RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #185749  Szerző: csadam
 
shadoe írta: 2019.11.27. 18:44
LuciFerko írta: 2019.11.26. 23:54 Igen, az a cseh volt :)

Csütörtök és péntek este viszont (22 órától) hallgasd az Alger Chaine 3-at az 252 khz-en, nagyon jó house, dance, nu-disco mixek mennek! :party:
Köszönöm szépen a tippeket! Minden hosszúhullámú zenés rádió érdekel, mert bő 20 év után tértem vissza erre a sávra (sokáig nem is volt hozzá vevőkészülékem).
Ott van még a 225 kHz-en a Polskie Radio Jedynka is, az is hasonló, mint a ČR 1.
 #185748  Szerző: shadoe
 
LuciFerko írta: 2019.11.26. 23:54 Igen, az a cseh volt :)

Csütörtök és péntek este viszont (22 órától) hallgasd az Alger Chaine 3-at az 252 khz-en, nagyon jó house, dance, nu-disco mixek mennek! :party:
Köszönöm szépen a tippeket! Minden hosszúhullámú zenés rádió érdekel, mert bő 20 év után tértem vissza erre a sávra (sokáig nem is volt hozzá vevőkészülékem).
 #185747  Szerző: LuciFerko
 
Igen, az a cseh volt :)

Csütörtök és péntek este viszont (22 órától) hallgasd az Alger Chaine 3-at az 252 khz-en, nagyon jó house, dance, nu-disco mixek mennek! :party:
 #185745  Szerző: shadoe
 
kristikoma írta: 2019.11.25. 19:42
shadoe írta: 2019.11.25. 19:22 Az évszakváltásnak köszönhetően elkezdtem pár hete a hosszúhullámon barangolni esténként, mert valami normális földi sugárzású rádiót akartam a netezés mellett hallgatni. Jelentem, sikerült. Az ízlésemnek megfelelő, igényes, változatos könnyűzene megy a sáv végén, köztük új számok is előfordulnak, amiket még nem hallottam. Frekvenciát nem tudok mondani, mert a TIV-DIO rádióm annak ellenére, hogy rajta van a LW, nem hajlandó ezen a sávon semmit se fogni, az AIWA magnóm, ami meg nem digitális hangolású, az egyetlen készülékem, ami fogja. Tippem szerint valahol 252-270 KHZ között lehet, és eléggé romános jellegű adó (esetleg orosz v. ilyesmi). 19 óra után már jönnek a zenék, de lehet, előtte is ez szól.
Cseh Radiozurnal esetleg? Régen hallgattam még Orion 520A rádión, akkor jó zenék mentek, jelszintje is rendben volt, olyan 10 éve, ez a tippem.
Simán lehet cseh adó is a nyelvezetet és a zenét nézve. Ráadásul nem tolongnak a rádiók a hosszúhullám egy adott szakaszán.
 #185738  Szerző: Glenn
 
shadoe írta: 2019.11.25. 19:22 igényes, változatos könnyűzene megy a sáv végén ... eléggé romános jellegű adó
Akkor esetleg nem 270 kHz, hanem a másik vége a sávnak? Ott a legelső adó a 153 kHz-en pont egy román. ;)
 #185737  Szerző: kristikoma
 
shadoe írta: 2019.11.25. 19:22 Az évszakváltásnak köszönhetően elkezdtem pár hete a hosszúhullámon barangolni esténként, mert valami normális földi sugárzású rádiót akartam a netezés mellett hallgatni. Jelentem, sikerült. Az ízlésemnek megfelelő, igényes, változatos könnyűzene megy a sáv végén, köztük új számok is előfordulnak, amiket még nem hallottam. Frekvenciát nem tudok mondani, mert a TIV-DIO rádióm annak ellenére, hogy rajta van a LW, nem hajlandó ezen a sávon semmit se fogni, az AIWA magnóm, ami meg nem digitális hangolású, az egyetlen készülékem, ami fogja. Tippem szerint valahol 252-270 KHZ között lehet, és eléggé romános jellegű adó (esetleg orosz v. ilyesmi). 19 óra után már jönnek a zenék, de lehet, előtte is ez szól.
Cseh Radiozurnal esetleg? Régen hallgattam még Orion 520A rádión, akkor jó zenék mentek, jelszintje is rendben volt, olyan 10 éve, ez a tippem.
 #185736  Szerző: shadoe
 
Az évszakváltásnak köszönhetően elkezdtem pár hete a hosszúhullámon barangolni esténként, mert valami normális földi sugárzású rádiót akartam a netezés mellett hallgatni. Jelentem, sikerült. Az ízlésemnek megfelelő, igényes, változatos könnyűzene megy a sáv végén, köztük új számok is előfordulnak, amiket még nem hallottam. Frekvenciát nem tudok mondani, mert a TIV-DIO rádióm annak ellenére, hogy rajta van a LW, nem hajlandó ezen a sávon semmit se fogni, az AIWA magnóm, ami meg nem digitális hangolású, az egyetlen készülékem, ami fogja. Tippem szerint valahol 252-270 KHZ között lehet, és eléggé romános jellegű adó (esetleg orosz v. ilyesmi). 19 óra után már jönnek a zenék, de lehet, előtte is ez szól.
 #185733  Szerző: blue
 
Kovi02 írta:
joe írta: 2019.11.24. 18:26
Kovi02 írta:Békésben szól a 104,1-en a Kiss FM? Arra gondoltam,hogy ránézek,mert V-ben onnan gyakran szól az RRA és az RRC,de a 104,1-en semmi. H-ban meg a Radio Romania Cultural jön egész jól,de a Kiss FM-nek nyoma sincs.
"Kiválóan jön" a csabai 104,0 és a nagyváradi 104,1 alatt :yes: - mi az RRA és mi az RRC ? - Cultural-t RDS-sel veszem a 90,6-on, a Temesvári Rádió adását is ki tudom forgatni a 101,6 mellől, a 98,5 is jön, a 88,1-et nem tudom megkülönböztetni, hogy Petrozsény vagy Zilah, azonos adás, de a zilahi adó 100km-rel közelebb van...
RRA az RRActual ,RRC meg az RRCultural,csak nem volt kedvem kiírni az egészet. :D
Engem annyira zavar,hogy pl. a szlovák országos kerrádiók közül az összes jött már,ha ráforgatok RDS-sel itt van Kassa,Besztercebánya,Poprád,stb... , de a románok közül alig jön valami a Radio Romania országos és regionális adásain kívül,pedig közelebb vannak a román adók. Nálam szerinted milyen polárban,és melyik frekiken lenne esélyes a ProFM/KissFM/Impuls/Virgin/Zu ötösből bármelyik vétele?
Nálam a 93.9 Zu a legerősebb, tropo nélkül is erősebb mint pl. a 92.1 (ami egyébként 40km-el van közelebb, mégis néha lenyomja a nagyváradi 92.1 :blush: ...)
A 97 Kiss FM zajos ST nálam de alacsony lehet a jelszint/hangerő mert nagyon halkan szól a 92.0-hoz (Bistrita) képest.
a 98.5-t a Mega miatt csak tropóval veszem de olyankor már nagyon erős.
 #185732  Szerző: joe
 
Rápróbálni lehet...én veszem a bajai 88,7-et, te veheted a Aradot ill. Temesvárt, csak 130-140km-re van tőled......érdekes...a 92,1-én most nem hallom a ProFM-et...92,1 jön a Radio Vocea Evangheliei Nagyváradról és jön a Trinitas Borossebesről, a ProFM sehol pedig az van a legközelebb, régen állandóan vettem. Közben nézem, az Impuls a 93,9-en ad - elírtam - nem veszem, mert helyi zavar van (Torony Rádió 93,8-95,0 mindent kinyír), de a 101,5 a kolozsvári adójuk jön. V polár és biztos, hogy nem 100W...bár más helyi rádiót is veszek Kolozsvár térségéből - pl: 95,1 Paprika Rádiót...Kolozsvár tőlem 185 km-re van hasonlóan, mint Budapest vagy Újvidék. A 90,8-on a Virgin viszont épp zaj felett, de jön...picivel nyugatabbra fordulok, már a Dankó szól "Vásárhelyről" :)
 #185731  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2019.11.24. 19:58
Kovi02 írta:Engem annyira zavar,hogy pl. a szlovák országos kerrádiók közül az összes jött már,ha ráforgatok RDS-sel itt van Kassa,Besztercebánya,Poprád,stb... , de a románok közül alig jön valami a Radio Romania országos és regionális adásain kívül,pedig közelebb vannak a román adók. Nálam szerinted milyen polárban,és melyik frekiken lenne esélyes a ProFM/KissFM/Impuls/Virgin/Zu ötösből bármelyik vétele?
Ezeknek nincs nagy adójuk a határ közelében...

...
Bár ezek országosak, de többnyire kis teljesítményű adókból áll a hálózatuk, a nagyobb adókat a DigiFM és az EuropaFM használja - gondolom ennek a vétele nem probléma.

A szlovák adások esetében a FUN, Radio FM, Europa 2, Antena Rock, Jemné mellett egy Expres-t vagy Vlna-t már nehezebb "venni", pedig az utóbbiak is országos hálózatban sugároznak...
Expresből csak a 107,6-hoz volt szerencsém,az éves pécsi adókarbantartás során néha felfédel,Vlna pedig a 105,1/96,0-n volt már,talán a 106,6 is jött,de ebben nem vagyok biztos.
A szlovák rádiós piacon olyan furcsa,hogy 15 db országos rádió van(E2,FUN,Jemné,Lumne,Anténa,Best,Expres,Vlna,JazzFM,SRO1-2-3-4-5),és mintha az egész piac fel lenne osztva úgy,hogy igazán kb. senkinek nincs igazi versenytársa,mert mindenki különböző célcsoportnak szól,és helyi konkurensek alig vannak.
A 40 szlovák FM-rádióból 20 vagy országos,vagy Pozsony körzetében szól.

A románokra visszatérve,van olyan adó,amire egyáltalán érdemes rápróbálni? Nálad pl. jön a temesvári Impuls vagy az aradi Pro?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 151