RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #186819  Szerző: potyi
 
Ha a Rádió1-ből egy kaotikus dance rádiót (aka. Music FM) csinálnak, le lehet húzni a rolót, az megölné a brandet. Előnyére inkább az válna, ha a késő délutáni, esti mixműsorokat megszüntetnék vagy finomhangolnák, néhai Hajógyáris-drogdiszkós vonalról rádióbarát vonalúra, a napközbeni zenei kínálat meg inkább Hot AC fordulatot venne, semmint CHR-t, mixek helyett a magyar dalok bátrabb használatával. Jó példa a 4-5 évvel ezelőtti Rádió 1 Pécs erre, tudtommal azt is Sivák Péter vitte a hátán. Az a rádió egyben volt, növelni is tudták a hallgatottságot az újabb hálózatba kapcsolódásig.

A Retrónak egy Sláger Rádiósítás (Sivák volt a Sláger Rádióban a programigazgató-helyettes) viszont még javára is válhat.

Egyébként a zenei igazgató a cikk szerint Sivák lesz mindhárom rádióban, Leirer és Juhász Gergő csak zenei szerkesztők. Magyarra fordítva a stratégiát Péter határozza meg, a napi playlistet pedig a két műsorvezető rakja össze, tehát operatív szinten állítják csak össze, adott repertoárból. Ha nem értem totálisan félre, akkor ez így teljesen egészséges felállás.

Így viszont szerintem kár azt várnotok, hogy "újra lesz" Music FM. Egy dance rádió amúgy is életképtelen a hazai piacon, ez már rengetegszer bebizonyosodott, nekik meg most valószínűleg erősen bizonyítaniuk kell a tulajdonosok felé, elérni azt a hatékony működést, ami Fly-éknak nem sikerült. Ezúton kívánok sok sikert hozzá.

Egyetlenegy dolgot kéne elkerülni, hogy Sivák Péter legyen a station voice bárhol is. Elismerem a tehetségét, de állomáshangként szerintem borzalmas.
 #186818  Szerző: tomee
 
https://media1.hu/2020/04/17/megis-tavo ... RmEyQ7ThcQ

"A rádiók új vezetése hangsúlyozta, a legnagyobb változás az lesz, hogy a jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező kollégákat még inkább bevonják a folyamatokba, így többek között a zenei szerkesztés is csapatmunka lesz.”

Nem tudom, nekem ebből az jön le, hogy innentől kezdve nem sok hangsúly lesz a format követelményein vagy a zenei teszteken, hanem inkább intuitív módon fog zajlani a szerkesztés, szóval nem lepődnék meg, ha a Music-hoz hasonló érdekességek előfordulnának.

(off topic: de a Retro-n valszeg ugyanez várható, és könnyen előfordulhat, hogy végre elkezdenek '90-es éveket is játszani)
 #186817  Szerző: Kovi02
 
potyi írta: 2020.04.17. 20:19
Kovi02 írta:
Rickykeee23 írta: 2020.04.17. 18:04 Huhúúúú, GERYYYY! Most jó irányba fog menni az R1, az biztos! :yeah:
Azért szerintem nem fognak belőle más rádiót faragni,ha letérnek erről a full mainstream irányról akkor a hallgatók egy része lazán átmegy a Petőfire.
Így van, bár full mainstreamnek aligha nevezném, amolyan "posvány" format talán jobban illik rá. Na és Flyék vajon már ma átmentek a Sláger FM-hez, vagy csak jövő héten?
Akkor legyen az. :D Szerintem igazából lesz egy frissítés a zenei kínálatban,de a jelenlegi Top40 format szerintem marad,a Music össze-vissza zenei szerkesztése nem jön majd az R1-re.
Ha meg a nemzetközi trendeket nézzük,és esetleg néha követnék őket,akkor elmennének ilyen irányba: https://virginradio.ro/
http://www.topfm.rs/
ezen két helyen mondjuk a dj műsorokat teljesen leépítették és elmentek top40 és urban irányba,de utána meg bőven megnőtt a hallgatottság.
 #186815  Szerző: potyi
 
Kovi02 írta:
Rickykeee23 írta: 2020.04.17. 18:04 Huhúúúú, GERYYYY! Most jó irányba fog menni az R1, az biztos! :yeah:
Azért szerintem nem fognak belőle más rádiót faragni,ha letérnek erről a full mainstream irányról akkor a hallgatók egy része lazán átmegy a Petőfire.
Így van, bár full mainstreamnek aligha nevezném, amolyan "posvány" format talán jobban illik rá. Na és Flyék vajon már ma átmentek a Sláger FM-hez, vagy csak jövő héten?
 #186814  Szerző: zenefalo
 
zenefalo írta: 2020.04.07. 15:56
potyi írta: 2020.04.06. 20:34 Nem Buda Marci a programigazgató, de az eddigi is távozóban van, valóban "új szelek fújnak". Ez már az utód ötlete lesz.
Bárcsak Juhász Geri kezébe kerülne, és Music Fm-esítené! De bilibe lóg a kezem... :ayfkm:
Még a végén óhajom parancs lesz!? ^^
 #186813  Szerző: adika4444
 
tomee írta: 2020.04.17. 17:52 https://media1.hu/2020/04/17/megis-tavo ... RmEyQ7ThcQ

"a zenei szerkesztésért a Retro Rádiónál Leirer Tímea, a Rádió 1 esetében pedig a továbbiakban Juhász Gergely felel.”

Könnyen előfordulhat, hogy a Music FM végül R1-ként fog továbbélni. :D Bár ekkora fordulatra egy évvel ezelőtt biztos nem tettem volna nagyobb összeget.
Hajrá Geri!!!
 #186812  Szerző: Kovi02
 
Rickykeee23 írta: 2020.04.17. 18:04 Huhúúúú, GERYYYY! Most jó irányba fog menni az R1, az biztos! :yeah:
Azért szerintem nem fognak belőle más rádiót faragni,ha letérnek erről a full mainstream irányról akkor a hallgatók egy része lazán átmegy a Petőfire.
 #186811  Szerző: Rickykeee23
 
Huhúúúú, GERYYYY! Most jó irányba fog menni az R1, az biztos! :yeah:
 #186810  Szerző: tomee
 
https://media1.hu/2020/04/17/megis-tavo ... RmEyQ7ThcQ

"a zenei szerkesztésért a Retro Rádiónál Leirer Tímea, a Rádió 1 esetében pedig a továbbiakban Juhász Gergely felel.”

Könnyen előfordulhat, hogy a Music FM végül R1-ként fog továbbélni. :D Bár ekkora fordulatra egy évvel ezelőtt biztos nem tettem volna nagyobb összeget.
 #186809  Szerző: tomee
 
Ezeken a dolgokon már vitatkozni is időpazarlás, mert ez megy már évek óta. Le van kutatva... pont.

Én azon az állásponton vagyok, hogy sem ez a rádió, sem a Retro vagy a Best nincs abban az állapotban, hogy éles piaci versengés között kellene helyt állniuk, ergo, ilyen anomáliában akár bele is férhetne a "szabadabb rádiózás", mivel a bevétel ígyis-úgyis garantált számukra. Tehát az élőhalott pesti Best FM mellé még akár egy dance rádió is beférhetne. (vagy át lehetne alakítani a Best-et dance rádióvá).
A Petőfi is hiába értelmezhetetlen évek óta, mégis stabilan be lett pozicionálva, és ehhez a legkisebb energiabefektetés sem kellett, mert el lettek takarítva körülötte a zavaró tényezők.

Nem gondolom, hogy bármilyen változtatással menekülnének a hirdetők (mégis hová?), vagy ha igen, akkor is maximum egy szobával arébb tennék meg... Az egyetlen értelmezhető konkurencia, a Sláger, épp saját magát számolja fel, szóval még ezzel sem kell külön foglalkozni.
  • 1
  • 369
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 987