RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #186216  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2020.01.12. 20:28 Igen, köszönöm a tippeket tőletek, minden érdekel! Utoljára a 90-es években kutattam ennyit földfelszíni külföldi zenés adók után, de a lelkesedés változatlan! Nagyon megéri a keresgélést. Én a Radio Olteniát is el szoktam néha kapni, de nem tudok se frekit, se idősávot, amikor ők adnak. Az Iasi is elhallgatott 21 órakor, de néztem, FM-en 3 másik frekvenciája is lenne odaát. Amíg lehet, pásztázom a közép és hosszúhullámot, mert nyáron már szinte semmi sikerem nem volt velük.
Az 1170-en, a Radio Capodistrián minden kedden és vasárnap van egy mixműsor,illetve ha érdekelnek a brit rock és alternatív zenék,akkor az 1215-n az Absolute Radio-t is tudom ajánlani.
Régebben az 1530-n hallgattam esténként a BBC Essex-t,sajnos már csak a kis teljesítményű 729/765 frekik valamelyikén megy. Hétvégén este olyan BBC R1-es zenék mentek. :D
 #186215  Szerző: shadoe
 
Igen, köszönöm a tippeket tőletek, minden érdekel! Utoljára a 90-es években kutattam ennyit földfelszíni külföldi zenés adók után, de a lelkesedés változatlan! Nagyon megéri a keresgélést. Én a Radio Olteniát is el szoktam néha kapni, de nem tudok se frekit, se idősávot, amikor ők adnak. Az Iasi is elhallgatott 21 órakor, de néztem, FM-en 3 másik frekvenciája is lenne odaát. Amíg lehet, pásztázom a közép és hosszúhullámot, mert nyáron már szinte semmi sikerem nem volt velük.
 #186212  Szerző: LuciFerko
 
Kovi02 írta: 2020.01.12. 10:53
shadoe írta: 2020.01.11. 20:29 Radio Iasi, ha jól nyomoztam, 1053 KHz, szombat este van, kb. 19 órától valami hihetetlen jó slágerlista megy rajta. Felüdülés, minőségi friss új zenék, ott még van igényszint, ami találkozik az enyémmel. Köszönet érte a magyar rádiós piacnak, hogy ilyeneket fedezek fel egy-két éve sorra... :D
Igen,az a Radio Iasi,én is szoktam hallgatni. :D
KH-n még a 963khz-n lévő RTCI-t érdemes hallgatni(múltkor 1 órán keresztül mentek rajta deep meg tropical house számok ID nélkül :shock: )
illetve még ott van az 531khz-n a Jil FM,ha a román nem ver bele,akkor a szombat esti mix(Electro Jil) is egész jó,meg valamelyik hétköznap este(talán keddenként) szokott lenni DJ Boss.

CHR/Top40 adó ami még esélyes lehet,az a spanyol Hit FM a 828-on, reggelenként szokott jönni,mert este egy orosz elnyomja. SZombat és péntek este mennek rajta radio showk,meg hétvégén 00-06 között "Hit&Dance".
Szombaton a macedón rádión(810) is ment délután egy friss zenei összeállítás,ha érdekel.
És érdemes még megemlíteni a SoundSystem-et az Alger Chaine 3-on (252 kHz) minden csütörtökön és péneteken 22 órától, valamint a Medi1-en (171 khz) szintén jó zenék mennek szombat este 23 órától :)
 #186211  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2020.01.11. 20:29 Radio Iasi, ha jól nyomoztam, 1053 KHz, szombat este van, kb. 19 órától valami hihetetlen jó slágerlista megy rajta. Felüdülés, minőségi friss új zenék, ott még van igényszint, ami találkozik az enyémmel. Köszönet érte a magyar rádiós piacnak, hogy ilyeneket fedezek fel egy-két éve sorra... :D
Igen,az a Radio Iasi,én is szoktam hallgatni. :D
KH-n még a 963khz-n lévő RTCI-t érdemes hallgatni(múltkor 1 órán keresztül mentek rajta deep meg tropical house számok ID nélkül :shock: )
illetve még ott van az 531khz-n a Jil FM,ha a román nem ver bele,akkor a szombat esti mix(Electro Jil) is egész jó,meg valamelyik hétköznap este(talán keddenként) szokott lenni DJ Boss.

CHR/Top40 adó ami még esélyes lehet,az a spanyol Hit FM a 828-on, reggelenként szokott jönni,mert este egy orosz elnyomja. SZombat és péntek este mennek rajta radio showk,meg hétvégén 00-06 között "Hit&Dance".
Szombaton a macedón rádión(810) is ment délután egy friss zenei összeállítás,ha érdekel.
 #186207  Szerző: shadoe
 
Radio Iasi, ha jól nyomoztam, 1053 KHz, szombat este van, kb. 19 órától valami hihetetlen jó slágerlista megy rajta. Felüdülés, minőségi friss új zenék, ott még van igényszint, ami találkozik az enyémmel. Köszönet érte a magyar rádiós piacnak, hogy ilyeneket fedezek fel egy-két éve sorra... :D
 #186195  Szerző: Kovi02
 
(amikor arra gondoltam,hogy a szerb rádiós piac nem tud mélyebbre süllyedni: ) :(
Szerb fóruminformációk szerint a belgrádi AS FM megszűnik, a helyén nemsokára egy Super FM nevű rádió indul. :(
Az új tulaj az országos HitFM ,a regionális TDI és Karolina és a belgrádi Radio Jat tulajdonosa,az erősen kormányközeli Maxim Media.
Emellett az NS-AS másik belgrádi érdekeltsége,a Rock Radio is hamarosan átalakulhat,de a REM még nem hozott erről döntést.
 #186043  Szerző: Kovi02
 
Csak hogy mennyire nem érdekes az AS FM-nél,hogy mi zajlik a rádióban:
-ha van egy saját gyártású(!!) radio show,akkor hogy nem képesek betenni a friss epizódot, ami időben megjelent,mixcloudon is fent van,miért adják le a két héttel korábbi adást?
 #185959  Szerző: Kovi02
 
szentlucifer írta: A tárgyilagosság kedvéért: igaz, hogy Szerbia az Unióba készül régóta, de az EU nem várta el a kötelező médiaprivatizációt a helyi rádiók esetében: a szerb hatalom ezen a címen hallgattatta el ezeket a kistérségi / helyi rádiókat, a szerbiai médiapiacon így szűkült le a kínálat.
Ami Szabadkán van/volt ilyen szempontból,az is érdekes. A 88,3 City-t megette a Naxi, a 89,6 SZMR lett,majd átment a 107,1-re , a 100,6-t megvette a Klik FM,azóta Zrenjaninból szól, a 104,4 meg olyan amilyen egy átlag vidéki szerb rádió,csak néha magyarul.
Szabadkán jelenleg több helyi készítésű magyar rádió(91,5 107,1) van,mint szerb(104,4).

Csak hogy mennyire érdekli az AS FM-et egy hallgató,pár napja rájuk írtam facebook-on,hogy pl. terveznek-e valami újat,lesz-e műsorrend-változás stb.. . Láttam,hogy "látták", de vissza nem írnak. (valaki nem tud oda olyan címet,ahonnan érdemben visszaírnak??)
Random horvát rádióknál a DAB+ pályázattal kapcsolatban érdeklődtem az elmúlt hetekben,mindenhonnan 1 napon belül választ kaptam.
 #185958  Szerző: szentlucifer
 
Kovi02 írta: 2019.12.16. 20:16
Glenn írta: 2019.12.16. 18:56
Kovi02 írta: 2019.12.15. 22:20Valaki,aki esetleg jobban ismeri a szerb rádiós piacot belülről,le tudná írni,mi vezetett a jelenlegi állapotokhoz?
"Semmiképp sem állítom, hogy ismerem a szerb piacot, csak mint arra gyakran járó és hallgató, jó 40 évnyi tapasztalatom van.
Ott még Tito liberalizálta a "piacot", ami ugyan teljesen állami volt, de szinte mindenki indíthatott helyi rádiót, és a JRT is folyamatosan gyarapította adóinak számát. Aztán megjött a kapitalizmus és megjött az anarchia is. Majdnem olyan volt a helyzet a 90-es évek elején, mint Olaszországban (nekem tetszett). Utána háború, nyomor, cenzúra, és mire normalizálódott a helyzet, már Európára kezdtek el készülni (2000-es évek eleje). Állami és magánhálózatok alakultak, a helyi rádiók (főleg ami nem szerb volt) megritkultak, így próbáltak alkalmazkodni az egyezményekhez. Ez többé-kevésbé sikerült, bár nem mindent tartanak be (ezt te tudod a legjobban)."

A tárgyilagosság kedvéért: igaz, hogy Szerbia az Unióba készül régóta, de az EU nem várta el a kötelező médiaprivatizációt a helyi rádiók esetében: a szerb hatalom ezen a címen hallgattatta el ezeket a kistérségi / helyi rádiókat, a szerbiai médiapiacon így szűkült le a kínálat.
 #185956  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2019.12.16. 18:56
Kovi02 írta: 2019.12.15. 22:20Valaki,aki esetleg jobban ismeri a szerb rádiós piacot belülről,le tudná írni,mi vezetett a jelenlegi állapotokhoz?
Semmiképp sem állítom, hogy ismerem a szerb piacot, csak mint arra gyakran járó és hallgató, jó 40 évnyi tapasztalatom van.
Ott még Tito liberalizálta a "piacot", ami ugyan teljesen állami volt, de szinte mindenki indíthatott helyi rádiót, és a JRT is folyamatosan gyarapította adóinak számát. Aztán megjött a kapitalizmus és megjött az anarchia is. Majdnem olyan volt a helyzet a 90-es évek elején, mint Olaszországban (nekem tetszett). Utána háború, nyomor, cenzúra, és mire normalizálódott a helyzet, már Európára kezdtek el készülni (2000-es évek eleje). Állami és magánhálózatok alakultak, a helyi rádiók (főleg ami nem szerb volt) megritkultak, így próbáltak alkalmazkodni az egyezményekhez. Ez többé-kevésbé sikerült, bár nem mindent tartanak be (ezt te tudod a legjobban).
Zeneileg és műsorilag egy régen beidegződött szisztéma él, ami nagyon egyszerű. Divatos volt a "Hit dana", ami egy előre kijelölt listából a hallgatók szavazata alapján történő kiválasztást jelentett. Olyan, mint a kivánságműsor, ahol csak listából lehet kérni. Ezt nyomják ma is a helyi adók és ez tényleg népszerű. Mainstream zene évtizedekig szinte csak az Újvidéki Rádióban volt (Pipsz, Slágerparti, Pop Top), a szerb hallgatóknak a kóló volt a főműsor. Ezt mára felváltotta a turbofolk, ami modern stílusú kólót jelent lényegében. Mivel rádióban nincs hagyománya a modern klubzenének, így valószínűleg a hallgatók sem igénylik annyira (saját vélemény). Persze ettől még lehetne akármilyen jó egy rádió (a mi fogalmaink szerint), de lehet, hogy nem igazán van rá igény. ;)
A Play/S2/AS trión kívül pár belgrádi helyi adón megy csak nem szerb zene+ TDI/Klik network,minden más rádión sajnos csak a szerb zene dominál,ez igaz.

A legnagyobb problémám még mindig az,hogy van egy teljesen liberális szabályozás(kb. akinek engedélye van az azt csinám amit akar) de semmi műsorkészítés nem létezik,csak 6-10-14-18-22 váltásokkal műsorvezetés,és teljesen unalmas zenei szerkesztés. Az AS FM-en és a TDI-n van még valami ilyesmi,de a "leszarom" stílus azért eléggé döntő.

Szerinted mennyire normális az,hogy pl. a Release Yourself kedden 01-03!! között megy,miközben a péntek/szombat este konkrétan üres.
Ezekkel kapcsolatban írtam nekik egy jó hosszú levelet(kb. 3 órát vett az igénybe),miközben a válasz kb. "köszönjük" és semmi reakció.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 150