RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #188721  Szerző: Glenn
 
asr27 írta: 2020.10.09. 19:26Jesszus!
Mi az, hogy nincs oldies? Ott a rettyó, országos frekvenciahálózaton! Már akkor sem tartottam jó ötletnek az egyetlen országos kereskedelmi frekvenciahálózatra rátenni a retrót, de nehogy már, még egy értékes frekvenciát is elpazaroljanak egy unalmas szennyrádióra!
Az meg, hogy a fiataloknak sok tánczenei rádió lenne, badarság! Egy sincs! Mert a R1 nem az, csak egy sima chr pop rádió, abból is az igénytelenebb verzió. Hiába a "megújulás" most is körülbelül fél évvel le vannak maradva az új zenékkel és csak este megy rajta fiatalos tánczene. Napközben egy sima poprádió, mint a Petőfi.
A Music FM-re már lehetett mondani, hogy fiatalos, pörgős rádió. Remélem valami hasonló fog indulni.
Hát igen, a műfajokhoz is kéne picikét érteni, hogy valaki ne írjon badarságot. Természetesen oldies rádió nincs 2011 óta, amikor leállt a Sztár FM, mert a Retrón legtöbbször retro megy, oldies már alig. Elpazarlásról meg annyit, hogy volt egy országos Sláger Rádió, ami piacvezető volt. Naja, az is nyilván unalmas szennyrádió lehetett, de annyi a hülye, hogy csak na... ;)
A fiataloknak persze ott a Rádió 1 (ami már félországos), de a Petőfi is az övéké 13 éve az egész országban.
Tőlem lehet akár a Rádió 1-é is a 89,5 (ehhez nyilván kell némi okosság, jogi csűrcsavar), mert napközben - balázsmentes időszakban - szoktam hallgatni, de én sokkal jobban szeretnék oda egy nívós rockrádiót, mint amilyen az Anténa Rock a szomszédban. A magyar zene aránnyal sem lenne baj. 8-)
 #188720  Szerző: tomee
 
potyi írta:A Rádió1 csoport valóban nem. Más akár igen. Én el tudom. Lásd a Pesti TV ügyét.
Hát igen. Főleg, hogy most a fiatalok lettek a kiemelten fontos célcsoport, tudjukmiért. Ez alapján sok jót nem biztos, hogy remélhet az ember...
 #188719  Szerző: potyi
 
A Rádió1 csoport valóban nem. Más akár igen. Én el tudom. Lásd a Pesti TV ügyét.
 #188718  Szerző: Adam
 
potyi írta: 2020.10.09. 22:29 Mielőtt még mindenki beleélné magát, törvényi okok miatt csak akkor lehet R1 a 89.5-ön, ha:

1) kereskedelmiként és nem közösségiként írják ki a frekit (pár hét és kiderül) és ezt meg is nyeri
majd
2a) VAGY lemond kb 15 db vidéki frekiről
2b) VAGY megvesz minden olyan céget, ami jelenleg franchise partner, beolvasztja a radio plus kft-be, megszünteti a hálózatos működést és országos kereskedelmi rádióvá minősítteti át magát

Országos rádió nem kapcsolódhat hálózatba, és a 89.5-el, ha nem mond le csomó fontos vidéki frekiről, mindenképpen országos rádióvá válna, hiszen a hálózatba kapcsolódás is bővíti a jogi értelemben vett vételkörzetet.

A 95.3-al nem lenne ilyen probléma, a főváros környéki vételi lyukakat az is megoldaná Esztergom és a Dunakanyar kivételével. Az előfordulhat, hogy ekkor is le kell majd állítania 4-5 vidéki adót, ha nem akar országos lenni.

Ettől függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy a fentieket a R1 akarja és a politika a R1-et nagyobb vételkörzetben akarja.
Nem hinném hogy akarnának még egy adót indítani a Retro-R1-Best mellé, a Bestre nem igazán jut így sem energia, hogy normálisan szerkesszék. Azt meg nem tudom elképzelni hogy másik körbe kerülhetne egy ilyen értékes frekvencia.

Szerintem mindenkinek jó lenne, ha rendbe lenne rakva és országossá lenne minősítve, mert ennek a halozatos vergődésnek semmi értelme nincs.
 #188717  Szerző: Adam
 
Dani írta: 2020.10.09. 20:41 A Rádió1 valóban változott az utóbbi időben, de még mindig nem tekinthető szerintem sem olyannak, amilyen a MusicFM volt. Változatosabbnak kellene lennie napközben mindenképpen ahhoz, hogy MusicFM-hez lehessen hasonlítani.
Isten ments, hogy olyan legyen mint a Music FM.
 #188716  Szerző: shadoe
 
Szerintem ebből a mi legyen a 89,5-önből kisebbfajta ízlésvita alakult ki. Én már olvastam itt mások tollából csicskapopról, szennyrádióról (bár szerintem ha valamelyik rádiót retrot vagy oldiest ad - de azt legalább színvonalasan teszi, attól még nem szennyrádió - az az ottani vezetés baja, ha országosan szennyet csinálnak egy régi zenéket adó rádióból). Az én javaslatom egy rockrádió a 89,5-re. Abból úgysincs, az egész műfaj diszkriminálva van, plusz szubjektív vagyok, mint itt mindenki más, és én meg azt a műfajt szeretem. De mivel ez Mo.-n sose fog összejönni, így második lehetőségként legyen a Music Fm. Bár a R1 és a Petőfi példája mutatja, hogy itt normális CHR rádiót is képtelenek csinálni anélkül, hogy lehagynák és állandóan diszkriminálnák az aktuális világslágerek jelentős részét, akkor pedig nem tudom, hogy mitől neveznénk egy rádiót CHR-nek. Ahogy az egyik tag itt írta, az R1 még mindig le van fél évvel maradva, a közszolgálati zenés hülyéskedésről meg nem is beszélnék, az sose volt CHR rádió és most sem az.
 #188714  Szerző: potyi
 
Mielőtt még mindenki beleélné magát, törvényi okok miatt csak akkor lehet R1 a 89.5-ön, ha:

1) kereskedelmiként és nem közösségiként írják ki a frekit (pár hét és kiderül) és ezt meg is nyeri
majd
2a) VAGY lemond kb 15 db vidéki frekiről
2b) VAGY megvesz minden olyan céget, ami jelenleg franchise partner, beolvasztja a radio plus kft-be, megszünteti a hálózatos működést és országos kereskedelmi rádióvá minősítteti át magát

Országos rádió nem kapcsolódhat hálózatba, és a 89.5-el, ha nem mond le csomó fontos vidéki frekiről, mindenképpen országos rádióvá válna, hiszen a hálózatba kapcsolódás is bővíti a jogi értelemben vett vételkörzetet.

A 95.3-al nem lenne ilyen probléma, a főváros környéki vételi lyukakat az is megoldaná Esztergom és a Dunakanyar kivételével. Az előfordulhat, hogy ekkor is le kell majd állítania 4-5 vidéki adót, ha nem akar országos lenni.

Ettől függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy a fentieket a R1 akarja és a politika a R1-et nagyobb vételkörzetben akarja.
 #188713  Szerző: Dani
 
A Rádió1 valóban változott az utóbbi időben, de még mindig nem tekinthető szerintem sem olyannak, amilyen a MusicFM volt. Változatosabbnak kellene lennie napközben mindenképpen ahhoz, hogy MusicFM-hez lehessen hasonlítani.
 #188712  Szerző: Béci09
 
asr27 írta: 2020.10.09. 19:26 Az meg, hogy a fiataloknak sok tánczenei rádió lenne, badarság! Egy sincs! Mert a R1 nem az, csak egy sima chr pop rádió, abból is az igénytelenebb verzió. Hiába a "megújulás" most is körülbelül fél évvel le vannak maradva az új zenékkel és csak este megy rajta fiatalos tánczene. Napközben egy sima poprádió, mint a Petőfi.
A Music FM-re már lehetett mondani, hogy fiatalos, pörgős rádió. Remélem valami hasonló fog indulni.
Valahol nagyon elcsúszhatott az ízlésed, ha neked a fiatalos tánczene egyenlő a WIM-es díszpéldányok által agyonjátszott zenének csúfolt zajokkal. Annak a párezer embernek, akinek ez tetszik, a mai világban már millió lehetősége van hallgatni, de könyörgöm az étert ne szennyezzük már vele.
 #188711  Szerző: asr27
 
Glenn írta: 2020.10.09. 17:31
galacus1995 írta: 2020.10.09. 17:22 Egyébként a 95.3 on Lehetne a Vatikáni Rádio ha már olaszországban is van egy 24 orás adás nem akkor itt is kell vatikáni rádio budapesten az fm 95.3 on
Értem én, hogy te mélyen vallásos vagy és ezért naponta kérsz újabb rádiókat a létező négy mellé, de addig, amíg van ténylegesen hiányzó műfaj az éterben, nem kéne az alig hallgatott rádiók számát gyarapítani.
Nincs például rockrádió, nincs igazi oldies sem, mint ahogy nincs politikamentes talkrádió se, amin mondjuk lehetne sok vidám humoros tartalom és sport.
Attól tartok, hogy újabb vallási és politikai adás indul majd, na meg persze a fiataloknak egy sokadik tánczenei adás. :x
Jesszus!
Mi az, hogy nincs oldies? Ott a rettyó, országos frekvenciahálózaton! Már akkor sem tartottam jó ötletnek az egyetlen országos kereskedelmi frekvenciahálózatra rátenni a retrót, de nehogy már, még egy értékes frekvenciát is elpazaroljanak egy unalmas szennyrádióra!
Az meg, hogy a fiataloknak sok tánczenei rádió lenne, badarság! Egy sincs! Mert a R1 nem az, csak egy sima chr pop rádió, abból is az igénytelenebb verzió. Hiába a "megújulás" most is körülbelül fél évvel le vannak maradva az új zenékkel és csak este megy rajta fiatalos tánczene. Napközben egy sima poprádió, mint a Petőfi.
A Music FM-re már lehetett mondani, hogy fiatalos, pörgős rádió. Remélem valami hasonló fog indulni.
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 987