok! Szerintem logikus, és legjobb megoldás lenne a csere mindenki számára...
Eddig még semmi reakció részükről.
De ez lényegében két teljesen külön frekvenciacsomag,pl. mi lenne akkor ha visszacsinálnák az ex. Sláger/Neo hálózatot? Csak azért,mert jelenleg "házon belül" van,nem lehet csak úgy frekiket cserélni.
 #185178  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.09.19. 16:38 Drukkolok! Szerintem logikus, és legjobb megoldás lenne a csere mindenki számára...
Eddig még semmi reakció részükről.
 #185124  Szerző: Gyurii
 
Drukkolok! Szerintem logikus, és legjobb megoldás lenne a csere mindenki számára...
 #185087  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.09.17. 20:04 Petőfi hallgathatatlan autóban, konyharádión meg sem találod! :D

103.0-al kiváló csere lenne! Kossuth ugyanúgy beszól Karcagról, Békéscsabáról, Debrecenből stb.. 540-ről nem is beszélve! :boldog:

Már az haladás lenne ha valaki méltatna Neked válaszolni, és nem egy sablon levél jönne, illetve leírná mi lehetne a járható út. Petíció, felülvizsgálat stb.. :yes:
Ne is mondd, sokszor a 6 méter magasan lévő dipól antenna is kevés, tunerre kötve. Igen, jó lenne egy rendes válasz, nem tudom, mennyi idő az átfutás.
 #185083  Szerző: Gyurii
 
Petőfi hallgathatatlan autóban, konyharádión meg sem találod! :D

103.0-al kiváló csere lenne! Kossuth ugyanúgy beszól Karcagról, Békéscsabáról, Debrecenből stb.. 540-ről nem is beszélve! :boldog:

Már az haladás lenne ha valaki méltatna Neked válaszolni, és nem egy sablon levél jönne, illetve leírná mi lehetne a járható út. Petíció, felülvizsgálat stb.. :yes:
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 536