RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #186352  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2020.01.23. 17:46 Régebben már volt szó erről, sajnos vagy nem, véget ér az utolsó "szabad" rádiós világ is környékünkön. Már a szerbek is igyekeznek betartatni a nemzetközi előírásokat, mert az EU-ba készülnek. Az is igaz, hogy az EU-ban vannak országok, ahol szinte mindent lehet. A görögök és főleg az olaszok tesznek magasan az egyezményekre, pedig őket tényleg feljelentik a szomszédaik. Az EU-ban vannak ugyebár az egyenlők és vannak az egyenlőbbek... :x
Igazából már most sem igazán szabad,a frekik nagy részén az országos vagy regionális hálózatok osztoznak, pl. Szabadkán a kizárólag szerbül sugárzó rádiók közül 0(!) készül Szabadkán,minden helyi frekin regionális kerrádiók mennek,nem helyi adással.
Ha az 55-ös úton haladsz,akkor meg néhol Olaszország érzésem van,mert minden frekin több adó keveredik , a 88,3 City a 88,2 R1 88,4 MR1-t zavarja , a 90,7 az MR3-al keveredik, a 91,5 a 91,6 Dankóval , a 96,2 a vinkovci HR2 vel és a Fortunával akad össze, az AS FM a Kunság Rádióval osztozik,állandóan váltogatva a másikkal, a 102,4 a 102,5 MKR-rel, a 103,9 Play régebben a Slágerrel, a 104,4 az Otvorenivel , a 105,2 Hit FM az Antrittal , a 107,1 SZMR meg a Rádió 7-tel akad össze. Itt,helyben a magyar adókból vagy éppen az Otvoreniből már semmit se hallani.

Ha meg a jelenlegi hálózatokat megnyírják,annak én csak örülni tudok, több helyem lesz DX-elni,és kevesebb igénytelenség lesz az éterben.
 #186348  Szerző: Glenn
 
Régebben már volt szó erről, sajnos vagy nem, véget ér az utolsó "szabad" rádiós világ is környékünkön. Már a szerbek is igyekeznek betartatni a nemzetközi előírásokat, mert az EU-ba készülnek. Az is igaz, hogy az EU-ban vannak országok, ahol szinte mindent lehet. A görögök és főleg az olaszok tesznek magasan az egyezményekre, pedig őket tényleg feljelentik a szomszédaik. Az EU-ban vannak ugyebár az egyenlők és vannak az egyenlőbbek... :x
 #186346  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:https://www.ratel.rs/sr/blog/javne-kons ... ike-srbije

Itt mi történik? Nem igazán értem a szöveget,de az FM sáv kiosztás módosításáról van szó benne.
A hatóság "konzultációra" szólítja fel az FM sáv felhasználóit a "feltárt" eltérések rendezésére. A mellékletben az ITU egyezményben Szerbiának biztosított frekvencia keret található meg.
A hatóság nem büntetni akar, hanem tárgyalni a felhasználásról - szerintem ez valami EU-s tagsággal kapcsolatos dolog lesz...(vagy valamelyik szomszédos ország feljelentette Szerbiát az ITU-nál a frekvencia felhasználás során elkövetett jogsértések miatt).
 #186341  Szerző: joe
 
Gyurii írta:
joe írta: 2020.01.22. 00:30 Éjfél utánra itt van a Brno-i DAB is, ill. Linzből a 100,5 Life Radio is veszem... :D
Szééép! Határhoz közeli Graz, Bécs..? :)
Graz nem jött, Bécs épp zaj felett, St.Pölten jött a legerősebben, 89,4; 91,5 és a 97,0 is vehető volt...
 #186337  Szerző: Gyurii
 
joe írta: 2020.01.22. 00:30 Éjfél utánra itt van a Brno-i DAB is, ill. Linzből a 100,5 Life Radio is veszem... :D
Szééép! Határhoz közeli Graz, Bécs..? :)
 #186334  Szerző: joe
 
Éjfél utánra itt van a Brno-i DAB is, ill. Linzből a 100,5 Life Radio is veszem... :D
 #186332  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:89,6-on honnan megy a Klik FM? Gyengén jön délnyugati irányból,megegyezik a 100,6-tal.
Talán az RTV HIT relézi őket,legalábbis az FMList szerint ők a legesélyesebbek.
Hit Radio Brcko ID-t hallottam pár perce a frekvencián - egyezik ezzel: https://www.rtvhit.com/?page_id=2379
 #186330  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2020.01.21. 18:34
Kovi02 írta: 2020.01.21. 16:25 89,6-on honnan megy a Klik FM? Gyengén jön délnyugati irányból,megegyezik a 100,6-tal.
Talán az RTV HIT relézi őket,legalábbis az FMList szerint ők a legesélyesebbek.

Kis terjedés van déli irányból, az ovcari adók üvöltenek,de a kisebb belgrádiak közül is itt van néhány.
A 102,2 S4 egész jól jön,de még mindig túl van lökve,a hangbeállítás nem valami fényes.

A szerb rádiók pedig igen változatosak,az elmúlt fél órában már háromszor hallottam a Don't Start Now-t Dua Lipától. :D
Nyugatról meg még jobb a vétel, legalábbis itt, a Kisalföldön. Bajor, szász, cseh DAB adásokat lehet fogni több frekin is.
Ide az a rész nem igazán jön el,szerintem az óriási 2016-os terjedés óta,amikor pl. a 102,2 Antenne jött RDS-sel Inselsbergről,nem is vettem német vagy akár cseh adót RDS-sel. :(
Ha van terjedés,akkor mindig jönnek ugyanazok az adók 300-400km távolságról is,de távolabbiak nagyon ritkán.
Ma is vettem Učkát, a 101,3-on a Radio Pula már megszólal,ha Zágráb eléri az RDS szintet,de ugyanarról a toronyról a teljesen üres 106,7-en nem jön fel a HKR,vagy éppen a 96,9-en a Radio Istra. Ugyanabból az irányból Mirkovica meg sem szólal.

Szerintem itt a délnyugati irányt kellene megpróbálnom,mert nyáron kétszer is belefutottam a Rai Radio1-be 88,6-on és 89,1-en,sőt, az RTL102,5-t is valamilyen scatterrel a 87,5-n.
 #186329  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.01.21. 16:25 89,6-on honnan megy a Klik FM? Gyengén jön délnyugati irányból,megegyezik a 100,6-tal.
Talán az RTV HIT relézi őket,legalábbis az FMList szerint ők a legesélyesebbek.

Kis terjedés van déli irányból, az ovcari adók üvöltenek,de a kisebb belgrádiak közül is itt van néhány.
A 102,2 S4 egész jól jön,de még mindig túl van lökve,a hangbeállítás nem valami fényes.

A szerb rádiók pedig igen változatosak,az elmúlt fél órában már háromszor hallottam a Don't Start Now-t Dua Lipától. :D
Nyugatról meg még jobb a vétel, legalábbis itt, a Kisalföldön. Bajor, szász, cseh DAB adásokat lehet fogni több frekin is.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 150