RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #186304  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:828khz-ről jut eszembe, a Hit FM megy még a frekin? Amióta tönkrement az AM-re használt rádióm,azóta csak autórádióval tudok ránézni,de ott nem jön reggelente.
Ezt az adót nem vettem még, bár üzemelőnek van jelölve, de az utolsó log 2018.12.31. dátummal szerepel mellette. Igaz, jelenleg dél-kelet - észak-nyugat tájolású antennám van, így a spanyolok valamelyest el vannak nyomva.
Itt van még egy érdekesség, bár nem túl nagy a távolság: Radio 208, az adója mindössze 500 Wattos - a saudi 1600 kW-os adó pár napja rövid időre eltűnt az éterből...
 #186300  Szerző: Kovi02
 
828khz-ről jut eszembe, a Hit FM megy még a frekin? Amióta tönkrement az AM-re használt rádióm,azóta csak autórádióval tudok ránézni,de ott nem jön reggelente.
 #186299  Szerző: joe
 
Hetek óta semmi újdonság, ma az 1035 kHz felfigyeltem erre - itt rendszerint a TWR észtországi adója szól. A zene egy pakisztáni filmsláger - https://youtu.be/XOiD5wBVkkI, így nagy valószínűséggel pakisztáni Radio Punjab adóját vettem. Ehhez az adóhoz web streamet nem találtam, viszont a 828 kHz-hez igen, ezen a frekin az iráni adóval együtt szólt a Radio Sindh adása...
 #186247  Szerző: Glenn
 
LuciFerko írta: 2020.01.15. 06:26 1620 kHz-en hullámozva jön a Radio Rebelde :)
Castro benne van? Esetleg Che Guevara tanításai? :D
 #186244  Szerző: LuciFerko
 
1620 kHz-en hullámozva jön a Radio Rebelde :)
 #186035  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Joe kb így áll:
Kép
Kép

Függőleges polarizációban 1 MHz-en az antennád sugárzási "karakterisztikája". Mint látható ÉNy-DK irányokból "nem vesz" az antenna... - DK "lyuk" Solt szempontjából még jól is jön...

Ma középhullámon távol-keleti adók nem jöttek, viszont Irán, India annál jobban, ill. amint lement a nap Amerika keleti partvidékén, úgy jöttek fel az adók, éjfél után már egész kavalkád van - 2-3 adó jön egy-egy frekvencián.
https://www.mwlist.org/mw_logmap.php?so ... 7&band=ALL
 #186034  Szerző: LuciFerko
 
Joe kb így áll:
Kép
 #186023  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:
joe írta: 2019.12.22. 00:05 Néztem, hogy a tengerentúl gyengébb az új antennáddal :( - most 1180 kHz-en épp Kuba jön nálam...szintén egy román adó alatt.
Ez mitől lehet amúgy? A végén antennakapcsolóval visszakerül a MiniWhip :D
Nem ismerem az antennád tájolását, de gyanús, hogy USA irányába nem "sugároz". Egy ilyen dipol a rá merőleges irányból a vízszintesen, a vele párhuzamos irányokból a függőlegesen polarizált jelekre érzékeny elméletileg...a loop antennát is forgatni kell - Japánt észak-keleti, USA-t észak-nyugati irányból veszem...
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 401