RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #187201  Szerző: RadioFan
 
Volvos írta: 2020.05.24. 19:37
zenefalo írta: 2020.05.24. 12:42 Nekem az inkább a kicsit fájó, mint anno a Music Fm-en is, hogy a hétvégi műsorok, néhány kivétellel, totál konzervek, alig van bent valaki, friss információk még a hírekben is alig voltak (jó itt nincs hírek, de a music-on volt). Persze, kell a hétvégi pihenő az ottaniaknak is, de meg lehetne oldani valahogy, hogy élő műsorvezetés legyen, legalább napközben.
Nincs hírek??? Te mit hallgatsz??? Sajnos a reggeli órákban negyedóránként van, amivel a legnagyobb gond az hogy egész nap UGYANAZ!
Nyilván a 10 óra utáni idősávra gondolt. Egyébként félóránként, nem negyedóránként, úgyhogy én is kíváncsi lennék, hogy te mit hallgatsz.
 #187200  Szerző: Volvos
 
zenefalo írta: 2020.05.24. 12:42 Nekem az inkább a kicsit fájó, mint anno a Music Fm-en is, hogy a hétvégi műsorok, néhány kivétellel, totál konzervek, alig van bent valaki, friss információk még a hírekben is alig voltak (jó itt nincs hírek, de a music-on volt). Persze, kell a hétvégi pihenő az ottaniaknak is, de meg lehetne oldani valahogy, hogy élő műsorvezetés legyen, legalább napközben.
Nincs hírek??? Te mit hallgatsz??? Sajnos a reggeli órákban negyedóránként van, amivel a legnagyobb gond az hogy egész nap UGYANAZ!
 #187199  Szerző: Adam
 
zenefalo írta: 2020.05.24. 12:42 Nekem az inkább a kicsit fájó, mint anno a Music Fm-en is, hogy a hétvégi műsorok, néhány kivétellel, totál konzervek, alig van bent valaki, friss információk még a hírekben is alig voltak (jó itt nincs hírek, de a music-on volt). Persze, kell a hétvégi pihenő az ottaniaknak is, de meg lehetne oldani valahogy, hogy élő műsorvezetés legyen, legalább napközben.
Elvileg a szombat 8-10 (Balazsek extra) és a vasárnap 9-12 (Top50 ismétlése) kivételével rendes műsorvezetés megy egész hétvégén.
Valószínű van benne felvétel is (pl az éjszaka Kovács Ákos, a 12-14 helyi sáv, world is mine radio show), a többi szerintem élő.
 #187198  Szerző: zenefalo
 
Nekem az inkább a kicsit fájó, mint anno a Music Fm-en is, hogy a hétvégi műsorok, néhány kivétellel, totál konzervek, alig van bent valaki, friss információk még a hírekben is alig voltak (jó itt nincs hírek, de a music-on volt). Persze, kell a hétvégi pihenő az ottaniaknak is, de meg lehetne oldani valahogy, hogy élő műsorvezetés legyen, legalább napközben.
 #187197  Szerző: Adam
 
DickJonson írta: 2020.05.21. 17:24 A TOP50-es listat hulyesegnek tartom egy TOP40-es radioban, amikor 0-24 ezeket rotaljak. Helyette valoban uj dalokat bemutato musor kene, amire mondjuk mobil appon keresztul, vagy a weboldalon szavazhat a hallgato. Ami bejott a nepnek es sokan szavaztak meg, azt szepen lassan beforgathatjak rotacioba (nem heavybe nyilvan), onnan meg latni fogjak, hogy szelesebb korben hogyan teljesit a dal es van e ertelme bent hagyni, vagy kiemelten rotalni. Ezzel felig megkonnyitve a zenei tesztelest. No meg kivansagmusorban is el lehet rejteni egy-ket ilyen szamot es siman felkonferalhatnak ugy, hogy "valaki kerte" mondjuk.
Szerintem nem ez a baj a Top50 műsorral. Ilyen már anno a Radio DJ-n is volt, és ugyanígy 3 órába besuritve, hogy 25-30 zene lett teljesen leadva, a többi csak megmutatva.

Ha egy átlag hallgató szempontjából nézzük, mindegy hogy ezek a zenék önmagukban mennek le, vagy sorba rendezve valamilyen téma köré.

Inkább az a baj hogy vasárnap lemegy ennek totál ismétlése Györke Attis megszólalásaival együtt. Ezt így nem kellene erőltetni.
 #187196  Szerző: Adam
 
Ábel14 írta: 2020.05.20. 23:06 A változás valóban pozitív és emellett lassú is. Eddig nagyon kiszámítható volt a playlist, ez szerencsére lassan de biztosan változik. Nem rosszak azok a zenék sem, melyek bekerültek, DE: Ez a TRU Concept remix nemigen illik a RÁDIÓ 1 zenei stílusába. Szerintem az ilyesmi zenékkel nem kéne a jövőben túltolni a rádiót. Jó volna, ha az elmúlt 10 évből sokkal több zenét beraknának. Elsőként azokat, amelyek meghatározták a 2010-12-es évek Dance stílusát, s melyek akkor piacvezetővé tették a rádiót. Persze, haladni kell a korral, de szerintem egy nap lemehetne ezekből 3-4 simán. Aztán sokkal több bejöhetne az OZONE FM és a MUSIC FM 2013-15-ös éveiből is. Majd 2016-tól is visszatehetnének sok zenét, amit a RÁDIÓ 1 eddig játszott. :)
Én még tovább mennék az elmúlt 10évnél, 2004-2006-ig is, ezek mellett amit írtál.
 #187192  Szerző: DickJonson
 
Szerintem nem baj a lassu valtozas, egyszeruen csak igy lehet a torzshallgatot is atszoktatni az uj iranyvonalra. Ezt a Petofi eseten is lathattuk, hogy a 2016-os megujulas elott szepen jottek be a mainstream zenek, bar megis ment a kopkodes... nem kellet volna on air arculatot kidobni. (meg egy igazi WTF volt ez az Eleted Ritmusa dolog... OFF VEGE!)

Ha mar a Petofis reformot emlitettem, kene mar egy uj szignal park is a regi leharcolt helyett. Nem mintha rossz lenne csak, egyszeruen elhasznalodott. Valamint egy drive time musor is elferne a Live Mix elott, amit akar vihetne Attis is ugyan ugy egy tars musorvezetovel.

A TOP50-es listat hulyesegnek tartom egy TOP40-es radioban, amikor 0-24 ezeket rotaljak. Helyette valoban uj dalokat bemutato musor kene, amire mondjuk mobil appon keresztul, vagy a weboldalon szavazhat a hallgato. Ami bejott a nepnek es sokan szavaztak meg, azt szepen lassan beforgathatjak rotacioba (nem heavybe nyilvan), onnan meg latni fogjak, hogy szelesebb korben hogyan teljesit a dal es van e ertelme bent hagyni, vagy kiemelten rotalni. Ezzel felig megkonnyitve a zenei tesztelest. No meg kivansagmusorban is el lehet rejteni egy-ket ilyen szamot es siman felkonferalhatnak ugy, hogy "valaki kerte" mondjuk.
es ahogy Ábel14 irta, tobb dalt beszurhatnanak az elmult evtiztedbol az adott szakasz meghatarozott salgereibol es kidobhatnak az ennel regebbi szamokat, mint peldaul a Somewhere Over The Rainbow (1990) es Pink - So What (2008) es ezeket pakolhatnak a Best FM-re.

Apropo, ha zenei teszt, ugye itt abszolut csak bejaratott, tesztelt(!) slagereket valogatnak be, ami miatt tobb hetet, akar honapot csuszhat az itteni megjelenes, ami miatt sok mas radio be is elozi, vagy akar szarra jatszak. E miatt oszinten szukeseges ez a ELSOKENT A RADIO 1-EN spot? persze marketing, meg jol cseng, szamomra ez tulzas.
Ábel14 írta: 2020.05.20. 23:06 Nem rosszak azok a zenék sem, melyek bekerültek, DE: Ez a TRU Concept remix nemigen illik a RÁDIÓ 1 zenei stílusába...
Nem illik? Az eredeti nem, pedig az forgott igen sokszor es elkapcsolasi faktor volt a szamomra. Szeretem a dalt, csak a radio arculataba nem illik. ez a TRU Concept se nagyon ide valo, de ha mar ezt az Armin szamot kene jatszani, akkor egyertelmuen a TRU Concept Remixet jatszanam. Ennyi erovel Willcox - Over dala se illik ide, pedig porgosebb, mint a Blah Tru Concept, meg akkor az esti mix musort is visszabb kene fogni.
Ha mar magyar zene... ezt a BSW - Sukar Lady-t is kivaghatnak innen, vagy csak +16-os korhatarral menjen... nem radio barat, ennyi.


Na, mindent leirtam, de nem maradt ki semmi se. :D
 #187191  Szerző: asr27
 
Én is tapasztaltam, hogy minimálisan frissült a zenei kínálat! Szerintem az irány tökéletes, de lehetne több újdonság még mindig, és lehetne tovább vinni a Music FM-es irányba.
 #187190  Szerző: Ábel14
 
A változás valóban pozitív és emellett lassú is. Eddig nagyon kiszámítható volt a playlist, ez szerencsére lassan de biztosan változik. Nem rosszak azok a zenék sem, melyek bekerültek, DE: Ez a TRU Concept remix nemigen illik a RÁDIÓ 1 zenei stílusába. Szerintem az ilyesmi zenékkel nem kéne a jövőben túltolni a rádiót. Jó volna, ha az elmúlt 10 évből sokkal több zenét beraknának. Elsőként azokat, amelyek meghatározták a 2010-12-es évek Dance stílusát, s melyek akkor piacvezetővé tették a rádiót. Persze, haladni kell a korral, de szerintem egy nap lemehetne ezekből 3-4 simán. Aztán sokkal több bejöhetne az OZONE FM és a MUSIC FM 2013-15-ös éveiből is. Majd 2016-tól is visszatehetnének sok zenét, amit a RÁDIÓ 1 eddig játszott. :)
 #187189  Szerző: Adam
 
DickJonson írta: 2020.05.20. 18:35 Egyebkent uj szelek fujnak itt, amit hallgatokent eszre is vettem, nem csak "papir alapon" es Juhasz Geri nyulkalt a zenek kozott:
19:20 - Armin van Buuren: Blah Blah Blah (TRU Concept Remix)
Eddig az eredeti verzio ment es a Musicon is a TRU Cincept valtozata ment. valamint hangyanyit dance iranyba is kiter, nem feltunoen, hanem kellemesen. Az elmult honapokban durvan be volt fasulva az egesz radio. Most ugy felfedeztem, hogy - igaz ovatosan - piszkaljak. Oszre szerintem kibontakozik az uj iranyvonal, en bizom az uj vezetoi gardaban!
Ez pontosan így van ahogy mondod. Szerintem egyértelműen pozitív a változás.
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 986