RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #185700  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta: 2019.11.21. 14:39 99.1 R Arad kb. fél éve feljebb lett tekerve. Úgy szólt kb. mint Kiss FM 97.0 vagy más aradi helyi, de itt Békéscsabán is kitudom forgatni. Este RDS-el kilehet emeleten. :D
Amikor múltkor Gyulán voltam,akkor is eléggé jól szóltak ott,meg is lepődtem. A Kiss FM/Virgin/RadioZu/ProFM/Impuls ötösből melyik a leghallgathatóbb arrafelé?(vételminőség,meg zeneileg)
 #185698  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2019.11.21. 14:39 99.1 R Arad kb. fél éve feljebb lett tekerve. Úgy szólt kb. mint Kiss FM 97.0 vagy más aradi helyi, de itt Békéscsabán is kitudom forgatni. Este RDS-el kilehet emeleten. :D
Az előzőek(belényesi műsorok a Nagy-Biharról) alapján abban sem vagyok biztos, hogy az aradi helyi műsorok valóban Aradról mennek, hanem inkább a világosi toronyból, alacsony teljesítménnyel.
 #185696  Szerző: Gyurii
 
99.1 R Arad kb. fél éve feljebb lett tekerve. Úgy szólt kb. mint Kiss FM 97.0 vagy más aradi helyi, de itt Békéscsabán is kitudom forgatni. Este RDS-el kilehet emeleten. :D
 #185694  Szerző: blue
 
Gyurii írta:Visszatértek, de nem olyan erővel. Esetleg “anti terjedes” lehet nalam...

Blue, Te honnan veszed..? :shock:

En is jobban preferalnam a 99.8 Virgin-t, mint a 99.9 National-t, ha stabilan foghato lenne.. :twisted:
Orosházáról. A 99.9 és a 95.4 fél-egy éve tartósan nagyon erős volt, mostanában gyengébb kicsivel. Elvileg 100w-al mennek :D és zajmentes ST kb. 150+ km-ről :shock: De pl. 99.1 R Arad meg lakásban is ST 65km-ről pedig elvileg 20w ... :hehe:
 #185693  Szerző: Gyurii
 
Visszatértek, de nem olyan erővel. Esetleg “anti terjedes” lehet nalam...

Blue, Te honnan veszed..? :shock:

En is jobban preferalnam a 99.8 Virgin-t, mint a 99.9 National-t, ha stabilan foghato lenne.. :twisted:
 #185689  Szerző: joe
 
blue írta:Ezek szerint a 96.4 is azon az adón van (?).
Ezt én néztem be ?, az adó listázva Diófásra (Nucet) van, de onnan nem lenne vétel, mert 1200m magas hegy takar abba az irányba, de ez Belényesre is igaz...600m-es hegylánc mögött van a település -> Google utcaképeken szemlélődtem, neten kutattam, megnéztem a GE84-es koordinációs adatbázist (ezt nem kellett volna mert teljesen rosszak a koordináták) és találtam egy adóállomást, Diófástól 10km-re, Belényestől 35km-re - ez a Bihar-csúcs. FMList-en a 96,4 és a 102,0 adó koordinátája az erdő közepére mutat, a 95,4 és a 99,9-é egy völgybe - műhold kép alapján közelükben nincs adótorony.
Véleményem, hogy ezek az adók fent üzemelnek a Nagy-Biharon lévő adóállomáson 1800m magasról, ezért van ilyen erős vételem 120km távolságból...továbbá ez megmagyarázza, hogy a 88,0 vétele nálam miért gyengébb 25-30dB-lel, mint a 99,9 vagy a 95,3-é.

Közben egy román fórumon találtam - Biharfüreden Belényes irányába sugároz egy URH relé -
https://goo.gl/maps/iuXGoMw6tJuWZZVS7 - gondolom műholdas jelet vesz...
...azt írják, erről az adóról ment a belényesi Radio Prompt a 96,4-en...ez az adó 1100m-en van...így a 600m-es hegyek nem takarják és pont Magyarország felé van irányítva :(
 #185688  Szerző: blue
 
joe írta:
blue írta:Jól érzékeled, nálam is.
De jó nektek! - itt semmi sem változott...van némi időjárás okozta ingadozás, de más semmi. 88.0 gyengébb, mint a másik három, de azok nem változtak. Pár "frekit" ráírtam a vivő mellé, hogy legyen mihez viszonyítani:
Kép Kép
Adásszünet lehettet, visszatértek, ugyanolyan erősek mint voltak :yeah:
Ezek szerint a 96.4 is azon az adón van (?).
 #185687  Szerző: joe
 
blue írta:Jól érzékeled, nálam is.
De jó nektek! - itt semmi sem változott...van némi időjárás okozta ingadozás, de más semmi. 88.0 gyengébb, mint a másik három, de azok nem változtak. Pár "frekit" ráírtam a vivő mellé, hogy legyen mihez viszonyítani:
Kép Kép
 #185678  Szerző: blue
 
Gyurii írta:Jol erzekelem, hogy a roman belenyesi adokat visszavettek? :blush:

Nyoma sincs a savon. Favorit 95.4 National 99.9 Trinitas 96.4 eddig allando vetel volt, most semmi.. :roll:

(Joe-tol megtudtam, hogy beindult egy 88.0-es R Transylvania relé onnan, lehet akkor “nyulhattak bele” a tobbi adoba a szakik...?)
Jól érzékeled, nálam is. Így már tisztábban jön a R88 és néha jön a Virgin is 99.8-on. A 93.2 Europa FM és 93.9 Zu (113km), a 103.2 Play viszont állandó vétel lett (ST)amióta az Aliról rendelt receiver modullal rádiozok :D
 #185675  Szerző: Gyurii
 
Jol erzekelem, hogy a roman belenyesi adokat visszavettek? :blush:

Nyoma sincs a savon. Favorit 95.4 National 99.9 Trinitas 96.4 eddig allando vetel volt, most semmi.. :roll:

(Joe-tol megtudtam, hogy beindult egy 88.0-es R Transylvania relé onnan, lehet akkor “nyulhattak bele” a tobbi adoba a szakik...?)
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 150