RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #185626  Szerző: LuciFerko
 
Érdekes, mert az antenna karakterisztikája is megváltozott... Kb eltűntek a távol-keleti adók, és spanyol dömping. 972 khz érdekes mert ha nincs bekötve a középső drót: korea, ha be van: Irán!
 #185625  Szerző: LuciFerko
 
LuciFerko írta: 2019.11.11. 14:14 Észrevettem, hogy a balunnal baj volt, a középső drót ami rövidre zárja és így leilleszti az antennát nem volt rendesen beforrasztva. Így már rögtön nem olyan jó az LW :( Mondjuk eleve 1.8-30 MHz-re írták a rajzon.
lehet inkább csinálok ilyet
Kép
 #185624  Szerző: LuciFerko
 
Észrevettem, hogy a balunnal baj volt, a középső drót ami rövidre zárja és így leilleszti az antennát nem volt rendesen beforrasztva. Így már rögtön nem olyan jó az LW :( Mondjuk eleve 1.8-30 MHz-re írták a rajzon.
 #185623  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 2019.11.10. 23:46 Nem "kicsi" az az antenna...hosszúhullámon hogy üzemel? - 54 m hossza ellenére a rezonanciája 2,8-3 MHz körül lehet, de az az 5m magasság túl alacsony a 100m hullámhosszhoz...láttam a videódban, hogy a KiwiSDR-re kötötted...majd megnézem.

Még este, a zaj vizsgálata közben felfigyeltem egy kínai adásra a 1250 kHz-en, az adását 19:10 CET-körül zárta az adó...elég jól keveredett 1251 kHz Dankóval. Listázva csak 1 db 1kW-os adó van a frekvencián. Ezt vehettem, vagy egy nagyobb teljesítményű adó költözött át az 1251-ról az 1250-re? - érdemes lesz figyelni a frekvenciát.
Hosszúhullámon is meglepően jól dolgozik. Az 1250-re nem SW-ről "keveredett" le egy nagy teljesítményű kínai adó?
 #185622  Szerző: joe
 
Nem "kicsi" az az antenna...hosszúhullámon hogy üzemel? - 54 m hossza ellenére a rezonanciája 2,8-3 MHz körül lehet, de az az 5m magasság túl alacsony a 100m hullámhosszhoz...láttam a videódban, hogy a KiwiSDR-re kötötted...majd megnézem.

Még este, a zaj vizsgálata közben felfigyeltem egy kínai adásra a 1250 kHz-en, az adását 19:10 CET-körül zárta az adó...elég jól keveredett 1251 kHz Dankóval. Listázva csak 1 db 1kW-os adó van a frekvencián. Ezt vehettem, vagy egy nagyobb teljesítményű adó költözött át az 1251-ról az 1250-re? - érdemes lesz figyelni a frekvenciát.
 #185621  Szerző: LuciFerko
 
Amúgy jól megszenvedtem ezzel az antennával. 5 db vasoszlopnak megásni a kb fél méter mély gödröket, odavonszolni, betonozni őket, az 5 méteres Bramac lécekkel szenvedni (minden oszlopon kettő van összecsavarozva, hogy a következő 100 km-es szél ne törje szana-szét az egész kócerájt), szomszéd 4-5m magasan átlógó diófáját megnyesni (borultam egyet a létrával, de derékrándulással megúsztam).
 #185617  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Akkor csináld azt, a tápvonalat így oldd meg: Földelés a vevőnél - földelés középtávon és földelés az antennánál. És a földelések közé félúton, valamint az antenna és a földelés KÖZÉ rakj common mode folytót, vagy kb 10m koax feltekercselve egy 10cm átmérőjű plexi csőre, vagy pl ft240 szériás toroidra 13-14 menetben feltekerni a koaxot.
Esetemben nem a kábel, hanem az antenna veszi a zavart...ezzel nem lehet mit csinálni, esetleg áthelyezni az antennát, de akkor nem fogom tudni forgatni...
 #185616  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 2019.11.10. 19:34
LuciFerko írta:Azt tudni már, hogy honnan jön a zavar?
230VAC hálózatról...villanyvezeték felé közelítek egy zsebrádiót, még Soltot is kiüti...tavaly nyáron szerelték át az utcai világítást LED-esre...vagy ez a forrás, vagy valamelyik szomszédom felrakott egy "Power Line Adaptert"...az elektromos hálózat vezeti és sugározza le ezt a zavart. Mondjuk lehetne megoldás, hogy messzebb viszem az antennát a vezetékektől, a mostani helyén 3m-rel alatta ott a villanyvezeték...kb. 30m-rel tudnám még messzebb vinni, csak meg kell oldani a kábelezést.
Akkor csináld azt, a tápvonalat így oldd meg: Földelés a vevőnél - földelés középtávon és földelés az antennánál. És a földelések közé félúton, valamint az antenna és a földelés KÖZÉ rakj common mode folytót, vagy kb 10m koax feltekercselve egy 10cm átmérőjű plexi csőre, vagy pl ft240 szériás toroidra 13-14 menetben feltekerni a koaxot.
 #185615  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Azt tudni már, hogy honnan jön a zavar?
230VAC hálózatról...villanyvezeték felé közelítek egy zsebrádiót, még Soltot is kiüti...tavaly nyáron szerelték át az utcai világítást LED-esre...vagy ez a forrás, vagy valamelyik szomszédom felrakott egy "Power Line Adaptert"...az elektromos hálózat vezeti és sugározza le ezt a zavart. Mondjuk lehetne megoldás, hogy messzebb viszem az antennát a vezetékektől, a mostani helyén 3m-rel alatta ott a villanyvezeték...kb. 30m-rel tudnám még messzebb vinni, csak meg kell oldani a kábelezést.
 #185614  Szerző: LuciFerko
 
Azt tudni már, hogy honnan jön a zavar?
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 401