RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #188308  Szerző: Gyurii
 
kristikoma írta: 2020.08.30. 11:08
Gyurii írta: 2020.08.29. 20:25 Na így már értem, azt hittem most az elmúlt hetekben történt valami új hír. :roll: Sajnos, hogy Petőfi relét nem telepítettek még a békéscsabai tv toronyba.. :csukottszem:
Sajnos nem, pedig igény van rá.
 #188286  Szerző: kristikoma
 
Gyurii írta: 2020.08.29. 20:25 Na így már értem, azt hittem most az elmúlt hetekben történt valami új hír. :roll: Sajnos, hogy Petőfi relét nem telepítettek még a békéscsabai tv toronyba.. :csukottszem:
Sajnos nem, pedig igény van rá.
 #188280  Szerző: Gyurii
 
Na így már értem, azt hittem most az elmúlt hetekben történt valami új hír. :roll: Sajnos, hogy Petőfi relét nem telepítettek még a békéscsabai tv toronyba.. :csukottszem:
 #188274  Szerző: potyi
 
1966-hoz képest a 2010 közelmúlt :)
 #188273  Szerző: joe
 
Gyurii írta:
potyi írta: 2020.06.23. 22:26 És Békéscsabán is hasonló torony van, az viszont a közelmúltban kapott komolyabb funkciót, nagyobb teljesítményű DVB-T és FM sugárzásra.
Ezt hogy érted, vagy hol hallottad? Mit jelent ez pontosan, hogy "kapott komolyabb funkciót, nagyobb teljesítményű DVB-T és FM sugárzásra."? :oops:
https://www.beol.hu/bekes/kozelet-bekes ... ny-105961/ - ez a közelmúlt már több, mint 10 év - DVB-T indulásáig mikrohullámú lánc tagja ill. TV reléként üzemelt - szentesi adó jelét vette és sugározta ki pár száz Wattal (m1 ill. TV2). Először 97,3 Kossuth-ot telepítették, majd a DVB-T és végül a 100,9 Dankó adóantennáját. https://goo.gl/maps/85apXnXDFTvLnwrY8. 2011-es utcaképen még nem látható a Dankót sugárzó antenna - 2018-on már az is rajta van https://goo.gl/maps/nSTBecFa4YnN4Zif9 - kiskunfélegyházi adótoronynak műsorszoró funkciója nincs.
 #188272  Szerző: Gyurii
 
potyi írta: 2020.06.23. 22:26 És Békéscsabán is hasonló torony van, az viszont a közelmúltban kapott komolyabb funkciót, nagyobb teljesítményű DVB-T és FM sugárzásra.
Ezt hogy érted, vagy hol hallottad? Mit jelent ez pontosan, hogy "kapott komolyabb funkciót, nagyobb teljesítményű DVB-T és FM sugárzásra."? :oops:
 #187598  Szerző: joe
 
potyi írta:MVM Net már biztos tervezgeti a celláit
Azon már túl vannak mivel a kormányzati LTE-t az MVM építette ki, így már üzemeltetnek egy országos mobil hálózatot, csak nem közcélú felhasználására. A Száva u.-i toronyban is biztos vannak átjátszóik + az AH (szintén állami tulajdonú) is üzemeltet ott DVB-T és DAB adót is. A másik topicban volt róla szó, a Száva toronyban korábban helyi rádiók üzemeltek, és most, hogy a Gellért-hegyről költözniük kell, milyen alternatívák lehetnek...esetleg újra a Száva torony, ha nem mérik túl drágán az "adó/antenna helyet"...
 #187595  Szerző: potyi
 
Hát hogy a DAB-ot egyelőre nem, az tuti. :) De mondjuk az MVM Net már biztos tervezgeti a celláit, már ha még nincs onnan. :)
 #187592  Szerző: Glenn
 
joe írta: 2020.06.24. 12:195-6 éve jártam a Száva u-i torony épületében, az irodák többsége már akkor is üres volt
Napokban vettem észre, hogy már az FM-antennák is eltűntek a toronyról. Tavaly összel még fent voltak, reméltem is, hogy esetleg felhasználják sugárzásra, de így csak DVB-T és DAB lehet belőle. Remélem, legalább ezt a lehetőséget kihasználja az új tulaj, Állambácsi.
 #187589  Szerző: joe
 
potyi írta:Száva utcait meg ha jól tudom, nemrég vette meg az állam
Igen, ez így van - gondolom a Telekom, a számára szükséges területeket vissza fogja bérelni, a fennmaradó területeket a tulajdonos (állam) kiadhatja másnak. 5-6 éve jártam a Száva u-i torony épületében, az irodák többsége már akkor is üres volt, most az új Telekom székházba beköltöztették az ottmaradt "irodistákat", így kihasználatlanná vált a nem kicsi irodatér...célszerű volt eladni...nyilván a torony stratégiai fontosságú így az állam lett a vevő...
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 86