RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #185664  Szerző: pébégáz
 
Régen,még az MR2-korszakban volt ez,aztán megszüntették. Ezek szerint most újra van.
 #185663  Szerző: homerhamm
 
Mi ez a mérőjel minden hajnali 4-kor? Olyan visítozást lerendez, de csak FM rádión, online nem.
 #185654  Szerző: homerhamm
 
kondalyuk írta: 2019.10.06. 21:20
Kovi02 írta: 2019.10.06. 19:32
kondalyuk írta: 2019.10.06. 19:21

Én pedig a Meduza - Piece of Your Heart dalára nem számítottam.
Nem gondoltam volna, hogy valaha leadják itt vagy a Rádió1-en. Eszembe jutott a Selector és a BBC Radio 1 :)
Miért? Ez akkora "sláger" hogy a kötelező minimumba beletartozik(az R1 és Petőfi színvonalán értve) szerintem. Ez még a szerb meg a horvát rádiókon is minimum fél éve heavy rotation-ban lévő szám.
Örülök, hogy így történt, csak nem gondoltam volna, mert a Petőfi szereti megkerülni az ehhez hasonló dalokat. Viszont itt heavy rotációs biztos nem lesz szerintem (sajnos).
Heavy rotációs lett :D
 #185527  Szerző: frekivadasz
 
Kép

Pontosan.

Valamint a Language Identification Code (LIC) is csak a 94.8-on van küldve (összehasonlítva a 102.7, 99.5, 93.1 és 93.9-cel, ezek jönnek RDS-sel).

A PS viszont azóta a helyére került.

Szerk: A poszt írása közben megszűnt a LIC és a 10A csoport (PTYN) küldése is, valamint megjött a 8A, illetve az idő beállítások is megjavultak. Úgy látszik még konfigurálják.
A LIC akár maradhatott is volna "00" érték helyett "1B" - magyar nyelv beállítással, ha már amúgy is megy az 1A group az ECC miatt.
 #185521  Szerző: DRoland
 
ksimiglai írta: 2019.10.30. 16:32 Észrevettétek, hogy a Budapesti frekin megváltozott az RDS?
Bal oldalra van igazítva a PETOFI felirat. És csak a fővárosin.
Én nem hallgatok Petőfit, de ránéztem, tényleg, sőt. Összehasonlítottam a 94.8-at és a 102.7-et. A Széchenyi-hegyi nem ad TMC-t, van rajta üres (adat nélküli 10A blokk) PTYN is, óra is késik -11 másodpercet és a GMT-hez képest +30 perc offset van megadva. 102.7-en minden a megszokott.
 #185520  Szerző: ksimiglai
 
Észrevettétek, hogy a Budapesti frekin megváltozott az RDS?
Bal oldalra van igazítva a PETOFI felirat. És csak a fővárosin.
 #185517  Szerző: ksimiglai
 
Tényleg jobb lett a zene,de Én nem csak a toplistákon látok pozitív változást,hanem egész nap.
A Streets of You nekem is feltűnt,hogy mit keres ott.De mostanra már kezd kikopni szerencsére,és valóban slágerek szólnak.

Akkor már csak az arculaton kéne javítani.
 #185512  Szerző: kondalyuk
 
homerhamm írta: 2019.10.14. 19:26 Nem a Streets Of You-val van a baj, hanem ahogy bekamuzzák, de mindegy, Titusz úr otthon biztos nem Petőfis zenéket hallgat. (Ki volt az előző vezérigazgató?)
Pető Zoltán volt Titusz előtt, 2015 végétől, ő valósította meg a 2016-os átalakítást.
 #185488  Szerző: shadoe
 
Én is elég ingerszegénynek érzem a felkonferálásokat. Ha van valami, hát ezen sürgősen kéne javítani. (A zenei választék mostanában azért alakul, ha nem is a Kánaán...). Engem pl. fél másodpercig nem érdekel, hogy Iller Bálint mit mond az előadókról, vagy épp mi az aktuális sztárpletyka. Szürke, unalmas műsorvezetés, és a hanghoz igazából nem is társítok nagy egyéniséget vagy megjegyezhető személyiséget. Ebből a szempontból a zenei választék legalját produkáló Rádió 1 előbb jár, eleve hívogatóbb Györke Attila vagy Geri hangja, ráadásul ha negyed annyi infot elmondanak, mint a petőfis kollegák, az is kilencszer jobban tud érdekelni, és ezen nevekhez tudok "arcot", "image"-et is párosítani.
 #185461  Szerző: Promenád
 
homerhamm írta: 2019.10.20. 14:36 Le a kalappal a mai Europai TOP40 előtt, majdnem profi lista lett! :yes:
Hát, nem tudom... valamelyik nap is belehallgattam, de inkább ne tettem volna. Azok a megunt, rongyosra játszott egy vagy két éves zenék nem jönnek be ezekkel az ingerszegény felkonferálásokkal. :vomit: Nyomokban látok közszolgálatiságot még mindig . Semmi változás, csak egy helyben lapos totyorgás az egész.
  • 1
  • 206
  • 207
  • 208
  • 209
  • 210
  • 605