RADIOSITE Fórum

  • Mobilrádiózás

 #185602  Szerző: Glenn
 
Ráadásul az előbb említett díj reklám esetén növekszik a bevétel bizonyos (általam nem ismert) százalékával.
 #185597  Szerző: newmjoel
 
zakopanendre írta: 2019.11.08. 13:16 Ez elég magas összeg, ennyit mekkroa hallgatottság esetén tud visszatermelni?
Ha helyi online rádióként csinálod szerintem 1-2 ezer hallgató már reklámértékkel bírhat. Viszont ha csak úgy a nagyvilágba sugárzol nem tudsz bevételt termelni. Egy Németországban élő hallgatót nem fogja érdekelni a Kecskeméti kisbolt reklámja, nem tud vele mit kezdeni. Egy másik topikban már leírtam. Nem mindegy, hogy egy adott városban hallgatnak 1-2 ezren vagy az egész világon szétszórva.
 #185596  Szerző: zakopanendre
 
Ez elég magas összeg, ennyit mekkroa hallgatottság esetén tud visszatermelni?
 #185595  Szerző: LuciFerko
 
newmjoel írta: 2019.11.08. 08:37 Az NMHH nem támogatja az online rádiókat semmilyen formában, így szerintem nem is követelhet. Milyen költsége van havi szinten az online rádiónak jogdíj esetében ?
Artisjus+MAHASZ hónapra lebontva kb 29 ezer.

Mindkettőt negyedévente kell fizetni; az Artisjus 32 ezer körül, a MAHASZ 55 ezer körül.

Ennyi az annyi.
 #185593  Szerző: newmjoel
 
LuciFerko írta: 2019.11.07. 20:15
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Amég az NMHH témára nincs szankció, addig önkéntes. Nem úgy mint a jodgíj, pár éve több száz rádió ellen indult rendőrségi eljárás szerzői jogok megsértése miatt.
Az NMHH nem támogatja az online rádiókat semmilyen formában, így szerintem nem is követelhet. Milyen költsége van havi szinten az online rádiónak jogdíj esetében ?
 #185590  Szerző: LuciFerko
 
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Amég az NMHH témára nincs szankció, addig önkéntes. Nem úgy mint a jodgíj, pár éve több száz rádió ellen indult rendőrségi eljárás szerzői jogok megsértése miatt.
 #185586  Szerző: Glenn
 
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Ha külföldi "okos" szerveren van a netrádió, akkor a hazai hatóság nem tud eljárni vele szemben. Így semmilyen díjat nem fizetnek, de nem hajtható be rajtuk és le sem tudják kapcsoltatni őket. Ugyanakkor bárki bárhol hallgathatja (szerencsére). ;)
 #185583  Szerző: zakopanendre
 
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
 #185580  Szerző: newmjoel
 
Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
 #185578  Szerző: ClassCredo
 
zakopanendre írta: 2019.11.05. 20:34 Szeretnék párbeszédet indítani az online rádiók hallgatottságának mérésével kapcsolatban.

Több netes állomás statját is figyeltem az elmúlt hetekben, és néha érdekes dolgokat tapasztaltam. Például elindítottam egy alstreamet, és egyszerre ugrott annak és a főstreamnek a hallgatói száma. Vagy extrém ingadozás pl. egyik percben 248 hallgató 5 perccel később 85 majd nem sokkal később megint 240.

Az egyik adó azt írja, hogy heti 110 ezer csatlakozása van (!) ami azért elég komoly.

Más esetben elképesztő nevű és arculatú webes rádióknak van többszázas kapcsolódása.

Ez mennyire a realitás, tényleg ilyen soknak tűnően hallgatnak magyar online rádiókat vagy megy a trükközés rendesen?
Az onlinestrem.hu adatai alapján a Kék Duna és a MegaDance a nap nagy részében stabilan ott vannak a top10-ben.
De annak idején a Class FM-mel kapcsolatban volt ugyanez a helyzet, hogy szinte lehetetlenség volt megtudni, hogy mennyien is hallgatják (7-től 400 ezerig volt miden szám).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11