RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #186302  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.18. 23:00
Nem,az ebben a videóban is látható rádióval hallgatom a DAB-ot: https://www.youtube.com/watch?v=AUwkdt36KK8

Összehasonlítási alapom nincs,FM-en szelektív és érzékeny,DAB-on beltéren és kültéren is hallgathatóan jön a horvát meg a szerb DAB,más adót még nem vettem vele itthon.(a szlovén jött egyszer,de az óriási tropó volt)
Szia!
Köszi!
 #186301  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2020.01.17. 23:02
Kovi02 írta: 2020.01.17. 21:00
Furcsa,hogy a Sony az állomáslistát automatikusan frissíti,de akkor ezek szerint a csomag nevét nem. :shock:
Szia!
Ezek szerint Te nem számítógépes stickkel, hanem "asztali" tunerrel DAB-ozol. Milyen a készülék? Van valamilyen referenciád, összehasonlításod érzékenységről, és egyéb tulajdonságokról? Mit tud a rádió?
Nem,az ebben a videóban is látható rádióval hallgatom a DAB-ot: https://www.youtube.com/watch?v=AUwkdt36KK8

Összehasonlítási alapom nincs,FM-en szelektív és érzékeny,DAB-on beltéren és kültéren is hallgathatóan jön a horvát meg a szerb DAB,más adót még nem vettem vele itthon.(a szlovén jött egyszer,de az óriási tropó volt)
 #186283  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.17. 21:00
Furcsa,hogy a Sony az állomáslistát automatikusan frissíti,de akkor ezek szerint a csomag nevét nem. :shock:
Szia!
Ezek szerint Te nem számítógépes stickkel, hanem "asztali" tunerrel DAB-ozol. Milyen a készülék? Van valamilyen referenciád, összehasonlításod érzékenységről, és egyéb tulajdonságokról? Mit tud a rádió?
 #186280  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2020.01.17. 19:28
Kovi02 írta: 2020.01.17. 19:19
Sszilu írta: Szia!

Egyszerű: nem frissítetted időben a listát. Olyannyira nem, hogy legalább tavaly, december 4-től ez a neve a muxnak:
Kép
Nézd meg a dátumot.

Üdv.: Szilárd
Automatikusan frissül a lista nálam,szóval biztos észrevettem volna. ;)
Mivel te a zágrábi 9C-t veszed,szerintem arról lehet szó,hogy azt az adót frissítették,míg a nálam fogható beljei adót egyszerűen "úgy hagyták". :D

Szia!
Biztosan nem, mert itt egy fotó a beljei adóról, még január 3-ról...
Kép
Ezzel meggyőztél. :D
Ránéztem most a DAB-ra, érdekes módon a Domaci Radio-nál "OIV Croatia DAB+"-t írt a Sony, a többinél "OIV DEMO"-t. Csináltam egy autoscant,most már mindegyiknél maradt "OIV Croatia DAB+".

Furcsa,hogy a Sony az állomáslistát automatikusan frissíti,de akkor ezek szerint a csomag nevét nem. :shock:
 #186278  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.17. 19:19
Sszilu írta: Szia!

Egyszerű: nem frissítetted időben a listát. Olyannyira nem, hogy legalább tavaly, december 4-től ez a neve a muxnak:
Kép
Nézd meg a dátumot.

Üdv.: Szilárd
Automatikusan frissül a lista nálam,szóval biztos észrevettem volna. ;)
Mivel te a zágrábi 9C-t veszed,szerintem arról lehet szó,hogy azt az adót frissítették,míg a nálam fogható beljei adót egyszerűen "úgy hagyták". :D

Szia!
Biztosan nem, mert itt egy fotó a beljei adóról, még január 3-ról...
Kép
 #186277  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: Szia!

Egyszerű: nem frissítetted időben a listát. Olyannyira nem, hogy legalább tavaly, december 4-től ez a neve a muxnak:
Kép
Nézd meg a dátumot.

Üdv.: Szilárd
Automatikusan frissül a lista nálam,szóval biztos észrevettem volna. ;)
Mivel te a zágrábi 9C-t veszed,szerintem arról lehet szó,hogy azt az adót frissítették,míg a nálam fogható beljei adót egyszerűen "úgy hagyták". :D
 #186272  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.17. 15:48
Sszilu írta: 2020.01.16. 23:33
Kovi02 írta: 2020.01.16. 21:58 A szerb DAB+ februártól bővül a Play,HitFM,S,S2 négyessel(nem mintha eddig nem lettek volna országosan elérhetőek),és új adótelephelyek is elindulnak.

A horvát DAB pedig tegnaptól "OIV Croatia DAB+" néven fut,és felkerült a "Domaci Radio NG" a kínálatba.
Szia!
Pontosítanék:
Már jó ideje "OIV Croatia DAB+" a multiplex neve, viszont valóban új a Domaci.
Üdv.: Szilárd
Nem csak 15. óta ez a neve? Napi szinten hallgatom a horvát DAB-ot,és 14.-n még a szokásos "OIV DEMO" volt a MUX neve.
Szia!

Egyszerű: nem frissítetted időben a listát. Olyannyira nem, hogy legalább tavaly, december 4-től ez a neve a muxnak:
Kép
Nézd meg a dátumot.

Üdv.: Szilárd
 #186271  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2020.01.16. 23:33
Kovi02 írta: 2020.01.16. 21:58 A szerb DAB+ februártól bővül a Play,HitFM,S,S2 négyessel(nem mintha eddig nem lettek volna országosan elérhetőek),és új adótelephelyek is elindulnak.

A horvát DAB pedig tegnaptól "OIV Croatia DAB+" néven fut,és felkerült a "Domaci Radio NG" a kínálatba.
Szia!
Pontosítanék:
Már jó ideje "OIV Croatia DAB+" a multiplex neve, viszont valóban új a Domaci.
Üdv.: Szilárd
Nem csak 15. óta ez a neve? Napi szinten hallgatom a horvát DAB-ot,és 14.-n még a szokásos "OIV DEMO" volt a MUX neve.
 #186266  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.16. 21:58 A szerb DAB+ februártól bővül a Play,HitFM,S,S2 négyessel(nem mintha eddig nem lettek volna országosan elérhetőek),és új adótelephelyek is elindulnak.

A horvát DAB pedig tegnaptól "OIV Croatia DAB+" néven fut,és felkerült a "Domaci Radio NG" a kínálatba.
Szia!
Pontosítanék:
Már jó ideje "OIV Croatia DAB+" a multiplex neve, viszont valóban új a Domaci.
Üdv.: Szilárd
 #186259  Szerző: Kovi02
 
A szerb DAB+ februártól bővül a Play,HitFM,S,S2 négyessel(nem mintha eddig nem lettek volna országosan elérhetőek),és új adótelephelyek is elindulnak.

A horvát DAB pedig tegnaptól "OIV Croatia DAB+" néven fut,és felkerült a "Domaci Radio NG" a kínálatba.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19