RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #188033  Szerző: Glenn
 
Hát fűcsomó legyek, ha ezt értem. Higgyétek el, hétfő délután hazafelé direkt ezt figyeltem, és a velencei és pesti freki szinkronban volt éppen úgy, mint a többi. Feltűnt volna, ha van késés, pláne 10 mp! Most akkor vagy azóta elromlott, vagy... nem tudom. :o
 #188027  Szerző: potyi
 
Meg kb mindenhol, Pestet elhagyva, szerintem baromi zavaró.
 #188026  Szerző: mlaszlo
 
RadioFan írta: 2020.08.03. 22:29 Sajnos az nem, érdi emelkedőn küönösen zavaró a 96,4-90,4 közti variálás.
A többi dunántúli egyébként hibátlan, legalábbis amerre jartam mostanában :yes:
Ez a probléma nem csak a 90.4, hanem a 94.5 és a 93.1 esetében is fennáll, azoknál is zavaró, mikor a 96.4-93.1 vagy korábban a 94.5 és a 96.4 között váltogatott.
A 96.4-et leszámítva a többi frekvencia szinkronban van, így a fővárosival kellene kezdeni valamit, ha van rá lehetőség 10 másodpercet csúsztatni az adás.
 #188025  Szerző: potyi
 
Ha a tökéletesen együtt szólás alatt a 10 másodperces csúszást értjük, akkor jó. 10 perce néztem. Figyeld meg jobban legközelebb.
 #188024  Szerző: Glenn
 
Adam írta: 2020.08.03. 21:39Már a 96,4 is szinkronban szól a többivel?
RadioFan írta:Sajnos az nem, érdi emelkedőn küönösen zavaró a 96,4-90,4 közti variálás.
Pedig de, tökéletesen együtt szólnak. Csak a kijelzőn, illetve egy pici minőségkülönbségen észlelhető a váltás. :yes:
 #188022  Szerző: potyi
 
Az nem jó, nem tudja lekezelni csomó rádió, a REG meg nem erre való. 2 órásra kéne levinni a helyi blokkot, ami az 5-6 közti órát és az elosztott reklámblokkokat jelenti, és máris kezelve lenne ez a probléma. A Radio Plus Kft üzemeltette adókat meg vételkörzet-bővítésbe tenni ősztől.
 #188021  Szerző: djlacee
 
Adam írta: 2020.08.04. 06:34 Már csak akkor zavaróak a váltások a Dunántúlon, amikor a hírblokkok illetve a helyi sáv megy 12-14-ig. A hírblokkokkal meg a helyi reklámokkal sokmindent nem lehet kezdeni, de pl a helyi sávban 12-14-ig lehetne csökkenteni ezt, hogyha legalább a zenék szinkronban mennének, csak ahol szükséges, a műsorvezetés térne el.. Konkrétan a Zalaegerszeg-Keszthely-Balaton frekiken figyeltem meg, hogy jelenleg is ugyanaz a zenei rotáció megy, csak el van csúsztatva kb fél perccel egyik a másikhoz képest. Vagy ha tényleg a törvény megengedi, beszántani a ezt a rendszert.
Dehogynem lehetne kezdeni valamit, mégpedig azt, hogy helyi műsorblokk idején más lenne minden adón a PI kód
 #188020  Szerző: Adam
 
Egy 1-2 kW körüli adó kellene a Kabhegyre, meg egy Vasvár-Hegyhátsálra is, az megoldaná a Dunántúl közepén lévő lyukat.

Már csak akkor zavaróak a váltások a Dunántúlon, amikor a hírblokkok illetve a helyi sáv megy 12-14-ig. A hírblokkokkal meg a helyi reklámokkal sokmindent nem lehet kezdeni, de pl a helyi sávban 12-14-ig lehetne csökkenteni ezt, hogyha legalább a zenék szinkronban mennének, csak ahol szükséges, a műsorvezetés térne el.. Konkrétan a Zalaegerszeg-Keszthely-Balaton frekiken figyeltem meg, hogy jelenleg is ugyanaz a zenei rotáció megy, csak el van csúsztatva kb fél perccel egyik a másikhoz képest. Vagy ha tényleg a törvény megengedi, beszántani a ezt a rendszert.
 #188019  Szerző: RadioFan
 
Adam írta: 2020.08.03. 21:39 Már a 96,4 is szinkronban szól a többivel?

Egyébként csak úgy mondom, a horvátoknál az Otvoreni esetében van egy kis csúszás a frekik közt.
Sajnos az nem, érdi emelkedőn küönösen zavaró a 96,4-90,4 közti variálás.
A többi dunántúli egyébként hibátlan, legalábbis amerre jartam mostanában :yes:

Talán ahol egyedül komolyabb vételi gondok vannak a Dunántúlon (kocsiban) az a korábban említett 8-as út, Veszprém után 10-15 km-rel már élvezhetetlen.
 #188018  Szerző: potyi
 
Van az a Dankó meg a Kossuth hálózatában is, előbbi esetén pont a Balatonnál van egy durva, a Révfülöpi adó olyan 7-8 másodpercet késik és Boglár-Lelle körül állandóan váltogat. Ettől függetlenül ne legyen. :D
  • 1
  • 318
  • 319
  • 320
  • 321
  • 322
  • 987