RADIOSITE Fórum

  • Ti milyen rádiót hallgattok?

 #190823  Szerző: almos629
 
Nálam ilyen:
80%- Best FM Debrecen
10%- R1 - szigorúan csak a nappali, felesleges duma- és mixmentes sávot
5%- Petőfi - csak a TOP15-öt, néha a mixbe is belehallgatok
5%- más helyi rádiók - főleg Sunshine, 24, Friss FM; online rádiók - Kék Dunát hallgattam, amíg volt, mostanában a Next FM-re kaptam rá :)
 #190819  Szerző: Béci09
 
Gondoltam, feltámasztom a topikot, szóval leírom, nálam hogy néz ki most a dolog:
40% - Sunshine FM Nyíregyháza
20% - R1 (csak Attist, a helyi műsorokat és a DS-t hallgatom, meg néha az éjszakai sávot)
20% - RiseFM csatornái (szerintem nagyon jó lett, leírtam a topikjába, hogy mit változtatnék rajta)
10% - Best FM Nyíregyháza (főleg a reggeli műsort hallgatom, a többi sávból 30 percnél többet nem bírok hallgatni naponta)
10% - egyéb (Retro, Sláger FM, Manna FM, Best FM Debrecen, Best FM Budapest, MegaDance, Danubis és BDPST ROCK, stb.)
 #186590  Szerző: zenefalo
 
lgh írta: 2020.03.15. 21:38 Sziasztok,
már több mint egy éve megszűnt a MusicFM, azóta váltogatom a rádiókat, de nem találom a megfelelőt. Leginkább a reggeli sáv (Balázsékat én nem hallgatom), illetve a délután 4 utáni sáv amikor rádióközelben vagyok. Miután magyar rádiók között nem találok jót, elkezdenék külföldön nézelődni. Ti ismertek olyan rádiót, aminek megvan egy hasonló "közösségi" hangulata mint a MusicFM-nek vagy pár régebbi állomásnak volt? Ezt nem tudom jól megfogalmazni... amikor nem a zene+szignálok jelentik egyedül a rádiót, tehát ami nem csak MP3 lejátszó, hanem több féle műsor is megy rajta, olyat keresek ahol reggel valamilyen könnyedebb, szórakoztató jellegű, és a nap további részében sem merül ki a műsorvezetés a közlekedés-következőszám kettősében? Első sorban angolokban gondolkodom, de lehet német és orosz is (utóbbi két nyelven keveset értek, de ettől csak fejlődni lehet).
Előre is köszönöm!
Esetleg Sunshine Live? Német nyelvű, sok információt sugárzó, de szinte csak elektronikus zenéket adó rádió.
 #186589  Szerző: shadoe
 
lgh írta: 2020.03.15. 21:38 Sziasztok,
már több mint egy éve megszűnt a MusicFM, azóta váltogatom a rádiókat, de nem találom a megfelelőt. Leginkább a reggeli sáv (Balázsékat én nem hallgatom), illetve a délután 4 utáni sáv amikor rádióközelben vagyok. Miután magyar rádiók között nem találok jót, elkezdenék külföldön nézelődni. Ti ismertek olyan rádiót, aminek megvan egy hasonló "közösségi" hangulata mint a MusicFM-nek vagy pár régebbi állomásnak volt? Ezt nem tudom jól megfogalmazni... amikor nem a zene+szignálok jelentik egyedül a rádiót, tehát ami nem csak MP3 lejátszó, hanem több féle műsor is megy rajta, olyat keresek ahol reggel valamilyen könnyedebb, szórakoztató jellegű, és a nap további részében sem merül ki a műsorvezetés a közlekedés-következőszám kettősében? Első sorban angolokban gondolkodom, de lehet német és orosz is (utóbbi két nyelven keveset értek, de ettől csak fejlődni lehet).
Előre is köszönöm!
Szia! Ugyanaz a problémánk, én a következőket találtam, ill. javaslom: VOA1 - Larry London kívánságműsora (Border Crossings), hétköznap - téli időszámítás szerint, a mi időzónánkban: 16.00-17.00. Ennél közösségibb angol műsort nehezen tudnék mondani. Magyarok között: poptarisznya.hu, péntekenként 20.00-22.00 Popovics László vezetésével Péntek Esti Koktél, szintén erősen közösségi jelleggel és jó zenékkel. Üdv. :)
 #186588  Szerző: lgh
 
Sziasztok,
már több mint egy éve megszűnt a MusicFM, azóta váltogatom a rádiókat, de nem találom a megfelelőt. Leginkább a reggeli sáv (Balázsékat én nem hallgatom), illetve a délután 4 utáni sáv amikor rádióközelben vagyok. Miután magyar rádiók között nem találok jót, elkezdenék külföldön nézelődni. Ti ismertek olyan rádiót, aminek megvan egy hasonló "közösségi" hangulata mint a MusicFM-nek vagy pár régebbi állomásnak volt? Ezt nem tudom jól megfogalmazni... amikor nem a zene+szignálok jelentik egyedül a rádiót, tehát ami nem csak MP3 lejátszó, hanem több féle műsor is megy rajta, olyat keresek ahol reggel valamilyen könnyedebb, szórakoztató jellegű, és a nap további részében sem merül ki a műsorvezetés a közlekedés-következőszám kettősében? Első sorban angolokban gondolkodom, de lehet német és orosz is (utóbbi két nyelven keveset értek, de ettől csak fejlődni lehet).
Előre is köszönöm!
 #186062  Szerző: egon2
 
Igen.pl.a Manna FM nincs a rádió garden listáján.Szerintem is ötletes dolog a rádió garden.
 #186054  Szerző: Glenn
 
Igen, ez jó régóta működik, csak van egy nagy hibája. Olyan rádiók vannak rajta, amiket a felhasználók tesznek bele. Következésképpen a gagyitól a kamuig minden ott van, de hiányzik sok vezető rádió. Egyébként ötletes, kár, hogy az üzemeltető nem tölti fel saját maga a fontosabb adókkal.
 #186053  Szerző: egon2
 
https://www.radio.garden/
A teljessèg igènye nèlkül a legtöbb a világban fogható (FM sávon vagy csak az Interneten)rádiót tartalmazó weboldal.Amit egy 3D megjelenitèsü földgömbre helyeztek rá.Nagyon ötletes.

https://m.hvg.hu/tudomany/20161225_radi ... tas_online
https://www.google.hu/amp/s/utitars.caf ... gevel/amp/
 #185508  Szerző: knoskamatee
 
/FM/
Rádió 1 (sok-sok év után újra) - Balázsék, Live Mix, Kívánságműsor, World Is Mine Radio Show
Manna FM (meglepően friss zenék mennek rajta) - Mindennapi (persze, ha megunom az R1 rotációt napközben)
Retro Rádió - bármelyik sáv
Dankó - a világzenei műsor etalon
Kossuth - Rádiókabaré
Bartók - ha nincs kedvem Balázsékhoz, vagy rossz kedvvel kelek, esetleg másnaposan térek magamhoz, mondjuk elalváshoz sem rossz
Gong FM - ha nincs kedvem Balázsékhoz
Sláger FM - kíváncsiságból
Petőfi - kíváncsiságból
Smile - kíváncsiságból
-
Aktív - Békéscsaba/Eger felé
Trió FM - csakis kíváncsiságból, Jászberényben
Kunság Rádió - Ágasegyháza/Miske felé haladva, természetesen az Ozone FM foszlányok miatt
koronafm100 - Szekszárd felé / Kunság Rádió megunása után

/Internet/ (mobil, PC stb.)
Kék-Duna TOP40, Rise FM, Rádió 88, Dance 451, 101.7 Pécs FM, Rádió 1, Rádió 451, Sirius

/Aminek már nem hallgathatok/
Ozone FM - Rádió 1 klón volt, de annál változatosabb és meg volt benne mindig az az "1", amit hiányoltam.
Music FM - élő szlogenje volt, mindenkivel összehozott és rendkívül érzeztem ezt a családias hangvételt. eleinte a Mannánál éreztem ezt, de gyorsan kihullott ez az érzet.
rádiócafé98.6 - ez volt a legközösségibb rádió az országban.
Danubius - nem tudom miért, de szívesen hallgattam. talán pont azért, mert nem volt annyira sztárolva, mint a Sláger Rádió.
Neo FM - egyszerre utáltam és szerettem. bűnben fogant és úgy is veszett el.
Sirius Rádió - mindig helyben szólt, valós-időben tájékoztattak mindenről. sokat megadnék, hogy újra szólna frekint, mondjuk a Gong hálózatán, egy modern köntösben.
Juventus (89,5) - Dénes Tamás miatt CSAK! sajna a Retron nem jön be annyira, mint ekkor, de viszont Juhász Geri jobban csalogat a Rádió 1-re, mint Cooky.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17