RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #185530  Szerző: LuciFerko
 
Próbálkozott már valaki szívókört építeni a helyi adó frekijére a CCIR FM tartományban? Telken fel akarok húzni a kertben egy 7 méteres tornyot és arra az FM, TV, DAB antennákat feltenni. De a 92.3 Kossuth adója légvonalban 400m, látni a kertből az antennáit.
 #185523  Szerző: Glenn
 
Június elsején nevet váltott, de a régi honlap is él még.
https://bbr.hr/
http://alfaradio.hr/
 #185522  Szerző: Volvos
 
A frekvencia.hu-n Domaci radio néven van, na meg BBR. ez Alfa radio, külön honlapja is van. Direkt rákerestem..
Miért ne lenne benne? Alfa BBR, 100.1MHz-> Moslavacka Gora/Humka 5kW
https://fmscan.org/transmitter.php?t=3900132
[/quote]
 #185511  Szerző: Kovi02
 
Volvos írta: 2019.10.30. 02:38 Most fogok 1 bizonyos Alfa nevezetű rádiót horvátból a 100.1MHz-n ami nincs benne a Horvát Fm listában... :shock:
Miért ne lenne benne? Alfa BBR, 100.1MHz-> Moslavacka Gora/Humka 5kW
https://fmscan.org/transmitter.php?t=3900132
 #185510  Szerző: Volvos
 
Most fogok 1 bizonyos Alfa nevezetű rádiót horvátból a 100.1MHz-n ami nincs benne a Horvát Fm listában... :shock:
 #185265  Szerző: attisdújv
 
Szia!

Valóban, az útvonal teljesen jól járható és biztonságos. Doboj és Zenice között, valamint Szarajevó és Jeblenica között van lassú, tökölős menet. Megengedett sebesség ott mindenhol 80 km/h, de átlagban 70-nel tudsz menni. Az út 11-12 óra, de a balkáni varázs kárpótol, élvezetes az út.
On:
A tengerparton éjszaka jött a 1251Khz is, meg az 556Khz-en a szlovén rádió is. Olaszok jöttek, de nem volt tumultus. Haladó autónál csak a parton volt vétel, a szárazföld belseje felé egyből eltűntek. A magas hegyek miatt a horvát nagy adók is elég rapszodikusan jöttek. Otvoreni, HRT 1-2-3, Narodni, Dubrovnik, Dalmacia, Egy két bosnyák is jött a hegyek takarásából. Boszniában inkább pendrive-ról zenéltünk. Nem bírtam a bosnyák népdalokat. :D
 #185253  Szerző: Glenn
 
attisdújv írta: 2019.10.01. 13:50 Sziasztok!

A múlt héten Horvátországba mentem Bosznián keresztül
Minden tiszteletem a tiéd, és ez az infó is aranyat ér - jövőre. ;) Én eddig nem mertem megkockáztatni, de ezek szerint használható útvonal, gondolom határátkelői és fizetőkapus dugó nélkül. :yes:
ON
Meglepő a 2 kW-os Pécs FM ilyen messzi terjedése, még ha ez a freki üres is. Pláne, hogy arrafelé üres freki nem is nagyon van.
OFF
Én évtizedekkel ezelőtt voltam a montenegrói tengerparton, és akkor naplemente után tisztán jött az 540 kHz-en a Kossuth (ahogy most neked is), de némi fadinggel jól lehetett fogni a Petőfit is 1188-on és 1251-en. Ezen adók most is mennek, csak más van rajtuk. Nem fogtad ezeket?
ON
És amúgy még mi jött a parton? 30 éve tele volt a sáv olasz adókkal (el voltam tőlük akkor ájulva), és csak a titográdi (ma Podgorica) állami két darab adó, meg a kotori helyi adó volt vehető. Így is fullon volt a sáv.
 #185252  Szerző: attisdújv
 
Sziasztok!

A múlt héten Horvátországba mentem Bosznián keresztül, és rádiót hallgattam amíg tudtam. Persze magyar rádiót. A pécsi telephelyről volt lehetséges a vétel a határ után. Retró: Eszék után az autópályán kinyomta valamilyen bosnyák adó. Petőfi: Boszniai Modrica településig fogható, az adótól 128 km távolságban. Utána jobbról hegyek árnyékolnak. Alatta a vételhatár előtt valami folyamatosan csapkodta, de azért lehetett hallgatni. Pécs FM: A Petőfi vételével megegyező, de tiszta a frekvencia, nem csapkodja semmi a vételhatárig. Ez igen meglepett, hogy egy városi adó ekkorát szól. Nem terjedés, mert öt nap múlva visszafelé este ugyanígy jött. Kossuth AM: Nappal Szarajevóig hallgatható, éjszaka a tengerparton is jött(Dubrovnik-i régió) . A Kossuth és a Bartók frekvenciáit elfelejtettem csekkolni. Legközelebb azt is megnézem.
 #185239  Szerző: TechY01
 
zsofi75 írta: 2019.09.29. 18:11 Sziasztok !Ma reggeli órákban elég erős tropo volt.
A Budapesti adókat figyeltem ,simán teljesen tisztán RDS is volt jött a Best FM,a Trend FM is itt volt ,és meglepetésemre a SOLa rádió is jött.
Itt most du. 6 óra körül jött szépen Krosno + 92,0-án Bécs is.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 536