RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #186933  Szerző: tomee
 
zenefalo írta:
adam1400 írta: 2020.05.01. 12:35 hát el vok keseredve, úgy hallom mától átvette a hatalom újra a r1-et.

6-19 óráig félóránként megy a propaganda, 4-én ha meghallják Balázsék hallgatói el fognak pártolni.
Mikor adta volna akármikor is a kezéből? Tudtommal, mindig is ott volt!
Sztem inkább arról van szó, hogy a legelején még voltak politikai hírtedések, aztán egy idő után látványosan eltüntek róla - mindeközben a Retrón ezerrel dübörögtek. Most úgy tűnik megint ez lesz, de hát ez meg várható volt.
 #186925  Szerző: zenefalo
 
adam1400 írta: 2020.05.01. 12:35 hát el vok keseredve, úgy hallom mától átvette a hatalom újra a r1-et.

6-19 óráig félóránként megy a propaganda, 4-én ha meghallják Balázsék hallgatói el fognak pártolni.
Mikor adta volna akármikor is a kezéből? Tudtommal, mindig is ott volt! Sajnos a zenei repertoárban semmi változást nem vélek felfedezni, ugyanaz a szénné játszott 20-30 dal forog körbe, ami 1-4 éves minimum. :(
 #186923  Szerző: adam1400
 
hát el vok keseredve, úgy hallom mától átvette a hatalom újra a r1-et.

6-19 óráig félóránként megy a propaganda, 4-én ha meghallják Balázsék hallgatói el fognak pártolni.
 #186909  Szerző: noartist
 
troll írta: 2020.04.25. 16:47
Kovi02 írta: 2020.04.25. 16:04 De akkor meg tudnád magyarázni,hogy ha csak ilyen Rádió1 és társai féle rádiókra van szükség a rádiós piacon,akkor pl. Zágrábban az elmúlt 6 évben hogy épült ki egy főként nem mp3-lejátszókon alapuló rádiós piac?
Már írtam. Területi és kulturális különbségek miatt. Országokon belül is másként fogyasztanak zenét az emberek, nem hogy határokon átívelve. A médiapiac is mindenhol más. A hirdetők máshol eltartanak olyan szereplőket, amilyenek itthon elképzelhetetlenek lennének.
Ott még létezik olyan, hogy piac.
 #186904  Szerző: robert11
 
Igen régen ez az önfényezés valóban nem volt jellemző se ez a nagy rivalizálás amit már még régebben írtam hogy ha már az egyik adó játszott egy számot, akkor azt a másik már nem adhatta le mert az hogy nézett volna ki.
Pont az említett személy B Tóth Laci mondta egyszer a Danubiusz emlékműsorban a popptarisznya.hun hogy annak idején olyan jó viszonyt ápolt a Calypsó meg a Danubiusz, hogy volt olyan hogy mindkét rádió egyszerre adott le egy zenét. Pl a Danubiuszon megszólalt valami, akkor a Calypszósok is leadták és még hozzá is tette hogy soha nem volt olyan érdekes módon hogy valaki betelefonált volna hogy ugyan azt hallja mindkét rádióban. Ilyen egybe esések mondjuk lehetnek és tapasztaltam is de ritka. Ott viszont direktbe csináltak ilyet.
Szegény Lacit is cikizik azért jó mondjuk azt már annak idején sem bírták páran hogy mindíg bemondja a számcímeket alá beszél a zenének előtte is utána is ezt mondjuk mindenki döntse el maga hogy szereti e vagy sem, Troyt is szidták emiatt a musicon emlékszem musicfalon meg a topikban is a fórumon de én úgy gondolom hogy a műsorvezető gyakori megszólalására is szükség van és tök jól csinálta annak idején a Calypsó is meg a többiek. Tudom ez nem igazán r1es téma de ha már így szóba kerültek a régi nagyok azért érdemes megemlíteni ezeket is.
A Danubiusz Juventusz is azt akarta hogy minélt több hallgatójuk legyen, de nem tudom akkor is másabb volt ez az egész nem olyan mint manapság.
Oké lehet mondani hogy megváltozott a világ és még fog is változni csak kérdés hogy milyen irányba.
pedig gondoljatok csak bele hogy a 80as évek vége 90es évek elején még azért a Danubiusznak sem volt olyan sok frekvenciája alig pár vidéki városban volt fogható majd 98ban kezdtek el nagyon terjeszkedni tudom mert mikor jártam le Szabolcsba tapasztaltam ezt azt az autóban hogy mikor hol lehetett befogni. Akkor megosztva jött mert pl Szolnok környékén már nem volt fogható, de Debrecen környékén már ismét lehetett fogni Püspökladány Hajdúszoboszló környékén már újra szólt és Debrecen után pár faluval arrébb a 4-esen már ismét elment.
Nem részletezném annyira aki emlékszik még erre az időszakra, az biztos tudja ha van itt olyan a fórumozók közül.
Juvi meg leg inkább a Balaton környékén szólt vidéken meg is szívták azok akik ott éltek az után mikor átköltöztek a 103 9re rádió1 volt frekvenciájára mert az bizony nem szólt el a Balatonig nem úgy mint a 89 5 szép idők is voltak ezek nagyon.
nekem nincs úgy különösebben semmi gondom a rádió1el csak amiket elmondtam már számtalanszor is hogy ha már régi zenéket is adnak, akkor nem csak 2010 és 11 között kellene ingadozni a rotációban hanem visszamenni még korábbra is akár hisz voltak olyan évek a rádió1 életében is mikor nagyon szuper zenéket adott erről meséltem már a múltkor is meg még egy párszor meg akik már évek óta hallgatják a rádió1et ők tudják nem felejtették el milyen is volt régen a rádió1.
Ebből jó lenne visszakapni valamit főleg úgy hogy ilyen sok frekvenciával rendelkeznek egy ország hallgatja őket a musicnak nem volt sok frekie, még is nagyon igényes volt szerintem pár vidéki városban is ahol nem szóltak szívesen hallgatták volna őket főleg mikor Bocsi berobbant az éterbe.
Én azt gondoltam volna akkor, hogy ez által majd kaphatnak frekiket ugyan is megérte volna főleg akik a slágeren hallgatták őket a bumerángban meg a Danubiusz kapucsínóban.
Nem vicc, pár slágeres írta is régi bumerángos hallgató hogy neki hiányzott már és csak online tudja hallgatni a kocsiban nem na ezért is kellett volna több vidéki városban is elterjedniük.Érdekes hogy Balázsékat mindenki hallhatja szinte.
A Retróról is meg van a véleményem azzal kapcsolatban hogy országos de azt itt inkább nem mondom mert nem ide tartozik de nem érdemlik meg hogy országosak legyenek akkor inkább a Best, vagy a Slágerfmet képzelném el a zenei vonaluk miatt maradjunk ennyiben vagy nem kellett volna megszűntetni a Danubiuszt maj dkésőbb a Classt ennyi.
 #186901  Szerző: troll
 
Kovi02 írta: 2020.04.25. 16:04 De akkor meg tudnád magyarázni,hogy ha csak ilyen Rádió1 és társai féle rádiókra van szükség a rádiós piacon,akkor pl. Zágrábban az elmúlt 6 évben hogy épült ki egy főként nem mp3-lejátszókon alapuló rádiós piac?
Már írtam. Területi és kulturális különbségek miatt. Országokon belül is másként fogyasztanak zenét az emberek, nem hogy határokon átívelve. A médiapiac is mindenhol más. A hirdetők máshol eltartanak olyan szereplőket, amilyenek itthon elképzelhetetlenek lennének.
 #186900  Szerző: Kovi02
 
troll írta: 2020.04.25. 15:24
Kovi02 írta: 2020.04.25. 14:07 Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
Egyáltalán nem durva. Azt kellene már itt ezen a fórumon felfogni / elfogadni, hogy ha TE vagy a szűk baráti köröd különbözik az átlagtól, attól még a világ nem úgy pörög, ahogy te / ti.
Ezt teljesen megértem.
De akkor meg tudnád magyarázni,hogy ha csak ilyen Rádió1 és társai féle rádiókra van szükség a rádiós piacon,akkor pl. Zágrábban az elmúlt 6 évben hogy épült ki egy főként nem mp3-lejátszókon alapuló rádiós piac?
(alternatív rock,pop,house : Yammat , Soft AC: Laganini , Dance: Ent3r )
 #186899  Szerző: troll
 
Kovi02 írta: 2020.04.25. 14:07 Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
Egyáltalán nem durva. Azt kellene már itt ezen a fórumon felfogni / elfogadni, hogy ha TE vagy a szűk baráti köröd különbözik az átlagtól, attól még a világ nem úgy pörög, ahogy te / ti.
 #186897  Szerző: Kovi02
 
troll írta: 2020.04.24. 19:10 A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket.
Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
(jó,nem a rádió1 féle MP3 lejátszót,mert az ilyen rádiók miatt mennek át az emberek más platformokra -> ugyanazt kapják,csak könnyebb elérhetőség és kevesebb reklám + felesleges műsorvezetés)
troll írta: 2020.04.24. 19:10 a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.
A készen kapott műsorokból azért sokkal könnyebb zenéket válogatni magamnak,épp ezért hallgatom őket. :D
 #186893  Szerző: troll
 
lgh írta: 2020.04.24. 07:50
troll írta: 2020.04.18. 22:15Ezredforduló közepe. Tért nyer az internet. Jön a Youtube, a tizes évekre a streaming szolgáltatók. Leáll a zenével az MTV a Youtube miatt, a fiatalok már a neten szerzik be a kedvenc zenéiket, nem nézik a zenei televíziókat, leszoknak a rádióról. Mindent megkapnak streamen.
Az, hogy már nem a magnós blokkból veszik fel a zenét, miért zárja ki egy zene és műsor szempontjából is igényesen megszerkesztett rádió üzemeltetését? (Vagy ha kizárja, akkor miért működhet ez mégis külföldön?)
1.) Megváltozott körülöttünk a világ. Mások a hallgatói szokások és a zenefogyasztási szokások Magyarországon. Nem ugyanolyan, mint a '70-es, '80-as években. A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket. És ez egy pillanatig sem a rádiók hibája. Technikai fejlődés: a zene könnyebb elérése; a zene könnyebb tárolása; a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.

2.) Területi és kulturális különbségek. Pl. Angliában egy 40 éves nő máshogy fogyaszt zenét, mint ugyanaz a korosztály Magyarországon. De pl. egy USA-Anglia viszonylatban is van különbség.
Más stílusokat és más évek zenéit kedveli a magyar. Amíg egyes országokban szívesebben meghallgatják és hamarabb befogadják a frissebb dalokat, addig nálunk ez időbe telik. Ez ellen nem lehet tenni. Ilyenek vagyunk.

Ha a rádiók nagy bevételt / sok hirdetőt szeretnének, akkor a nagy átlag ízlését elégítik ki. Ez egyáltalán nem jelenti, hogy az itthoni rádió igénytelen lenne, a külföldi pedig igényesebb. Egyszerűen itt is, és ott is profitmaximalizálásra törekednek, és a saját megcélzott hallgatói bázisuk igényeit elégítik ki.
  • 1
  • 364
  • 365
  • 366
  • 367
  • 368
  • 987