RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #190536  Szerző: Snake05
 
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 Én is beszállnék a Rádió 1 topicban megkezdett tippelős játékba. :D

Szóval szerintem ez várható nyárig:

- a Petőfiből egy, hallgatottságban a Bartók-Dankó szintjét hozó propagandisztikus magyar zenei adó lesz, sok rockzenével, eddig tabunak számító nemzeti rock-kal, hazafias rappel, sok Ákossal, Rúzsa Magdival és nulla elérésű talk műsorokkal, köze se lesz se az MR2-es alter vonalhoz, se a mostani Titusz-féle Petőfihez. szerintem egy szakmailag teljesen felkészületlen, rádiót még sose látott, sőt, rádióval még hallgatóként is ritkán találkozó programcsapat fogja átvenni, aminek ugyan vannak elképzelései arról, hogy ideológiai értelemben mit kéne csinálni, de a megvalósítás lehetséges módjairól fingjuk sincs. szerintem az egésznek a célja, hogy ne egye meg a kereskedelmi rádiók hallgatóit az állomás és közben teljesítse a felülről érkező elvi-ideológiai elvárásokat, ami a választások közeledtével igen fontos a "megrendelőnek".
- a Retro arculatot vált, új logót kap, zeneileg nem változik, megemészti a Petőfi idősebb hallgatóinak egy részét, ezzel olyan 2 milliót fog hozni stabilan
+1
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 - a Rádió1 marad olyan, amilyen, esetleg kevesebb mixműsorral. frekik terén szerintem mindent megtartanak, kivéve azt, amit nem is szükséges és nem is lehet majd hálózatba kapcsolniuk a 89.5-höz (pl Dunaújváros, Velence, Tatabánya stb.), megemésztik a Petőfi fiatalabb hallgatóit. ha nem nyúlnak érdemben hozzá és megkapja a nagyobb Bp-i frekit, akkor szerintem magától fel tud menni 1,7-1,9 millióra ez is
Azért nem látom valószínűnek ezt a lehetőséget, mert tudtommal egy rádió országos csak eredendően lehet, hálózatépítéssel nem válhat azzá, legalábbis ilyenre még nem volt példa. Szerintem ha ez lenne a cél, akkor eleve egy 89.5 központú országos hálózatot állítottak volna össze, és arra írták volna ki a pályázatot. Ott van még az is, hogy a legtöbb helyi frekinél van "helyi közélettel foglakozó műsor", vagy hasonló kvóta, szerintem ezt nem lehet töröltetni. Ezektől függetlenül én sem tartom kizártnak, hogy végül országos lesz a R1, ha így lesz (ill. ha nem, akkor is), akkor tényleg csökkenteni kéne a mixműsorok idejét. Én legalább a délutáni mixeket megszüntetném. A Petőfi műsorvezetőit gondolom vagy kirúgják, vagy maguktól fognak elmenni, úgyhogy Majoros Ritát leigazolhatná a R1 a nappali sávba Attis utánra. Sokan - ahogy én is - örülnének, ha női műsorvezető is lenne.
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 - a Best FM hálózatba kapcsolódik, beolvasztja a debreceni Bestet, Rádió M-et, Amadeust, a "kieső" R1 frekiket, meg még 1-2 helyi adót, és kvázi átveszi a Petőfi 30-40-es hallgatórétegét, illetve zeneileg erősebben épít majd a 2000-es évekre, meg szerintem alapvetően átalakítják a műsorstruktúrát is, én még egy morning show-t se tartok kizártnak
Szerintem ez már nem fog megvalósulni, ha ez lenne a terv, már 2019-ben hálózatba kapcsolták volna őket, amikor elindult a pesti Best. A debreceni Besthez, az M-hez és az Amadeus-hoz pedig hozzá sem mertek nyúlni. Szerintem ezek maradnak a jelenlegi formájukban.
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 - a Manna FM-hez megy Titusz, farag belőle valami vállalhatót, bár nyilván a sok szöveggel és magyar zenével nem nagyon lehet mit kezdeni
Szerintem neki az egója már nem engedi meg, hogy egy sz*ros kis közösségi rádióhoz menjen. Vagy a R1-csoporthoz fog menni, vagy elhúzza végre a belét külföldre, ebben biztos vagyok.
 #190533  Szerző: potyi
 
Én is beszállnék a Rádió 1 topicban megkezdett tippelős játékba. :D

Szóval szerintem ez várható nyárig:

- a Petőfiből egy, hallgatottságban a Bartók-Dankó szintjét hozó propagandisztikus magyar zenei adó lesz, sok rockzenével, eddig tabunak számító nemzeti rock-kal, hazafias rappel, sok Ákossal, Rúzsa Magdival és nulla elérésű talk műsorokkal, köze se lesz se az MR2-es alter vonalhoz, se a mostani Titusz-féle Petőfihez. szerintem egy szakmailag teljesen felkészületlen, rádiót még sose látott, sőt, rádióval még hallgatóként is ritkán találkozó programcsapat fogja átvenni, aminek ugyan vannak elképzelései arról, hogy ideológiai értelemben mit kéne csinálni, de a megvalósítás lehetséges módjairól fingjuk sincs. szerintem az egésznek a célja, hogy ne egye meg a kereskedelmi rádiók hallgatóit az állomás és közben teljesítse a felülről érkező elvi-ideológiai elvárásokat, ami a választások közeledtével igen fontos a "megrendelőnek".
- a Retro arculatot vált, új logót kap, zeneileg nem változik, megemészti a Petőfi idősebb hallgatóinak egy részét, ezzel olyan 2 milliót fog hozni stabilan
- a Rádió1 marad olyan, amilyen, esetleg kevesebb mixműsorral. frekik terén szerintem mindent megtartanak, kivéve azt, amit nem is szükséges és nem is lehet majd hálózatba kapcsolniuk a 89.5-höz (pl Dunaújváros, Velence, Tatabánya stb.), megemésztik a Petőfi fiatalabb hallgatóit. ha nem nyúlnak érdemben hozzá és megkapja a nagyobb Bp-i frekit, akkor szerintem magától fel tud menni 1,7-1,9 millióra ez is
- a Best FM hálózatba kapcsolódik, beolvasztja a debreceni Bestet, Rádió M-et, Amadeust, a "kieső" R1 frekiket, meg még 1-2 helyi adót, és kvázi átveszi a Petőfi 30-40-es hallgatórétegét, illetve zeneileg erősebben épít majd a 2000-es évekre, meg szerintem alapvetően átalakítják a műsorstruktúrát is, én még egy morning show-t se tartok kizártnak
- a Manna FM-hez megy Titusz, farag belőle valami vállalhatót, bár nyilván a sok szöveggel és magyar zenével nem nagyon lehet mit kezdeni
- a Sláger FM 2023-ig marad, addig hozza a jelenlegi szintet, némileg profitál a Petőfi kivégzéséből
- a Karc FM hamarosan megújul, kap egy normális arculatot, kvázi országos rádió lesz a 95.3-al és még sok új vidéki frekivel
 #190439  Szerző: Gyurii
 
Ahhhaaaa. Akkor nyílt a "verseny". Köszi Máté a pontosítást! :yes:
 #190437  Szerző: BMáté
 
Gyurii írta: 2021.03.09. 07:29 Nem lehet Karc mivel írja a pályázati pdf-ben, hogy orosházi 88.6 (Katradio), kisújszállási 103.2 (Európa), vagy 96.4 Törökszentmiklóssal (Szent István) lehet hálózatban, ahogy írja. (Ha tényleg "össze kell érjenek", akkor az orosházi Katradio jöhet szóba csak is...)
Egyáltalán nem ezt írja a pályázati dokumentáció. Elnézést a hosszú hozzászólásért, de bemásolom a releváns részeket:
2.4.2. Érvényesen nem nyújtható be hálózatba kapcsolódásra irányuló pályázati ajánlat,
a) ha a Pályázati Eljárásban hálózatba kapcsolódásra pályázati ajánlatot benyújtó pályázó pályázati ajánlata szerinti saját tervezett médiaszolgáltatásának műsorideje az éjszakai órák nélküli (05.00-23.00) műsoridőben nem éri el naponta a 2 (kettő) órát,
b) ha a hálózatos médiaszolgáltató a hatósági szerződésében kötelezettséget vállalt arra, hogy a médiaszolgáltatási jogosultságának kezdőnapjától számított 2 (kettő) éven belül nem kezdeményez hálózatba kapcsolódást, úgy e 2 (kettő) éves határidő lejárta előtt,
c) ha a hálózatos médiaszolgáltató vagy a hálózatba kapcsolódásra pályázó a hálózatba kapcsolódás következtében nem felelne meg az Mttv. 65. § (6) bekezdésében, illetve az Mttv. 71. §-ban foglaltaknak,
d) ha a hálózatos médiaszolgáltató vételkörzete és a Békéscsaba 91,8 MHz médiaszolgáltatási lehetőség frekvenciaterve szerinti vételkörzete több mint 20%-ban fedi egymást,
e) ha a hálózatos médiaszolgáltató az Mttv. 65. §-a szerinti ideiglenes médiaszolgáltatási jogosultsággal rendelkezik, vagy a hálózatos médiaszolgáltatási jogosultság a pályázati ajánlat benyújtásától számított 2 (kettő)éven belül végleg lejár, vagy a Pályázati Eljárás alatt bármikor megszűnik,
f) ha a Médiatanács hatósági határozatban döntött arról, hogy a hálózatos médiaszolgáltatási jogosultságot nem újítja meg,
g) ha a hálózatos médiaszolgáltatási jogosultság a pályázati ajánlat benyújtásának napján már csak legfeljebb 14 (tizennégy) hónapig érvényes és a hálózatos médiaszolgáltató a jogosultság megújítását nem kérte,
h) ha a hálózatos médiaszolgáltató médiaszolgáltatási jogosultsága nem közösségi jellegű médiaszolgáltatási jogosultság.
2.4.3.A pályázó akkor nyújthat be vételkörzet-bővítésre irányuló ajánlatot, amennyiben a pályázati ajánlat benyújtásának napján érvényes hatósági szerződéssel rendelkezik a Kisújszállás 103,2 MHz + Törökszentmiklós 96,4 MHz, vagy az Orosháza 88,6 MHz médiaszolgáltatási jogosultság (mint vételkörzet-bővítési alapjogosultság) vonatkozásában, és
a) az Mttv.-ben meghatározott vételkörzet-bővítés fogalmának megfelel,
b) nem rendelkezik médiaszolgáltatási díjtartozással a Médiatanács felé,
c) az Mttv. 65. § (6) bekezdésében, illetve az 71. §-ában foglaltaknak a vételkörzet-bővítés esetén is megfelel.
Az én olvasatom 3 verzió lehetséges:
1. Karc FM nyer, és csak hálózatba kapcsolódási kérelmet terjeszthet elő (helyi műsorablakkal, stb...).
2. Mária Rádió nyer, és csak hálózatba kapcsolódási kérelmet terjeszthet elő (helyi műsorablakkal, stb...).
3. Magyar Katolikus Rádió nyer, és hálózatba kapcsolódási, vagy az Orosháza 88,6 MHz-re tekintettel vételkörzet-bővítési kérelmet terjeszthet elő.
4. Szent István Rádió nyer, és hálózatba kapcsolódási, vagy a Kisújszállás 103,2 MHz + Törökszentmiklós 96,4 MHz-re tekintettel vételkörzet-bővítési kérelmet terjeszthet elő.
5. Európa Rádió, vagy egyéb új szereplő nyer, és helyi rádiót indít. (Ez a legkevésbé valószínű, természetesen.)
 #190434  Szerző: Gyurii
 
Nem lehet Karc mivel írja a pályázati pdf-ben, hogy orosházi 88.6 (Katradio), kisújszállási 103.2 (Európa), vagy 96.4 Törökszentmiklóssal (Szent István) lehet hálózatban, ahogy írja. (Ha tényleg "össze kell érjenek", akkor az orosházi Katradio jöhet szóba csak is...)

Ebből gondolom Karc esélytelen a csabai 91.8-on. :S

Más egyéb nem szerepelt ott, mint pl. 99.1 egri frekinél (ami szintén 50W), hogy Gyöngyös 88.9 (ott már Karc lesz/lehet, de ott is szerepel vallási freki, mint hálózatba kapcsolás.)

87.9-et nem ismerem, szegedi R1 Orosházától, és nem is volt sosem pályáztatva, akárcsak a 91.8.

A 94.4-ről semmi dokumentációt nem találok. :oops: Nyilván ha R1 érdekeltségé, akkor menni fog Békésről 94.4-en R1, de lehet logikusabb lenne Békéscsabáról Best FM.
 #190426  Szerző: potyi
 
Karc lesz a 91.8, ne legyenek illúzióid :) Szabad még a 87.9 B.csabán, majd talán ott lesz MKR. Miért nem indulhat a Karc?

Off, de izgibb a 94.4, hamarosan révbe ér.

Szolnokon ott a 96.4, tökéletesen szól rajta az MKR társrádiója, a SZIR.
 #190425  Szerző: Gyurii
 
Na bekescsabai 91.8 elkönyvelhetően Katradio lesz. (Hisz mas nem johet szóba a palyazati pdf szerint.)

Kisujszallassal, es Torokszentmiklossal (Europa, Szent Istvan) nem “érne össze” az 50W.

Adja magát a 88.6 oroshazi (Katradio) halozatba kapcsolas...

Karc meg nem is indulhat elvileg. :X.:

Többi is igy kilogikazhato... Szolnoki 97.1 ha nem lenne kecskemeti Karc, mi csata lenne. Az osszes hazi vallasi ado palyazhatja! :shock:
 #189770  Szerző: shadoe
 
nyikolaj írta: 2021.01.06. 17:20 én mint hallgato elsösorban ne a zene miatt tekerjek arra a bizonyos frekire,hanem mert érdekelnek a müsorok.. sok élő müsor és interaktivitás,játékok hoznának hallgatokat. Most milyen is egy átlag kerrádio? A reggeli showmüsorok lemennek,,aztán csak napkitöltö unalmas zenék mennek. És este is nulla fantázia,,semmi pörgös.
Erre hoztam fel példának az előbb egy másik topikban a poptarisznya.hu-t. Legalább két interaktív műsorának van komoly követőtábora, a péntek esti koktélnak a facebookon, a hétfő esti számmisztika-rockműsornak pedig telefonon és a műsor üzenőfalán.
 #189765  Szerző: nyikolaj
 
Nekem jó ideje van egy véleményem...szerintem a zenei kerrádióknak a korszaka sajnos már lejárt. Legyünk öszinték,, lehetetlen egy 2000 elötti miskolci Nonstopot, ny.házi Gold fm-et vagy egy jó kis radio dee jayt átélni még ha tegyük fel,lennének is próbálkozások. nem lenne már az a feeling és nem lenne hallgatottság a fiatalok körében. És itt jön a vallomásom...eljött az az éra amikor már nekem sem okoz izgalmat a rádiózás mint hobbi.. annak idején a youtube és a net elött más volt a szitu. Most ha zenét akaro hallgatni,akkor youtube és kész..bármit megtudok hallgatni egy gombnyomásra. Vagy online nézek egy jo filmet,,bármit. Nem kell alkalmazkodni a televíziohoz sem. Visszatérve a rádiozáshoz,,, én inkább egy érdekes vagy fiatalos talk közösségiekben látom a fantáziát. Hirtelen nem is tudok mondani ilyet.. tehát én mint hallgato elsösorban ne a zene miatt tekerjek arra a bizonyos frekire,hanem mert érdekelnek a müsorok.. sok élő müsor és interaktivitás,játékok hoznának hallgatokat. Most milyen is egy átlag kerrádio? A reggeli showmüsorok lemennek,,aztán csak napkitöltö unalmas zenék mennek. És este is nulla fantázia,,semmi pörgös.
 #189654  Szerző: sababa
 
Kép
ennyi erővel az igazi mai slágerek aránya is lehetne kritérium :)
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 193