RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#188521  Szerző: Mezőőr
 2020.09.23. 18:10
A kisebb szabályszegés azért enyhe kifejezés, Bagázsék is összeszednek legalább egy büntetést minden hónapban, meg volt még olyan is, hogy a Sound-ra való jegyvásárlásra ösztönző szpotot műsorajánlóként adták le tobbszáz alkalommal, már ez önmagában is elég ahhoz, hogy ne hosszabbítsák meg a 96.4-et. Az meg szégyen, hogy egyik vezetőnek sem volt töke odamenni Balázskához, és megmondani neki, hogy ha még egy büntetést összeszednek, akkor többet nem kell műsort készíteniük.
 #188520  Szerző: Adam
 2020.09.23. 17:15
Tomi76 írta:
2020.09.23. 10:20
Lehet nagy hülyeség amit írok, de nekem az is eszembe jutott, hogy mi van ha a Best frekiket csak azért tartogatják, hogy menjen rajta valami hiszen menni kell. Aztán ha lejár a Rádió 1 frekiengedélye amit nem lehet majd meghosszabbítani, hiszen Balázsék bőven összehoztak annyit már, hogy ezt nem lehet feltünés nélkül a szőnyeg alá seperni, akkor jön a B terv, és a Sláger FM-hez hasonlóan átmentik a rádiót másik frekvenciára. Összeolvadnak, vagy mit tudom én, a lényeg, hogy utána a Best frekvenciáin szólna tovább a R1,( kapásból Eger, Nyíregyháza, Székesfehérvár stb.nem maradna R1 nélkül) aztán lehet megint terjeszkedni. Akad még kis rádió illetve a jelenlegi hálózatos rádiók közül is akad bizonyára több olyan amelyiknek később jár le a frekihasználat mint pl. a 96.4-nek. A Retro pedig kibővülne a Best FM zenei kínálatával és szól tovább országosan.De mondom ez csak amolyan elmerengés a témán.
Csak a 96,4-et érinti ez a dolog, hogy a kisebb szabalyazegesek miatt nem lehet hosszabbítani. A vidéki frekiket nem érinti. De szerintem már nem is cél. Valahogy úgy érzem a 89,5 van erre tartogatva, aztán ha nem jön össze akkor a 99,5, amire pályáztatás nélkül at lehet menni, illetve hozza csatlakoztatni a vidékieket.
 #188519  Szerző: Adam
 2020.09.23. 17:10
Lorenzo18 írta:
2020.09.23. 08:56
potyi írta:
2020.09.22. 21:27
Ezt harsogom már jó ideje!

Rádió1: 2000-től felfelé, napjainkra fókuszáltan, esti mixek nélkül
Retro: 80-90-es évek, csipetnyi 70-es és 2000-es évekkel
Best: helyette dance rádió, zeneileg 0-24 World Is Mine (miért ne szólhatna Roxy néven?)
Ez így szinte tökéletes lenne! Csak hát, kitudja, hogy ez mikor pattan ki a tulajok fejéből...
Szerintem is nagyon jó lenne ez a struktúra.
Ha nem pattan ki a szerkesztők fejéből, akkor legalább ezt a fórumot olvasgatnák...
 #188518  Szerző: Mezőőr
 2020.09.23. 15:20
Nagyon helyes. Annyit szólnék hozzá, hogy ketté kéne osztani a Best hálózatot az alábbiak szerint:
Budapest és Sz. fehérvár+Z. egerszeg vételkörzet bővítésben: az említett dancerádió, Roxy, Dance FM vagy akármi más néven. Erre kéne száműzni a Discoshitet (végül is danceműsor akarna lenni), a WIM pedig szűnjön meg!
Debrecenben, Nyíregyházán, Egerben, meg esetleg Szolnokon és Miskolcon is Best FM néven továbbra is full helyi rádió legyen, de klasszikus AC, 80-as évektől kezdve az újdonságokig mindennel, mint a debrecenin. Ha meg be vannak szarva, hogy a bagázsos rádiótól fogják elvinni a hallgatókat, amit meg is értenék, akkor meg játsszák a 2000-es és 2010-es évek dalait, ha a 2018 utáni dalokat már nem adnák, akkor már nem nagyon ütközne az R1-gyel, és sokkal élvezhetőbb lenne, mint a mostani legjobb zenés Bestek.
 #188517  Szerző: potyi
 2020.09.23. 11:09
Igen, az várható, hogy a 3. rádió az mindig gyenge lábakon fog állni, a jelen piaci helyzetben lehetetlen gazdaságosan üzemeltetni. A Sláger FM kicsinálására született szerintem, de az lényegében megtörtént. Viszont most a Retrotól és a Rádió1-től vesz el hallgatókat, ezt pedig valahogy meg kellene szerintem állítani. Ha kapna egy pl. dance tematikát, akkor 1) megszűnne az elvándorlás 2) a Retro és a Rádió1 átpozicionálható lenne úgy, hogy a kereskedelmileg igazán fontos korcsoport jobban szeresse 3) nem kerülne többe 4) ha spotalapú reklámot érdemben nem is, de a pandémia után nonspot bevételt (bulik stb) hozhatna 5) ahogy írjátok, ha a 96.4-et bukná valamiért a R1 és jönne egy elhúzódó pályáztatás, át tudnák menekíteni.

6) végre be lenne tömve a szája a dance rádióért síró fórumosoknak :troll:
 #188515  Szerző: Tomi76
 2020.09.23. 10:20
Lehet nagy hülyeség amit írok, de nekem az is eszembe jutott, hogy mi van ha a Best frekiket csak azért tartogatják, hogy menjen rajta valami hiszen menni kell. Aztán ha lejár a Rádió 1 frekiengedélye amit nem lehet majd meghosszabbítani, hiszen Balázsék bőven összehoztak annyit már, hogy ezt nem lehet feltünés nélkül a szőnyeg alá seperni, akkor jön a B terv, és a Sláger FM-hez hasonlóan átmentik a rádiót másik frekvenciára. Összeolvadnak, vagy mit tudom én, a lényeg, hogy utána a Best frekvenciáin szólna tovább a R1,( kapásból Eger, Nyíregyháza, Székesfehérvár stb.nem maradna R1 nélkül) aztán lehet megint terjeszkedni. Akad még kis rádió illetve a jelenlegi hálózatos rádiók közül is akad bizonyára több olyan amelyiknek később jár le a frekihasználat mint pl. a 96.4-nek. A Retro pedig kibővülne a Best FM zenei kínálatával és szól tovább országosan.De mondom ez csak amolyan elmerengés a témán.
 #188514  Szerző: tomee
 2020.09.23. 09:28
Nekem amúgy nem úgy tűnik, hogy lenne kapacitásuk anyagilag és ember szempontjából három rádió üzemeltetésére, mert bármi fejlesztés volt azt leginkább a R1-en meg a Retron végezték el, de a 99.5-öt kb. le se szrták. A pandémia sem fog sokat segíteni rajta, hogy valaha komolyabban beindíthassanak ott valamit.

(Annak idején volt egy olyan teória, hogy a Music-nak a Roxy előkészítése miatt kellett megszűnnie, de abból is inkább az lett, hogy a R1 előnyére építkeztek inkább)
 #188513  Szerző: Lorenzo18
 2020.09.23. 08:56
potyi írta:

Best: helyette dance rádió, zeneileg 0-24 World Is Mine (miért ne szólhatna Roxy néven?)
Ez így szinte tökéletes lenne! Csak hát, kitudja, hogy ez mikor pattan ki a tulajok fejéből...
 #188512  Szerző: potyi

#188510  Szerző: Lorenzo18
 2020.09.22. 20:13
potyi írta:
2020.09.22. 13:55
Azért most már sokkal, de sokkal élvezhetőbb a zene. Mármint 6-tól este 11-ig. Aztán éjjel teljes szétesés. :D Mintha oda száműznék a futottak még kategóriás dalokat. Kérdés, minek egyáltalán megtartani őket?
Semmi szükség már itt rájuk, a 60as számokat egy az egyben ki kéne vezetni. Egy jó 70as 80as 90es rotációt kellene bevezetni mint anno a Slágeren volt. :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 136

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.