RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #190130  Szerző: Lorenzo18
 
Derrick írta: 2021.02.09. 12:43 Az elmúlt egy év teljes mélyrepülés volt a rádió számára , kezdve azzal hogy ráerőltették a reggeli műsort a hallgatókra . Ekkora ellenállást életemben nem láttam mint amit Bochi érkezése váltott ki a hallgatókból. Tudomásul kellene venni hogy a Retro leginkább az 55+ korosztályban a legnépszerűbb, nekik meg sokkal inkább passzolt az ízlésükhöz a régi reggeli páros. Arról nem is beszélve, hogy a zenei átalakításnak köszönhetően eltűntek azok a zenék amiket ez a hallgatói réteg szeretett.. ( kötve hiszem hogy Marika néni szavazott a Spice Girlsre, mondván elég volt már a Kovács Kati hallgassunk 90-es dalokat) Értem én hogy átalakítás megy aminek a vége valószínűleg egy HOT AC format lesz, de kinek fog szólni ? Ezzel jelentős réteget szakítanak le a mostanra eléggé megkopott hallgatókból, helyüket majd feltöltik azokkal akik Balázsék után a jobb zene reményében kapcsolnak el a Rádió1-ről ? Nem kellett volna piszkálni a Retrot, elég lett volna minimálisan feltölteni a rotációt a 3 évtized hiányzó dalaival, meg csinálni pár promóciót, játékokkal , és máris jobb lenne a helyzet.
Szerintem nem, éppen most találta meg a helyét ez a rádió. Az az 55+ os korosztály olyan hallgatottságot közel se tud hozni, mint az ettől fiatalabb. Érdekes anno a Sláger is elhagyta a 60/70-es éveket és milyen jól tette mint most a Retro. A Hudák-Hepi páros meg ott van jó helyen ahol van. Egy vidéki helyi rádión elmennek szódával, de egy országoson, nem. Jó döntés volt Bochiékat leigazolni, de ha nem jó akkor ott a pempőfi....
 #190126  Szerző: Derrick
 
Az elmúlt egy év teljes mélyrepülés volt a rádió számára , kezdve azzal hogy ráerőltették a reggeli műsort a hallgatókra . Ekkora ellenállást életemben nem láttam mint amit Bochi érkezése váltott ki a hallgatókból. Tudomásul kellene venni hogy a Retro leginkább az 55+ korosztályban a legnépszerűbb, nekik meg sokkal inkább passzolt az ízlésükhöz a régi reggeli páros. Arról nem is beszélve, hogy a zenei átalakításnak köszönhetően eltűntek azok a zenék amiket ez a hallgatói réteg szeretett.. ( kötve hiszem hogy Marika néni szavazott a Spice Girlsre, mondván elég volt már a Kovács Kati hallgassunk 90-es dalokat) Értem én hogy átalakítás megy aminek a vége valószínűleg egy HOT AC format lesz, de kinek fog szólni ? Ezzel jelentős réteget szakítanak le a mostanra eléggé megkopott hallgatókból, helyüket majd feltöltik azokkal akik Balázsék után a jobb zene reményében kapcsolnak el a Rádió1-ről ? Nem kellett volna piszkálni a Retrot, elég lett volna minimálisan feltölteni a rotációt a 3 évtized hiányzó dalaival, meg csinálni pár promóciót, játékokkal , és máris jobb lenne a helyzet.
 #190125  Szerző: potyi
 
Szerintem meg hülyeség lenne egyik napról a másikra mindent megváltoztatni, mert a fokozatos átállás nem, vagy csak minimális hallgatóvesztéssel jár, de az is leginkább hallgatócserélődés. Együtt kell élni azzal, hogy az ilyen lassú transzformáció okoz anomáliákat és disszonanciákat, viszont ha ezeket 1 éves távlatban nem tisztítják meg, akkor tényleg bénák.

Most még úgy gondolom, ennyi bőven belefér, de a folyamat legvége csak egy esetben elfogadható: új logó, pontosabban új szónikus és vizuális brand, teljesen letisztult, 60-as, 70-es évektől megtisztított zenei kínálat, új digitális kontent, és amit írtam is, még az adásproci presetet is meg kell változtatni. Egyedül a név marad, ha marad...

A fentit a Rádió1-en se szabad elhanyagolni, mert legalább ugyanilyen fontos brand, és még a Best FM-et is érdemes átalakítani. Utóbbinál lehet merészebben is változtatni, mert nem hallgatják agyon (a debrecenit, meg az Amadeust, M-et kivéve, ahol szintén az óvatos átalakítás lenne helyesebb).

A Best FM-nél szerintem az ideális egy "Rádió 1 Classic" formátum lenne, a 2000-es évek RnB korszakát és hangulatát visszahozva, a két nagy közé bepozicionálva, természetesen hálózatosan (praktikusan reggelre téve a helyi blokkot sok zenével, önmagát flexelő polgikkal stb). Sőt, még a rádió neve is lehetne ilyen brand extension, nyugati példákból, vagy pl a tévés piacból (RTL+, RTL Gold, TV2 Kids stb.) kiindulva. Akkor kevésbé áll fenn a kannibalizáció veszélye is, és a sales is jobban el tudja adni.
 #190124  Szerző: Garfield
 
Rickykeee23 írta: 2021.02.08. 22:43 Katasztrófa. Nincs arculata a rádiónak. Jó hallani Armandot, de nekem 3 hang sok. Tetszik, hogy jött a csajszi. Szeretjük Gábort, félreértés ne essék, de el kell engedni a hangját így, hogy van új hang. Remélem hamarosan beáll a rendszer,mert ez így még egy helyi rádiónál is erős lenne, nemhogy egy országos kereskedelminél... :gülü:
+1!
Béci09 írta: 2021.02.08. 14:21 104.6 Best en van valami változás?
Változatlan a helyzet.
 #190123  Szerző: Rickykeee23
 
Katasztrófa. Nincs arculata a rádiónak. Jó hallani Armandot, de nekem 3 hang sok. Tetszik, hogy jött a csajszi. Szeretjük Gábort, félreértés ne essék, de el kell engedni a hangját így, hogy van új hang. Remélem hamarosan beáll a rendszer,mert ez így még egy helyi rádiónál is erős lenne, nemhogy egy országos kereskedelminél... :gülü:
 #190121  Szerző: shadoe
 
Én sem értem a Retro Rádiót, nekem is katyvasz. Én alapjában véve szeretem a változatosságot, de én nem tudom megmondani már, hogy ez a Retronak nevezett rádió miről szól. Amíg volt Klamancsek, ő annyira jó volt, hogy odavonzott, akkor hallgattam, néha B. Tóthot is. Ő se csinál már mást, mint a hülye Aquáit és Rapülőkjeit adja orrba-szájba. Bizonyára idomult a rádió "katyvasz"-ságához. Jöttek az új műsorvezetők szombatra, Vágó Pirossal én nem tudok mit kezdeni, a délutáni srácot meg nem ismerem, Dévényi meg se délelőtt, se este, se éjjel nem tud érdekelni. Ha azt mondják, holnaptól nincs Retro Rádió, én negyed könnyet nem hullatnék.
 #190120  Szerző: potyi
 
Fúúúúú, de katyvasz lett az arculat. :D

Armandot mondjuk jó újra hallani. Ha már visszaslágeresítünk, az adásprocit belőhetnék még úgy, ahogy a Slágeren szólt, az közel 12 éve hiánycikk az egész magyar rádiós piacon.
 #190117  Szerző: Derrick
 
Derrick írta: 2021.02.08. 16:09
Béci09 írta: 2021.02.08. 15:58
Derrick írta: 2021.02.08. 15:42 Nagyon úgy tűnik egy rádiós szakember maradt az országban, az pedig ha tetszik, ha nem Fly.
Nem értek egyet veled. Sivákot is egy rendkívül kártékony emberkének tartom, de azért el kell ismernem, hogy nagyságrendekkel jobb, mint Bertók volt. Emlékezz arra, hogy milyen sz*r volt a R1 és a Retro is zeneileg, amíg ő volt a főnök.
Hol állt akkor a Retró hallgatottságban, és most ? Ebben a szakmában az a szép hogy ott vannak a számok, amik mindent elmondanak.
x Retro
 #190116  Szerző: Derrick
 
Béci09 írta: 2021.02.08. 15:58
Derrick írta: 2021.02.08. 15:42 Nagyon úgy tűnik egy rádiós szakember maradt az országban, az pedig ha tetszik, ha nem Fly.
Nem értek egyet veled. Sivákot is egy rendkívül kártékony emberkének tartom, de azért el kell ismernem, hogy nagyságrendekkel jobb, mint Bertók volt. Emlékezz arra, hogy milyen sz*r volt a R1 és a Retro is zeneileg, amíg ő volt a főnök.
Hol állt akkor a Retró hallgatottságban, és most ? Ebben a szakmában az a szép hogy ott vannak a számok, amik mindent elmondanak.
 #190115  Szerző: Béci09
 
Derrick írta: 2021.02.08. 15:42 Nagyon úgy tűnik egy rádiós szakember maradt az országban, az pedig ha tetszik, ha nem Fly.
Nem értek egyet veled. Sivákot is egy rendkívül kártékony emberkének tartom, de azért el kell ismernem, hogy nagyságrendekkel jobb, mint Bertók volt. Emlékezz arra, hogy milyen sz*r volt a R1 és a Retro is zeneileg, amíg ő volt a főnök.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 210