RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#189629  Szerző: Attis
 2020.12.26. 17:40
Glenn írta:
2020.12.26. 14:36
benko5009 írta:
2020.12.25. 23:29
Nem kellett volna visszahozni egyiket sem. Tibi bácsi "három kívánság" c. műsora nem rádiós volt hanem TV-s. Ráadásul már akkor senki volt, mikor még volt valaki. A poptarisznyától már akkor besokalltam, mikor élőben ment vasárnap délutánonként.
Akkor én is szubjektív leszek.
A Poptarisznya hagyományos vasárnapi sávjában történt elindítása szerintem az egyik legjobb döntés volt. Csak annyi vele a gond, hogy elég lenne három óra belőle kettőtől ötig, és kizárólag a 80-as és 90-es évek slágereit kéne benne játszani. A zenékre rábeszélés teljesen jó. Egyrészt autentikus, mindig ilyen volt a múltban is, másrészt a célcsoportnak is így tetszik (mert így szoktuk meg).
A Három kívánság valóban kissé furcsa kísérlet, mivel ez tévéműsor volt. Az alapötlet nem lenne rossz, szombat délelőtt elfér egy kívánságműsor, még Dévényi Tibor műsorvezetése is elmegy, csak más keretet képzeltem volna el neki. Persze, akiket én szívesen hallanék, ők nem lehetnek adásban, pl. Komjáthy György vagy Keresztes Tibor.
A legnagyobb veszély az, hogy esetleg elkezdenek 2000 utáni zenéket játszani. Na, az lenne az igazi elkapcsolási faktor.
Abszolút hasonlóan látom. Tibi bácsi műsora most már szombat esténként megy, de az új időpontra kerülés óta nem hallottam.
Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy az új évezred zenéi rövid időn belül feltűnnek, nem véletlenül voltak jócskán a top1000-ben is. (Tartom a véleményem, hogy hatalmas kamu lista volt.)
 #189625  Szerző: Glenn
 2020.12.26. 14:36
benko5009 írta:
Nem kellett volna visszahozni egyiket sem. Tibi bácsi "három kívánság" c. műsora nem rádiós volt hanem TV-s. Ráadásul már akkor senki volt, mikor még volt valaki. A poptarisznyától már akkor besokalltam, mikor élőben ment vasárnap délutánonként.
Akkor én is szubjektív leszek.
A Poptarisznya hagyományos vasárnapi sávjában történt elindítása szerintem az egyik legjobb döntés volt. Csak annyi vele a gond, hogy elég lenne három óra belőle kettőtől ötig, és kizárólag a 80-as és 90-es évek slágereit kéne benne játszani. A zenékre rábeszélés teljesen jó. Egyrészt autentikus, mindig ilyen volt a múltban is, másrészt a célcsoportnak is így tetszik (mert így szoktuk meg).
A Három kívánság valóban kissé furcsa kísérlet, mivel ez tévéműsor volt. Az alapötlet nem lenne rossz, szombat délelőtt elfér egy kívánságműsor, még Dévényi Tibor műsorvezetése is elmegy, csak más keretet képzeltem volna el neki. Persze, akiket én szívesen hallanék, ők nem lehetnek adásban, pl. Komjáthy György vagy Keresztes Tibor.
A legnagyobb veszély az, hogy esetleg elkezdenek 2000 utáni zenéket játszani. Na, az lenne az igazi elkapcsolási faktor.
 #189616  Szerző: benko5009
mlaszlo írta:
2018.11.25. 18:56
tisztelettudo írta:
2018.11.25. 18:47
Kínszenvedés hallgatni ezt a rádiót B Tóth és Dévényi Tibi bácsi műsora alatt. Lehet, 60 éves kor fölött élvezhető, ezt én nem tudom, de nincs olyan ismerősöm, aki szeretné ezt a fajta "változatosságot" a jelenkorban.

Még ha lenne koncepció, akkor azt mondanám, rendben, de ma pl. Britney Spears is ment.
Valamikor este 10 utánra tenném ezt a két műsort hétvégén, 1-1 órában...

Nektek mi a véleményetek erről?
Én elfogadom, hogy a Poptarisznya egykor kedvelt műsor volt, de ma egy országos rádióban ezek a szélsőséges zenei váltások borzasztóak. Délután belehallgattam ma, lement Carpediem - Álomhajó, majd Sípos F. Tamás egyik száma, már kezdett is volna tetszeni, de utána valami 60-as évekbeli ismeretlen szám. Minden átmenet nélkül ugrottunk kb. 30 évet az időben. És a számokra rábeszélés is zavaró.
Javítani kellene a zenei szerkesztésen, bár nemcsak a Poptarisznya alatt, hanem általánosságban is, 60-as évek helyett inkább a 90-es éveket kellene beemelni, napközben is, nemcsak a péntek-szombat esti mix műsorokban.
 #189591  Szerző: Derrick
 2020.12.21. 21:40
Béci09 írta:
2020.12.11. 20:18
Lassan egy hónappal a váltás után még mindig egy káosz az arculat, főleg a kickoffok. Vajon ez így marad?
Az egész káosz , de mi más is lehetne egy rádió szakmai vezetés nélkul ? Lehet itt szidni a Bertók féle érát, de az legalább átgondolt volt !
 #189588  Szerző: shadoe
 2020.12.21. 20:19
Ezzel én is maximálisan egyetértek. A mai magyar rádiózás kb. úgy néz ki, hogy az elektronikus katyvaszból, a kopottra játszott Hungária és Boney-M színvonalú retro zenékből ill. a proli/csókos magyar zenekarokból lehet választani. Ez azért elég kevés. Ebben az országban tudtommal százezrek szeretik a rockzenét, de szerintem a funky, szintipop, soul vagy a 80-as évek újhullámos vonalának is van rajongótábora. Ideje lenne végre figyelembe venni ezeket az igényeket.
 #189586  Szerző: Glenn
 2020.12.21. 17:37
Gyurii írta:
2020.12.21. 11:17
Nem 2000-es evek kellene, hanem adni tobb rockot, bluest, illetve olyan dalt amit nem jatszott sz@rrá még a világ... Nevezzük B oldalas számoknak. :csukottszem:
Maximálisan egyetértek. :yes:
 #189584  Szerző: Gyurii
 2020.12.21. 11:17
Egyszerűen nem értem, hogy ma 2020-ban már mások az igények, mint 10-15 éve. (Fiatalabb generacio nem hallgat radio, tobb zene alternativa stb.)

Volt egy Retro, ami retro. Most meg kell hulyulni, es leszukiteni megjobban a felhozatalt, tobb agyonjatszott zenet adni, es Lagert majmolni mindenben.

Nem olvasnak ezek sms-t, es fb hsz-eket? Mar az 50 eves korosztaly is gutautest kap 1-2 eloadotol. Szuleim akik szinten “törzshallgatók” lettek is (akik 60+) mar hanyingert kapnak a megszokott Boney M, Edda szamoktol.

Nem 2000-es evek kellene, hanem adni tobb rockot, bluest, illetve olyan dalt amit nem jatszott sz@rrá még a világ... Nevezzük B oldalas számoknak. :csukottszem:
 #189569  Szerző: Lorenzo18
 2020.12.18. 12:20
Redfox81 írta:
2020.12.18. 12:04
Teljesen nyilvánvaló és érthető, hogy a Sláger rádió lemásolása a cél. Valóban nem annyira profi, de felmérések nélkül is borítékolható, hogy sikeresebb lesz, mint a McFly féle Retro rádió. Ez egy átmeneti időszak lehet, a végső arculat gondolom már az Armandos verzió lesz.
Igazából már csak egy probléma fog majd előjönni... Ugyebár a Sláger a 2006-2009es korszakban játszott sok (abban az időszakban) friss zenéket, viszont itt a már a rádió neve miatt is elég érdekes lenne. Ilyenkor jut eszembe, hogy mikor országosan indultak és még szó se volt arról, hogy a Retrót dobják be, POP FM-ként pályáztak...talán erre az alkalomra tartogatnák? :oops: :csukottszem:
 #189568  Szerző: Redfox81
 2020.12.18. 12:04
Teljesen nyilvánvaló és érthető, hogy a Sláger rádió lemásolása a cél. Valóban nem annyira profi, de felmérések nélkül is borítékolható, hogy sikeresebb lesz, mint a McFly féle Retro rádió. Ez egy átmeneti időszak lehet, a végső arculat gondolom már az Armandos verzió lesz.
 #189522  Szerző: Lorenzo18
 2020.12.14. 14:49
Gyurii írta:
2020.12.14. 09:05
Reménykedtem, de Láger rádiós (olykor kissé Neo FM-es) flash-em van, mikor hallgatom. :yuno: :wailing:
A céljuk ez volt szerintem, hogy fogják a (S)Lágeres formulát, meghintették egy kis neo-s beütéssel és kaptunk egy rádiót ami csak névileg tér el, de lényeg ugyan az. Nekem speciel egyértelműen szerethetőbb és jobb mint a 60/70es éra.
OFF
Annyi szóljon ellenük, hogy azért a Sláger mögött egy amerikai cég volt ami azért jobban odafigyelt olyan dolgokra, mint pl, hogy amíg nincs kész az új arculat addig nem adtak ki félmunkát a kezükból. A Retrónál csak szeleteket próbálnak kiragadni az "előd" munkásságából, nem olyan sikerrel igaz, de érezhető, hogy őket próbálják követni, nyílvan névügyileg nem mert, tudjuk ki birtokolja a "Sláger" mint márkanév használatát, de ki tudja, ha egyszer befellegzik a konkurenciának, akkor nehogy lecsapjanak a névre :lool:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 157

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.