RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #188166  Szerző: RadioFan
 
potyi írta: 2020.08.18. 16:35
Adam írta: 2020.08.18. 11:55
potyi írta: 2020.08.18. 11:33 Hát jó. A WIM nem rossz, de én kicsit soknak tartom ezt az esti 4 óra mixet ráadásul úgy, hogy nem az a soft fajta. Főleg úgy, hogy a Petőfin magyar zene+szintén mix, a Retrón és Slágeren meg teljesen érdektelen pofázás megy kiégett sztárokkal a semmiről. Konkrétan aki normális popzenét szeretne, annak maradnak a külföldi adók. Vagy a Best FM, ami Budapesten és pár városban van csak. Vagy a Spotify.
Ez egyébként igaz. +1 óra discoshit kellene és -1 óra Wim. Ebben jobb volt a régi rendszer, csak akkor viszont 22-tol Total hallgathatatlan volt.

Egyébként a DJ-k megkeveresevel lehetne javítani a helyzeten nem kicsit! A nehezebben emészthetőeket (Wilcon, Nigel Stately, Tommyboy) atrakni 11-éjfélig. Az alapbol lightosabbakat (Loving Arms, de még azt mondom a StadiumX is) pedig 9-11-ig. És a 9-11-es blokkban 9-tol határozottan lightosabb 10-tol minimálisan keményebb szett menjen.
Én inkább +1 vagy +2 óra kívánságműsorra gondoltam. Bár engem már a Begi mix is a Petőfire üldöz.

A legésszerűbb talán az lenne, ha 17-18 közé átkerülne a DiscoShit a létező leglightosabb remixekkel és dance-popdance daloknál eredeti, rotációs verziókkal, 18-21-ig Kívánságműsor, Begi meg egy (kiemelt) DJ lenne a sok közül a WIM-ban.
A Begi-féle mix pedig számomra ezerszer hallgathatóbb, mint anno Cookyé volt. Szerintem pont az lenne monoton, ha a mixben is a napi rotációs zenék mennének, teljesen elveszítené a jellegét.

A másik opció, hogy ne legyen mix. Attis mellett/után egy másik délutáni műsörvezetőt el tudnék képzelni akár egy DRS-hez hasonló formátumban, utána meg 18-21-ig mehetne a kívánságműsor. A Discoshitet hétköznap írtanám, átlaghallgatónak bőven elkapcsolási faktor a sok értelmetlen duma és az általuk játszott zenék nagy része , esetleg hétvégén még beleférhetne.
 #188165  Szerző: potyi
 
Adam írta: 2020.08.18. 11:55
potyi írta: 2020.08.18. 11:33 Hát jó. A WIM nem rossz, de én kicsit soknak tartom ezt az esti 4 óra mixet ráadásul úgy, hogy nem az a soft fajta. Főleg úgy, hogy a Petőfin magyar zene+szintén mix, a Retrón és Slágeren meg teljesen érdektelen pofázás megy kiégett sztárokkal a semmiről. Konkrétan aki normális popzenét szeretne, annak maradnak a külföldi adók. Vagy a Best FM, ami Budapesten és pár városban van csak. Vagy a Spotify.
Ez egyébként igaz. +1 óra discoshit kellene és -1 óra Wim. Ebben jobb volt a régi rendszer, csak akkor viszont 22-tol Total hallgathatatlan volt.

Egyébként a DJ-k megkeveresevel lehetne javítani a helyzeten nem kicsit! A nehezebben emészthetőeket (Wilcon, Nigel Stately, Tommyboy) atrakni 11-éjfélig. Az alapbol lightosabbakat (Loving Arms, de még azt mondom a StadiumX is) pedig 9-11-ig. És a 9-11-es blokkban 9-tol határozottan lightosabb 10-tol minimálisan keményebb szett menjen.
Én inkább +1 vagy +2 óra kívánságműsorra gondoltam. Bár engem már a Begi mix is a Petőfire üldöz.

A legésszerűbb talán az lenne, ha 17-18 közé átkerülne a DiscoShit a létező leglightosabb remixekkel és dance-popdance daloknál eredeti, rotációs verziókkal, 18-21-ig Kívánságműsor, Begi meg egy (kiemelt) DJ lenne a sok közül a WIM-ban.

A Cooky féle Classic Mixet se értem, tök jó, meg minden, de teljesen elüt a többi zenei sávtól.
 #188164  Szerző: Mezőőr
 
Úgy látom, történnek itt érdekes dolgok. Tudom, hiú remény, de hátha balázsék sem jönnek vissza ;) . Tegnap este viszont belehallgattam a WIM-be (Tokajban prímán jön a 91.1, a 103.9 Best FM viszont zajos, ki érti ezt..), és azt kell mondjam, hogy így, műsorvezetés nélkül sokkal jobb, sőt viszonylag hallgathatónak mondható. A minden este hallható guest mix pedig különösen jó ötlet, így lehet teret adni még kevésbé ismert fiatal magyar dj-knek heti egyszer vagy kétszer, a többi napon pedig befutott külföldi és magyar lemezlovasok mixei mehetnek. Szóval én a vezetőség helyében ezt így hagynám, ahogy most van. A DISCOSHIT-ről tegnap leírtam a véleményemet az "Amit soha nem játszanék le..."-be, nekik már pont elég az az egy óra. Ha a 21-24 sáv nem lenne élő, akkor Juhász kezdhetne 15 vagy 16 órától, így napközben is változatosabb lenne, mert szerintem 6-7-órán keresztül ugyanaz a műsorvezető hétvégén még elmegy, de hétköznap sok.
Ha ezeket meglépnék, az én szememben sokat emelkedne a rádió 1.
 #188163  Szerző: Adam
 
potyi írta: 2020.08.18. 11:33 Hát jó. A WIM nem rossz, de én kicsit soknak tartom ezt az esti 4 óra mixet ráadásul úgy, hogy nem az a soft fajta. Főleg úgy, hogy a Petőfin magyar zene+szintén mix, a Retrón és Slágeren meg teljesen érdektelen pofázás megy kiégett sztárokkal a semmiről. Konkrétan aki normális popzenét szeretne, annak maradnak a külföldi adók. Vagy a Best FM, ami Budapesten és pár városban van csak. Vagy a Spotify.
Ez egyébként igaz. +1 óra discoshit kellene és -1 óra Wim. Ebben jobb volt a régi rendszer, csak akkor viszont 22-tol Total hallgathatatlan volt.

Egyébként a DJ-k megkeveresevel lehetne javítani a helyzeten nem kicsit! A nehezebben emészthetőeket (Wilcon, Nigel Stately, Tommyboy) atrakni 11-éjfélig. Az alapbol lightosabbakat (Loving Arms, de még azt mondom a StadiumX is) pedig 9-11-ig. És a 9-11-es blokkban 9-tol határozottan lightosabb 10-tol minimálisan keményebb szett menjen.
 #188162  Szerző: potyi
 
Hát jó. A WIM nem rossz, de én kicsit soknak tartom ezt az esti 4 óra mixet ráadásul úgy, hogy nem az a soft fajta. Főleg úgy, hogy a Petőfin magyar zene+szintén mix, a Retrón és Slágeren meg teljesen érdektelen pofázás megy kiégett sztárokkal a semmiről. Konkrétan aki normális popzenét szeretne, annak maradnak a külföldi adók. Vagy a Best FM, ami Budapesten és pár városban van csak. Vagy a Spotify.
 #188161  Szerző: Adam
 
potyi írta: 2020.08.18. 08:26 Nagyon hasonlított a helyzet Hepi Endréék esetére, és leírtam, hogy mi a gáz ezzel a fajta szabadságolással. :)
Tudom, Cooky is így ment szabadságra, pont egy éve, az egy hétből lett 2, a 2 hétből 4, és mire másfél-2 hónap után visszatért, addigra hétvégén találta magát :) De ez most egyáltalán nem volt benne a levegőben, Cooky esete pedig akkor várható volt, és nagyon érett már. Lement lényegében 3 év úgy, hogy hétfőtől vasárnapig ő volt délután, hétvégén, ünnepnapokon, szabadnapokon, mindig. Így lehet kiégni :)
Ugyanígy Hepiék esete is, országos rádióban ilyen gyatra reggeli műsorral nem lehet megélni, ami zene felkonferálásból meg horoszkóp beolvasásból áll :)
 #188160  Szerző: potyi
 
Nagyon hasonlított a helyzet Hepi Endréék esetére, és leírtam, hogy mi a gáz ezzel a fajta szabadságolással. :)
 #188159  Szerző: Adam
 
potyi írta: 2020.08.17. 23:28 "Akkor a héten hallgasd a WIM-et, mert nincs Limonádés Lány, se Betörő Srác se. Nincs műsorvezetés, szabadságon vannak, előre gyártott konzerv megy. Ma 11-től pl Sigala."

Erre gondoltam, de a választ megkaptam, tehát csak találgattál, hogy mi van, bejelentés nem volt.
- Múlt héten is többször említette Geri hogy szabadságra mennek, és ez lesz most a héten.
- Györke Attis pedig ma napközben,
- illetve Lotfi Begi is poénkodott rajta, hogy meddig bírja ki Geri hogy SMS-t írjon a műsorba.
Nem értem miért rugózol Még mindig ezen, hogy találgattam. 😂
 #188158  Szerző: potyi
 
Hát oké :)
 #188157  Szerző: radio1attis
 
potyi írta: 2020.08.17. 23:28 "Akkor a héten hallgasd a WIM-et, mert nincs Limonádés Lány, se Betörő Srác se. Nincs műsorvezetés, szabadságon vannak, előre gyártott konzerv megy. Ma 11-től pl Sigala."

Erre gondoltam, de a választ megkaptam, tehát csak találgattál, hogy mi van, bejelentés nem volt.

Ha számít bejelentésnek az, hogy óránként / másfél óránként beszéltem erről adásban, akkor megvolt! :) A helyi frekiken is említették a kollégák.

+ korrigálás neked: írtad valahol lejjebb, hogy Viki keddenként szokott mixelni. Nem. Hétfőnként. ;)
  • 1
  • 311
  • 312
  • 313
  • 314
  • 315
  • 987