RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #185726  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:Békésben szól a 104,1-en a Kiss FM? Arra gondoltam,hogy ránézek,mert V-ben onnan gyakran szól az RRA és az RRC,de a 104,1-en semmi. H-ban meg a Radio Romania Cultural jön egész jól,de a Kiss FM-nek nyoma sincs.
"Kiválóan jön" a csabai 104,0 és a nagyváradi 104,1 alatt :yes: - mi az RRA és mi az RRC ? - Cultural-t RDS-sel veszem a 90,6-on, a Temesvári Rádió adását is ki tudom forgatni a 101,6 mellől, a 98,5 is jön, a 88,1-et nem tudom megkülönböztetni, hogy Petrozsény vagy Zilah, azonos adás, de a zilahi adó 100km-rel közelebb van...
 #185725  Szerző: Kovi02
 
Békésben szól a 104,1-en a Kiss FM? Arra gondoltam,hogy ránézek,mert V-ben onnan gyakran szól az RRA és az RRC,de a 104,1-en semmi. H-ban meg a Radio Romania Cultural jön egész jól,de a Kiss FM-nek nyoma sincs.
 #185710  Szerző: blue
 
joe írta:
Gyurii írta:Belényesi adokra visszaterve, nalam foghato ujra, de nem olyan power-el adnak, mivel mozgasban sem jon le az RDS...
Csak légkör...97,3 Kossuth hová lett? - egy román adó jön helyette...
Ja, néha érdekes a tropo, többször volt olyan hogy pl. Temesvárról (105km) a 100.7, 106.4 eltünt (pedig állandó vétel szokott lenni) a 91.3 pedig ST botantennával is, majd kis idő múlva pont fordítva. De pl. a 103.2 Play és 92.9 S, 97.2 Hit fm se jön egyformán, valamelyik felerősödik míg a másik befoghatatlan, majd fordítva..
 #185708  Szerző: joe
 
Gyurii írta:Belényesi adokra visszaterve, nalam foghato ujra, de nem olyan power-el adnak, mivel mozgasban sem jon le az RDS...
Csak légkör...97,3 Kossuth hová lett? - egy román adó jön helyette...
 #185707  Szerző: Gyurii
 
Tévedés, van Pro FM csak átköltözött egy szerényebb vételkörzetű csomagra.. ;)

https://www.profm.ro/retea

Belényesi adokra visszaterve, nalam foghato ujra, de nem olyan power-el adnak, mivel mozgasban sem jon le az RDS...
 #185706  Szerző: joe
 
blue írta: 2019.11.21. 22:40 Nem tudom irány alapján megkülönböztetni, nálam szinte azonos irányból jönnek a QTH-m miatt. A 93.4 és a 102.9 is (Az fmlist-et nem ismerem de az fmscan.org sztem nagyon pontatlan lett...) A 99.1 és a 89.3 nálam is kb. egyforma erős általában (Aradon belül telefonnal a 89.3 a legerősebb volt amikor arra jártam)
105.3 meg V pol. és ez a legerősebb onnan.
Fmscan.org is az fmlist adatbázisából dolgozik, és mivel hivatalos adatot alig kapnak, így a felhasználók visszajelzései alpján tudnak adatokat pontosítani. Magyarországról vagyunk páran, akik rendszeresen küldünk nekik adatot - 88.0 Transilvania indulását jelentettem, de az adóállomás helyét csak az ITU adatbázisa alapján - Beius - tudjuk...
 #185705  Szerző: kristikoma
 
Kovi02 írta: 2019.11.21. 17:58
Gyurii írta: 2019.11.21. 14:39 99.1 R Arad kb. fél éve feljebb lett tekerve. Úgy szólt kb. mint Kiss FM 97.0 vagy más aradi helyi, de itt Békéscsabán is kitudom forgatni. Este RDS-el kilehet emeleten. :D
Amikor múltkor Gyulán voltam,akkor is eléggé jól szóltak ott,meg is lepődtem. A Kiss FM/Virgin/RadioZu/ProFM/Impuls ötösből melyik a leghallgathatóbb arrafelé?(vételminőség,meg zeneileg)
ProFM nincs már pár éve, DigiFM van, ellátottsága Békésben jó, zeneileg is elmegy. A többi inkább alacsony teljesítményű városi adó, nálam alig, vagy egyáltalán nem jönnek.
 #185704  Szerző: blue
 
joe írta:
blue írta: 2019.11.21. 18:25
kristikoma írta:Az előzőek(belényesi műsorok a Nagy-Biharról) alapján abban sem vagyok biztos, hogy az aradi helyi műsorok valóban Aradról mennek, hanem inkább a világosi toronyból, alacsony teljesítménnyel.
Az lehet mert a 99.1 vétele kevésbé függ a terjedéstől, stabil, de pl. a 89.3 vagy pl. a 92.1 viszont jobban, érezhetően hat rá a tropo (65km-en) még gyors hullámzás/fading is előfurdul.
Nálam a 89,3 és a 99,1 azonos irányból azonos jelszinttel jön...és az irány egyezik a 103,8-éval :) 92,1-nek ez az adóantennája az FMlist szerint ez: https://goo.gl/maps/WTE8ogURXvR8sjMy8, a többi adót egy régi pár éve "felrobbantott" víztorony közelébe pozicionálja Arad dél-keleti városrészébe...

Aradtól északra (Szentleányfalva) van egy régi középhullámú adóállomás - https://goo.gl/maps/2dfPSzopXdVeN3vi7 - egy távoli fotó van csak, de úgy látom, ezen a tornyon is vannak URH adóantennák - tovább böngészve a neten, a 102,0 Alt FM postacíme "Sânleani" - azaz Szentleányfalva...
Nem tudom irány alapján megkülönböztetni, nálam szinte azonos irányból jönnek a QTH-m miatt. A 93.4 és a 102.9 is (Az fmlist-et nem ismerem de az fmscan.org sztem nagyon pontatlan lett...) A 99.1 és a 89.3 nálam is kb. egyforma erős általában (Aradon belül telefonnal a 89.3 a legerősebb volt amikor arra jártam)
105.3 meg V pol. és ez a legerősebb onnan.
 #185703  Szerző: joe
 
blue írta: 2019.11.21. 18:25
kristikoma írta:Az előzőek(belényesi műsorok a Nagy-Biharról) alapján abban sem vagyok biztos, hogy az aradi helyi műsorok valóban Aradról mennek, hanem inkább a világosi toronyból, alacsony teljesítménnyel.
Az lehet mert a 99.1 vétele kevésbé függ a terjedéstől, stabil, de pl. a 89.3 vagy pl. a 92.1 viszont jobban, érezhetően hat rá a tropo (65km-en) még gyors hullámzás/fading is előfurdul.
Nálam a 89,3 és a 99,1 azonos irányból azonos jelszinttel jön...és az irány egyezik a 103,8-éval :) 92,1-nek ez az adóantennája az FMlist szerint ez: https://goo.gl/maps/WTE8ogURXvR8sjMy8, a többi adót egy régi pár éve "felrobbantott" víztorony közelébe pozicionálja Arad dél-keleti városrészébe...

Aradtól északra (Szentleányfalva) van egy régi középhullámú adóállomás - https://goo.gl/maps/2dfPSzopXdVeN3vi7 - egy távoli fotó van csak, de úgy látom, ezen a tornyon is vannak URH adóantennák - tovább böngészve a neten, a 102,0 Alt FM postacíme "Sânleani" - azaz Szentleányfalva...
 #185701  Szerző: blue
 
kristikoma írta:
Gyurii írta: 2019.11.21. 14:39 99.1 R Arad kb. fél éve feljebb lett tekerve. Úgy szólt kb. mint Kiss FM 97.0 vagy más aradi helyi, de itt Békéscsabán is kitudom forgatni. Este RDS-el kilehet emeleten. :D
Az előzőek(belényesi műsorok a Nagy-Biharról) alapján abban sem vagyok biztos, hogy az aradi helyi műsorok valóban Aradról mennek, hanem inkább a világosi toronyból, alacsony teljesítménnyel.
Az lehet mert a 99.1 vétele kevésbé függ a terjedéstől, stabil, de pl. a 89.3 vagy pl. a 92.1 viszont jobban, érezhetően hat rá a tropo (65km-en) még gyors hullámzás/fading is előfurdul.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 150