RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #186411  Szerző: Sszilu
 
djlacee írta: 2020.02.02. 17:53 Az Anténa Rock összes adója MONO, DAB+on értelemszerűen nem
Bocs, hogy beleszólok, de így van, ahogy Lacee írja!
 #186410  Szerző: djlacee
 
Az Anténa Rock összes adója MONO, DAB+on értelemszerűen nem
 #186409  Szerző: Glenn
 
Kovi02 írta: 2020.02.01. 19:59Mintha direkt cél lenne,hogy egy helyi adót 30km-mel arrébb már ne lehessen hallgatni.
Igen, ezt eltaláltad, pontosan ez a cél.
djlacee írta:A Mária is MONO és az Anténa Rock is MONO
Az Anténa Rock nálad monó??? Akkor ott valami gond lehet, mert természetesen sztereó, mint minden rendes zenei rádió.
 #186406  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta: 2020.02.01. 20:04
De akkor se kellene egymásra tenni két adót,úgy hogy mindkettő RDS+ST jönne "magában" az adott területen.
A Mária is MONO és az Anténa Rock is MONO
És tényleg. :D
(általánosságban értettem,de ezesetben teljesen igazad van,ez elkerülte a figyelmemet ;) )
 #186405  Szerző: djlacee
 
De akkor se kellene egymásra tenni két adót,úgy hogy mindkettő RDS+ST jönne "magában" az adott területen.
A Mária is MONO és az Anténa Rock is MONO
 #186404  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2020.02.01. 18:54 Bár nem kedvelem őket, azért a védelmükben el kell mondani, hogy az NMHH csak olyan frekit oszthat ki, amely nemzetközileg koordinálva van. Viszont talán lenne rá lehetőség, hogy ezeket felülvizsgáltassák, és lehet, hogy akkor megoldódnának ezek a gondok. Az azért tény, hogy még így is ezek az adók pont ellátják a nekik kijelölt területet, mert nem cél, hogy egy szlovák adót itthon hallgatni lehessen. A 97,6-on lévő törökbálinti adó a tervezett területet zavarmentesen ellátja és nem zavarja szlovák területen az Anténa Rock vételét. Ez a cél és ez teljesül is. :(
De akkor se kellene egymásra tenni két adót,úgy hogy mindkettő RDS+ST jönne "magában" az adott területen.
Sűrűn megyek Veszprémbe mostanában,és nem értem,hogy itthon miért rakunk mindent rá valami más adóra.
A 62-es úton Fortuna a 96,3-on és a Rádió 1 a 96,4-en állandóan összeakad,még szelektívebb rádióval is, és ugyanez van a Tilossal és a Petőfivel(90,3) , az újvárosi Karc a Vörösmartyval,az Antenne-vel, és az SRO1-el is(99,2-1-0).
A földvári Rádió1 a fehérvári Karccal(106,5-106,6) szokott durva dolgokat produkálni,illetve említhetem a volt FeZen Rádió frekijét is,ami a Rádió 24-el akadt össze állandóan.(102,9).

Mintha direkt cél lenne,hogy egy helyi adót 30km-mel arrébb már ne lehessen hallgatni.(Veszprém - Szfvár 94,5-94,6 szintén jó példa)

Már sokszor említettem,a kiskunhalasi 102,7 MR1 relé is csak arra jó,hogy az eszéki rádiót Sóstón ne lehessen hallgatni,mert 3km-rel délebbre már a beljei adó lazán elnyomja a 100w-os relét,de a kékesi Petőfi is sűrűn beleszól.(Itthon pl. már csak az jön) 102,6-on viszont a közelben nincs adó,semmi nem zavarna.
 #185535  Szerző: joe
 
...ha már szóba hoztam...segédantenna jele ellen fázisban csatolva:

Kép
Kép

Az előző mérésnél volt egy 25dB-es erősítő is a rendszerben, hogy jól látható legyen a szűrő karakterisztikája, most az erősítőt kihagytam. Segédantennaként a H poláros Yagi mellé a V poláros antennát kapcsoltam, ez így nem a legjobb, ill. az árnyékolatlan csatoló áramkör a szobában is nagy jelszinttel becsatolja a helyi adást, így a fázis kiegyenlítés nem igazán sikerült, de így is több, mint 30 dB-lel csökkent a helyi adó jelszintje. :yes:
 #185534  Szerző: joe
 
Én is láttam már hasonlót működés közben... :roll:
Kép
Kép

Gyári szűrő...csak egy kicsit kell áthangolni.

Nem a legjobb, mert sokat kivág a sávból, de ha fix antenna lesz csak és egy frekvenciát kell kiszűrni, akkor egy segédantennával és egy "Phaser" szinte csillapítás nélkül ez megoldható.
 #185532  Szerző: LuciFerko
 
frekivadasz írta: 2019.10.31. 11:15 Igen, és elég pozitív tapasztalattal. Ugyanez volt a helyzet nálam is a régi QTH-n.

Régen HBO szűrőként volt ismert, akkor is jól teljesített ;) Nyilván lesz 2-3dB beiktatási csillapítása, ezzel mindenképp számolj.

http://www.szetszedtem.hu/193hbo/dekoderek.htm

A piros vonal alatti dobozos verziót építettem annak idején, de ezüstözött rézből, a jobb Q miatt. Lehet ide is jobb lesz.

Lehet, hogy Joe-nak lesz jobb ötlete, azt mindenképp várd meg.
Az eslő majdnem olyan, mint amit kondikból meg induktivitásokból forrasztottam össze 540 khz-re :D
Ki az antennához kéne, szóval kérdés, mennyire hőállók ezek a kapcsolások.
 #185531  Szerző: frekivadasz
 
Igen, és elég pozitív tapasztalattal. Ugyanez volt a helyzet nálam is a régi QTH-n.

Régen HBO szűrőként volt ismert, akkor is jól teljesített ;) Nyilván lesz 2-3dB beiktatási csillapítása, ezzel mindenképp számolj.

http://www.szetszedtem.hu/193hbo/dekoderek.htm

A piros vonal alatti dobozos verziót építettem annak idején, de ezüstözött rézből, a jobb Q miatt. Lehet ide is jobb lesz.

Lehet, hogy Joe-nak lesz jobb ötlete, azt mindenképp várd meg.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 536