RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #188352  Szerző: Tomi76
 
Ha egy rádiót többször is elmarasztalnak, megbüntetnek, figyelmeztetnek stb. bizonyos törvények megszegéséért akkor ugye automatikus következménye, hogy nem kapja meg a frekvencia hosszabbítást. Nagyon de nagyon sok rádióra vonatkozott ez már, el is lettek kaszálva, nyomuk sem maradt. Elgondolkodom, hogy vajon a Rádió 1-re vonatkoznak e ezek a törvények, vagy vannak kiskapuk? Gondolom vannak. :unott:
 #188349  Szerző: potyi
 
Ez fordítva ugyanígy igaz. Attól még, hogy neked tetszik, nincs garancia arra, hogy nem lenne nagyobb hallgatottság alap rotációval... :ayfkm:
 #188348  Szerző: asr27
 
potyi írta:Vannak szuper dance zenék, és most már a popdalok javarésze is inkább erre a műfajra hajaz, de amit a WIM DJ-k produkálnak, az borzalmas csörömpölés, lényegében zaj, és sehol máshol nem virágzik ennyire, mint itthon. Mélyen bízom abban, hogy nem igényvezérelten, mert akkor valami gáz van a fejekben. Azért egy kutatást megnéznék róla.

Még mielőtt azt hinné bárki is, hogy az EDM ellen vagyok, a DeeJay és a Roxy, de még a Rise FM stílusa is ezzel az ipari szarral össze se volt mérhető.

ÉS még mielőtt azt hinné bárki is, hogy szerintem a műsorral van baj, nem, Gergő tök jól tolja, interaktív, pörgős, szórakoztató, csak a zene... :wailing:
Számtalanszor le lett írva, hogy ez szubjektív dolog.
Neked nem tetszik meg még két-három fórumozónak, az nem jelenti azt, hogy a hallgatók jelentős részének nem tetszik a jelenlegi műsorstruktúra. Mind a rotált dalok, mind az esti sáv sokat javult az elmúlt néhány hónapban.
 #188347  Szerző: potyi
 
Vannak szuper dance zenék, és most már a popdalok javarésze is inkább erre a műfajra hajaz, de amit a WIM DJ-k produkálnak, az borzalmas csörömpölés, lényegében zaj, és sehol máshol nem virágzik ennyire, mint itthon. Mélyen bízom abban, hogy nem igényvezérelten, mert akkor valami gáz van a fejekben. Azért egy kutatást megnéznék róla.

Még mielőtt azt hinné bárki is, hogy az EDM ellen vagyok, a DeeJay és a Roxy, de még a Rise FM stílusa is ezzel az ipari szarral össze se volt mérhető.

ÉS még mielőtt azt hinné bárki is, hogy szerintem a műsorral van baj, nem, Gergő tök jól tolja, interaktív, pörgős, szórakoztató, csak a zene... :wailing:
 #188346  Szerző: troll
 
Ez meg a másik nagy megfejtő, a Sedó. Még Ő maga írja le, hogy "ötvenszer tárgyaltuk már"... de csak ide hányja ötvenegyedszerre is. Sajnos.
 #188345  Szerző: shadoe
 
potyi írta: 2020.09.03. 09:11 Vagy akár tarthatna 5-9-ig a Kívánságműsor, és 9-11 közt szólhatna egy fasza kis chart vagy esti show is rotációs zenékkel. :D Változatosabb kínálattal, egészen a 2000-es évek elejéig visszanyúlva. A Retro meg ennek a tükreként 80-as 90-es zenékkel, pont mint induláskor a Sláger FM.

Egye fene, a Best FM-en meg menjen a szeletelős, kábszis house orrba-szájba, kéthetes "slágerekkel" kiegészítve, akár World is Mine DJ-kkel egész nap. Sokkal karakteresebb lenne így a 3 rádió és a régóta áhított dance formatot is megkapnátok, ami mondjuk már vagy 4x megbukott Mo-n, de mindegy, szerintem inkább legyen külön rádión, mint egy jobb sorsra érdemes networkön egy baromi hosszú műsorsávban.

Én még mindig nem érzem azt, hogy jelentős célcsoportja lenne ennek a stílusnak, ami miatt szét kell barmolni egy amúgy karakteres brandet. Én igazi mai slágereket szeretnék hallgatni mindig, ha a 96.4-re kapcsolok. Pont úgy, mint amikor klasszikus zenére vágyom és a Klasszikra nyomok, vagy amikor hírekre, és az Infóra kapcsolok... Magyarul karakter kéne és kiszámíthatóság, ami kurvára nincs. Helyette egymástól merőben eltérő tematikus zenei sávok vannak, ami nagyon 90-es évek szakmai színvonal... pont mint a Retrón Abaházi Unalmas És Érdektelen Emberekkel Beszélgetős műsora. Vagy a Petőfin a magyar zenei blokk.
Ezzel én olyannyira egyetértek, hogy akár én is írhattam volna. Engem mindig is zavartak a R1-en a nem odaillő zenék (lásd Blah Blah Blah és La La La, ahogy azt kb. ötvenszer tárgyaltuk), és én is igazi mai slágereket szeretnék hallgatni, ha már a szlogen az. Az említett két förtelem NEM volt igazi mai sláger, és még szerencse, hogy ilyeneket tudtommal ma már nem dobnak be rotációba. Helyettük viszont van 20 órától a számomra eltekerős sáv. Azt nem tudom, hogy rajtam kívül még hányan tekernek el 20h-kor az R1-ről, de jó lenne tudni, ezzel az éji bedancesítéssel vajon több hallgatót veszít vagy nyer a rádió. Azt nem tudom, egy dance rádiónak mennyire van létjogosultsága, csak saját magamból tudok kiindulni: nálam nincs, a Music Fm-et is már akkor kezdtem hallgatni, amikor elkezdett a mainstream/pop felé kacsintgatni. És hogy maradjak szubjektív, én sokba nem nézem ezeket az agyonremixelt ismert slágereket. Ezeknek a remixeknek nagy része unalmas, fantáziátlan, és sokat nem ad hozzá értékben az eredeti áldozat-trackhez, sőt inkább elvesz belőle, és számomra hallgathatatlanná teszi. Ha pedig neadjisten az aktuális DJ éppen beletrafál egy jó remix-szel még a mainstreamebb fülű hallgató ízlésébe is, abból meg úgyis világsláger lesz (lásd Asaf Avidan stb.), vagy ha hazai a DJ, akkor magyarországi sláger.
 #188344  Szerző: troll
 
potyi írta: 2020.09.03. 09:11
... bla bla bla bla ...

karakter kéne és kiszámíthatóság, ami kurvára nincs. Helyette egymástól merőben eltérő tematikus zenei sávok vannak, ami nagyon 90-es évek szakmai színvonal... pont mint a Retrón Abaházi Unalmas És Érdektelen Emberekkel Beszélgetős műsora. Vagy a Petőfin a magyar zenei blokk.

Jó, de miután szerinted a Manna FM reggeli műsora "szuper jó" ... mindenki pontosan tudja, hova tegye a véleményeidet! ^^
 #188342  Szerző: potyi
 
Vagy akár tarthatna 5-9-ig a Kívánságműsor, és 9-11 közt szólhatna egy fasza kis chart vagy esti show is rotációs zenékkel. :D Változatosabb kínálattal, egészen a 2000-es évek elejéig visszanyúlva. A Retro meg ennek a tükreként 80-as 90-es zenékkel, pont mint induláskor a Sláger FM.

Egye fene, a Best FM-en meg menjen a szeletelős, kábszis house orrba-szájba, kéthetes "slágerekkel" kiegészítve, akár World is Mine DJ-kkel egész nap. Sokkal karakteresebb lenne így a 3 rádió és a régóta áhított dance formatot is megkapnátok, ami mondjuk már vagy 4x megbukott Mo-n, de mindegy, szerintem inkább legyen külön rádión, mint egy jobb sorsra érdemes networkön egy baromi hosszú műsorsávban.

Én még mindig nem érzem azt, hogy jelentős célcsoportja lenne ennek a stílusnak, ami miatt szét kell barmolni egy amúgy karakteres brandet. Én igazi mai slágereket szeretnék hallgatni mindig, ha a 96.4-re kapcsolok. Pont úgy, mint amikor klasszikus zenére vágyom és a Klasszikra nyomok, vagy amikor hírekre, és az Infóra kapcsolok... Magyarul karakter kéne és kiszámíthatóság, ami kurvára nincs. Helyette egymástól merőben eltérő tematikus zenei sávok vannak, ami nagyon 90-es évek szakmai színvonal... pont mint a Retrón Abaházi Unalmas És Érdektelen Emberekkel Beszélgetős műsora. Vagy a Petőfin a magyar zenei blokk.
 #188340  Szerző: Adam
 
Jozsfm964 írta: 2020.09.02. 16:26 Konkrétan így semmi értelme, csak a régi rádió 1 szelét hozza vissza amikor minden konzervről ment. A műsor lelkét az adja, hogy interaktív, az emberekhez szól, kiegészíti a zenét. Remélem nem sokáig hagyják így.
Adam írta: 2020.08.26. 13:12
Béci09 írta: 2020.08.26. 11:53 A Wim most úgy néz ki, hogy felvételről megy a mix, és 4-5 zenénként van egy megszólalás, ami gyakorlatilag a következő zene felkonferálására szorítkozik. Szerintem így sokkal jobb, remélem így marad.
Nem hinném, hogy így marad. Pont az a lényege a műsornak - legalábbis ami az elmúlt 1 év alapján nekem lejött - hogy több a beszéd, interaktivitás, bevonják a hallgatókat is a műsorba.
Ha ez nem lenne, akkor szerintem értelme sincs a műsornak, különböző stream oldalakról, youtube stb lehet hallgatni beszéd nélküli mixeket.
Ne aggódj, már élőben megy a hétköznapi WIM. Csak annyi korlátozás, hogy a DJ-k ottjhonról hívnak be.
Gondolom amiatt, mert a bulik nem lettek megtiltva országosan, szóval ők járkálnak szórakoztatni, zárt tér, stb... Szerintem ez egészen addig így fog menni, amíg nem enyhül a helyzet, vagy nem tiltják be a bulikat.
 #188333  Szerző: Jozsfm964
 
Konkrétan így semmi értelme, csak a régi rádió 1 szelét hozza vissza amikor minden konzervről ment. A műsor lelkét az adja, hogy interaktív, az emberekhez szól, kiegészíti a zenét. Remélem nem sokáig hagyják így.
Adam írta: 2020.08.26. 13:12
Béci09 írta: 2020.08.26. 11:53 A Wim most úgy néz ki, hogy felvételről megy a mix, és 4-5 zenénként van egy megszólalás, ami gyakorlatilag a következő zene felkonferálására szorítkozik. Szerintem így sokkal jobb, remélem így marad.
Nem hinném, hogy így marad. Pont az a lényege a műsornak - legalábbis ami az elmúlt 1 év alapján nekem lejött - hogy több a beszéd, interaktivitás, bevonják a hallgatókat is a műsorba.
Ha ez nem lenne, akkor szerintem értelme sincs a műsornak, különböző stream oldalakról, youtube stb lehet hallgatni beszéd nélküli mixeket.
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 987