RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #186976  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta: 2020.05.04. 21:46 Nem kéne R1-et elvenni stb. csak 103.0 és 96.7 csere... Oszt' csókolom! :boldog:

(Jegeljétek már ezt a Best FM témát! :D )
Hogy én mit nem adnék azért,ha a Petőfi szarul jönne nálam,ehelyett itt foglalja a sávot 5 frekin :D
 #186973  Szerző: Gyurii
 
Nem kéne R1-et elvenni stb. csak 103.0 és 96.7 csere... Oszt' csókolom! :boldog:

(Jegeljétek már ezt a Best FM témát! :D )
 #186969  Szerző: lgh
 
joe írta: 2020.05.02. 15:12
Marcii írta:Szerinted ha itt is van,feldobja magát egy kalózrádiós?
...nem feltétlen kell félszeműnek lennie...lehet egy most indult kisközösségi vagy egy távolabbi helyi adás is, de elég furcsa volt ez így - 2-3 zenét követően egy-egy ilyen rövid "spot", de az adás nevét nem közli...ezért gondoltam webrádió relézésre...és nem feltétlen kell feladnia magát, bárki beírhatja, hogy én is hallom itt meg itt...

Mivel reggel Újvidék stabilan itt volt, így lehet, hogy a Vajdaságból jött az adás...
A spotok szövegei alapján nekem nagyon debreceni BestFM-nek tűnik a 104.6-ról, különösen ez a "Bárhol, bármikor", de biztos nem vagyok benne. Nincs esetleg felvételed róla?
 #186968  Szerző: kristikoma
 
joe írta: 2020.05.04. 14:20
kristikoma írta:De hogy tényleg DX is legyen, Veszprémben lehet fogni a Petőfit Szentesről... K és DK irányba meg 60km-re se nagyon.
Nem lehet fogni Veszprémben a szentesi Petőfit, csak ha úgy alakul az időjárás...sőt Veszprém városában is vannak olyan pontok, hogy csak a helyi adók jönnek kifogástalanul. Szentesi adó nagyon alacsonyan van, így kicsi az ellátási körzete 50-55km + Békés esetében további probléma, hogy a megye közepén "húzódik egy kis magaslat"...kb. 20m-rel magasabb, mint a megye dél-keleti része...ez Szentes láthatóságát, vételét befolyásolja...Komádi is alacsony + a Petőfi teljesítménye Békéscsaba irányában kb. 5kW - ez érezhető + a Kettős-Körös töltése is árnyékol...
Itt vagyok a töltéstől 700m-re - Komádi vétele - emelem az antenna magasságát, a földtől 10-12m magasságban hirtelen megugrik a jelszint - itt kezdek átlátni a töltés felett...

Az lenne a legjobb megoldás, ha Békéscsabán indítanának egy Petőfi relét. A 104,0-át elvenni az R1-től, az AH toronyból ez a freki mehetne 1kW-tal - szép területet lefedne. R1 kaphatna egy helyi 50-100W-os frekvenciát, mert az még akadna...
Nem hittem el, de sikerült nekem ott. A város magasabb pontján, 3. emeleten. A grazi adók is rendben jöttek, más nem érdekelt.
 #186966  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2020.05.04. 14:20 ..sőt Veszprém városában is vannak olyan pontok, hogy csak a helyi adók jönnek kifogástalanul.
Veszprém ilyen szempontból eléggé érdekes,a belvárosban csak Kabhegy+helyiek jönnek,másnak nyoma sincs, kiérve onnan viszont hirtelen tele lesz a sáv távoli adókkal,a szlovák és osztrák országos adók mindegyike RDS+ST minőségben vehető,néhol még horvátok is. (van egy belvárosból kivezető út,az egyetemmel szemben vezet "felfelé", azon szoktam megfigyelni,hogy az alján a 89,2-n nincs vétel, kb. 50m-rel feljebb a tetején meg RDS+ST Ö3)
 #186965  Szerző: joe
 
kristikoma írta:De hogy tényleg DX is legyen, Veszprémben lehet fogni a Petőfit Szentesről... K és DK irányba meg 60km-re se nagyon.
Nem lehet fogni Veszprémben a szentesi Petőfit, csak ha úgy alakul az időjárás...sőt Veszprém városában is vannak olyan pontok, hogy csak a helyi adók jönnek kifogástalanul. Szentesi adó nagyon alacsonyan van, így kicsi az ellátási körzete 50-55km + Békés esetében további probléma, hogy a megye közepén "húzódik egy kis magaslat"...kb. 20m-rel magasabb, mint a megye dél-keleti része...ez Szentes láthatóságát, vételét befolyásolja...Komádi is alacsony + a Petőfi teljesítménye Békéscsaba irányában kb. 5kW - ez érezhető + a Kettős-Körös töltése is árnyékol...
Itt vagyok a töltéstől 700m-re - Komádi vétele - emelem az antenna magasságát, a földtől 10-12m magasságban hirtelen megugrik a jelszint - itt kezdek átlátni a töltés felett...

Az lenne a legjobb megoldás, ha Békéscsabán indítanának egy Petőfi relét. A 104,0-át elvenni az R1-től, az AH toronyból ez a freki mehetne 1kW-tal - szép területet lefedne. R1 kaphatna egy helyi 50-100W-os frekvenciát, mert az még akadna...
 #186960  Szerző: Kovi02
 
Ha már szó esett róla,gondoltam megmutatom hogy jön a 102,2 RRActual :
https://www.youtube.com/watch?v=caOaag0jVFs
(elnézést kérek mindenkitől a minőségért,máshogy nem tudtam felvenni)
 #186956  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2020.05.03. 16:51
joe írta: 2020.05.03. 13:50 ...itt a fórumon nem én vagyok veszélyes a "félszeműekre"...Komádi ügyben sem tudok tenni semmit, MTVA ezt elfogadta, ez van és kész...
Ha mar “fizikailag” nem kepesek semmit tenni, legalabb a 96.7 lenne a Kossuth, es a 103.0 a Petofi. Hirtelen hallgathato lenne minden... :blush:
Ezt a lépést nagyjából pár kattintással meg lehet oldani. Továbbra sem érzem gondnak. Bár nem gondolom, hogy az illetékesek olvassák. De hogy tényleg DX is legyen, Veszprémben lehet fogni a Petőfit Szentesről... K és DK irányba meg 60km-re se nagyon.
 #186953  Szerző: Gyurii
 
joe írta: 2020.05.03. 13:50 ...itt a fórumon nem én vagyok veszélyes a "félszeműekre"...Komádi ügyben sem tudok tenni semmit, MTVA ezt elfogadta, ez van és kész...
Ha mar “fizikailag” nem kepesek semmit tenni, legalabb a 96.7 lenne a Kossuth, es a 103.0 a Petofi. Hirtelen hallgathato lenne minden... :blush:
 #186952  Szerző: joe
 
...itt a fórumon nem én vagyok veszélyes a "félszeműekre"...Komádi ügyben sem tudok tenni semmit, MTVA ezt elfogadta, ez van és kész...
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 536