RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #190171  Szerző: Beci45
 
Az viszont jogos, és egyet értek az előttem kommentelőkkel abban, hogy valóban nem a Retroból kellett volna 18-ban országos rádiót csinálni. Nekem az a véleményem, hogy a Retro mehetne 70,80,90-es évek slágereivel, viszont nem Sivákosan. Mehetne pár 60-as évek végei sláger és a 90-es évek elejéből olyan, ami beleillik az arculatba és a célközönség még szívesen hallgatja. Én személy szerint ezt átraknám a Best FM frekvenciáira. A Bestből csinálnék egy olyan országos rádiót, amilyen a Class FM volt és amilyet eleinte akartak Flyék indítani a Retro előtt. A Rádió 1-et pedig visszatolnám a Flyos korszakába, de kiegészíteném több "gold" igazi mai slágerrel melyek annak idején tették oly sikeressé a Rádió 1-et. Ezek a mai zenék nem olyan jók, elég lenne ha lemennének napi 1-2 szer. Így lenne hely a régebbi zenéknek is amiket sokkal gyakrabban kéne cserélgetni és senki nem unna bele a rotációba.
 #190170  Szerző: Beci45
 
Sziasztok! Új vagyok itt, a rádiózás terén pedig laikus, ezért előre is elnézést kérek, ha teknikai szempontból valami nagyobb marhaságot írnék. Már régóta érdekel a rádiózás, hatalmas Rádió 1 fan voltam annak idején egy 10-14 éve. Mióta van Retro, nagyon megkedveltem a régi idők zenéit is és az egyik kedvenc rádióm lett. Mikor márciusban eltávolították Fly-t, nagyon megijedtem. Sivák nekem sosem volt szimpatikus. A "finomhangolások", mint ahogy fogalmaztak eleinte pozitívak voltak, és jó irányba vitték a rádiót. Nagyon tetszett a visszaemlékezős zenei szignál, mikor Vass minden korszakhoz mondott egy mondatot. Aztán jött a top 1000, és mindent elcsesztek. Azóta nincs arculat, egy katyvasz az egész. Hallottam már Amy Macdonald- This Is The Life című zenéjét tudtommal 2007-ből, nem is egyszer. Számomra felfoghatatlan mért pont Sivákot sikerült idehozni. Fly sokkal sikeresebb volt, jobb és szimpatikusabb. Ilyen katyvaszt csak is Sivák tud csinálni :yes: Elüldözte Klamancseket, aki a legjobb és legszimbolikusabb retro műsort vezette(mellesleg előle én is elfutnék jó messzire). Olyan zenéket hozott be, amik nagyon nem illenek a rádió arculatába. Ráerőltette Bochiékat a hallgatókra és folyamatosan cserélgeti a szignálokat.
 #190163  Szerző: potyi
 
Szerintem az fájdalmasabb a cégnek, ha a helyi rádióik kannibalizálják az országos statokat, vagy a Rádió1 lokális verzióit.
 #190162  Szerző: almos629
 
potyi írta: 2021.02.10. 19:31 Teljesen leépült az M, az Amadeus és sok szempontból a debreceni Best FM is, ezeket érdemes lenne hálóba kötni.
Ezzel az a probléma, hogy ezeknek a rádióknak a legfontosabb alappillérük a helyi jelleg, ezért a hálózatba kapcsolás biztosan hallgatóvesztéssel járna, kérdés, hogy milyen mértékűvel. Egyébként a debreceni Best-en csak a műsorvezetés idejét csökkentették (nyilván pénzügyi megfontolásból), de egyébként minden műsor élő, tehát ez még bőven a megengedhető szinten belül van. A másik kettőnél nem tudom, hogy milyen változások történtek, de egy bizonyos szint alatt már tényleg nem érdemes a helyi stúdiót fenntartani.
 #190155  Szerző: potyi
 
Teljesen leépült az M, az Amadeus és sok szempontból a debreceni Best FM is, ezeket érdemes lenne hálóba kötni.
 #190154  Szerző: almos629
 
Gyurii írta: 2021.02.10. 16:36
almos629 írta: 2021.02.10. 13:38 Sajnos a minőség is ennek megfelelő, és hirdetés se nagyon van rajtuk, eléggé veszteséges lehet a dolog. Az Amadeus és a Rádió M érdekes módon nem lett Best, pedig előbbi a Retro átalakításával gyakorlatilag feleslegessé vált, utóbbi pedig hasonló a debreceni Best-hez, csak az arculata elég amatőr.
Megoldás: Mindegyik kapja meg a debreceni Best FM arculatát (nyilván Vass Gábor halála miatt új állomáshang kell), zenei kínálatát, logóját. Nem kerülne többe, de a hallgatottság biztosan emelkedne, és így talán reklámbevétel is lenne. Ráadásul vannak a 104.6-on toplista műsorok, amiket mindegyiken le lehetne adni, ami szintén emelné a színvonalat.
Félig OFF: Akkor Békés megyében a Mega rádió hálózat is feleslegessé vált, úgy mint a szolnoki Amadeus. (Logikád követve, amúgy egyetértek.) :roll:
Békés megyében nincs Retro relé, csak a szentesi és a komádi freki, de azok a honlapon lévő lefedettségi térkép szerint még a megye felét sem látják el, a Mega hálózat ezzel szemben az egész megyét lefedi. Szolnokon az Amadeus mellett kiválóan jön a kékesi 104.7 Retro is.
A másik, hogy a Megának - amennyire én tudom - semmi köze a Rádió 1 csoporthoz, az Amadeus pedig az övéké, úgyhogy teljesen érthetetlen, hogy miért tartanak fenn egyazon vételkörzetben két ugyanolyan tematikájú rádiót. Egyébként nyilván csak a zene tekintetében felesleges az Amadeus, a műsora lehet, hogy jó, bár a honlapja alapján nem nagyon folyik ott érdemi munka, az utolsó hír 2020 november 10.-én (!!!) került ki, az aloldalak pedig vagy üresek, vagy nem is is léteznek. :(
 #190152  Szerző: Gyurii
 
almos629 írta: 2021.02.10. 13:38 Sajnos a minőség is ennek megfelelő, és hirdetés se nagyon van rajtuk, eléggé veszteséges lehet a dolog. Az Amadeus és a Rádió M érdekes módon nem lett Best, pedig előbbi a Retro átalakításával gyakorlatilag feleslegessé vált, utóbbi pedig hasonló a debreceni Best-hez, csak az arculata elég amatőr.
Megoldás: Mindegyik kapja meg a debreceni Best FM arculatát (nyilván Vass Gábor halála miatt új állomáshang kell), zenei kínálatát, logóját. Nem kerülne többe, de a hallgatottság biztosan emelkedne, és így talán reklámbevétel is lenne. Ráadásul vannak a 104.6-on toplista műsorok, amiket mindegyiken le lehetne adni, ami szintén emelné a színvonalat.
Félig OFF: Akkor Békés megyében a Mega rádió hálózat is feleslegessé vált, úgy mint a szolnoki Amadeus. (Logikád követve, amúgy egyetértek.) :roll:
 #190150  Szerző: almos629
 
Üdvözletem mindenkinek!
A Retro-t nem hallgatom, de szerintem teljesen logikus és helyénvaló lépés volt az átalakítása. Az eredeti, nyíregyházi Retro is játszott 90-es és 2000-es éveket, aztán amikor felvásárolták a nevét, és Budapesten is indítottak egy ilyan nevű adót, annak már semmi köze nem volt az eredetihez, rétgrádió lett, kifejezetten a 60+-os célcsoportnak. Ezzel nem is lett volna probléma, ha meghagyták volna a 99.5-ön, viszont így, hogy valami érthetetlen okból átrakták országosra, nem működött volna hosszún távon ez a koncepció. A hallgatottsági adatokon az látszik, hogy 2019 eleje óta folyamatosan csökkent a hallgatottság, lehet, hogy ha meghagyták volna rétegrádiónak, már az 1 milliót sem érné el. Edericsék pedig ügyesen kihasználták ezt a helyzetet, és bevezették a Dankó rotációjába a 60-as és 70-es évek magyar dalait, ezáltal az ő hallgatottságuk is nőtt, szóval ebben a történetben (kivételesen) mindenki jól járt. :)
potyi írta: 2021.02.09. 10:47 és még a Best FM-et is érdemes átalakítani. Utóbbinál lehet merészebben is változtatni, mert nem hallgatják agyon (a debrecenit, meg az Amadeust, M-et kivéve, ahol szintén az óvatos átalakítás lenne helyesebb).
A Best FM-ek kérdése is érdekes téma. Szerintem 2018-ban még egy nagyon pozitív dolognak indult, hogy az ország kétségtelenül legsikeresebb helyi rádiós brandjét más városokba is átviszik. A nyíregyházi Best is majdnem olyan volt, mint a debreceni, de gondolom, hogy túl jó hallgatottságot produkált, ezért találták ki ezt a "legjobb zenék" cuccot, aminek a Retrohoz hasonlóan a néven kívül már semmi köze az eredetihez. Sajnos lehet érezni a "legjobb zenés" Best-eken, hogy az ég világon semmi céljuk nincs, csak az, hogy foglalják a frekvenciákat, de ne zavarjanak sok vizet. Sajnos a minőség is ennek megfelelő, és hirdetés se nagyon van rajtuk, eléggé veszteséges lehet a dolog. Az Amadeus és a Rádió M érdekes módon nem lett Best, pedig előbbi a Retro átalakításával gyakorlatilag feleslegessé vált, utóbbi pedig hasonló a debreceni Best-hez, csak az arculata elég amatőr.
Megoldás: Mindegyik kapja meg a debreceni Best FM arculatát (nyilván Vass Gábor halála miatt új állomáshang kell), zenei kínálatát, logóját. Nem kerülne többe, de a hallgatottság biztosan emelkedne, és így talán reklámbevétel is lenne. Ráadásul vannak a 104.6-on toplista műsorok, amiket mindegyiken le lehetne adni, ami szintén emelné a színvonalat.
 #190149  Szerző: Redfox81
 
Valóban katyvasz jelenleg az arculat és zeneileg sem tisztult még le, de az már most borítékolható, hogy sikeresebb lesz, mint a McFly féle Retro. A nyugati országokkal ellentétben itthon soha nem volt országos igény az általa preferált formatrádiókra. Talán ha nálunk is lett volna 4-5 országos kereskedelmi és mellette 2-3 helyi rádió, akkor máshogy alakul, így viszont felesleges erőltetni, mert nem jön be. A Retro eredetileg egy fővárosi formatrádiónak indult és annak az élére McFly volt a megfelelő ember és úgy volt jó, ahogy volt. Viszont az is látszik, hogy az országos Retroval (ami az egyetlen országos kereskedelmi rádió) már nem tudott mit kezdeni, mert az a recept, ami működik a fővárosban, nem működik országosan. A Rádió 1-nél ugyanez a helyzet, az is egy fővárosi formatrádiónak indult és annak rendben is volt. Viszont ahogy a Class megszűnt és oda lettek rakva Balázsék, miközben országosan terjeszkedni is kezdtek, már szétesett az egész. Mintha 2 külön rádió osztozott volna a frekiken, volt a Balázsék és utánuk a Rádió 1.
 #190148  Szerző: DanielSnow
 
Üdv mindenkinek! Ha megengeditek én is hozzászólnék a témához, lenne néhány észrevételem, hátha tudok érdemben hozzátenni az elhangzottakhoz. Nem tartom magam szakértőnek, igazából csak szimplán szeretek rádiót hallgatni. Na most én évek óta havonta olvasok hallgatottságot, az MNHH oldalán szoktam nézni, ott szokott kint lenni leghamarabb. Én is úgy vettem észre, hogy a csúcs a Retronál nagyjából 1.750 volt, de 2019 közepétől fokozatosan elkezdett csökkenni, szépen látszik, hogy hónapról hónapra esett vissza a hallgatottság. 2020 augusztusára 1.391 ig csökkent le. A következő négy hónapban viszont megváltozott ez a tendencia. A legfrissebb 2020 Decemberi adatok szerint jelenleg 1.512 ig növekedett. Én most nem szeretnék különösebben beleokoskodni, de ezek tények, legalábbis ha hisz az ember ezeknek az adatoknak. Személy szerint én örülök a változtatásoknak. Mióta itt vannak Bochiék, én sokkal jobban érzem itt magam, de nyilván ez ízlés kérdése, ez már nem egy tényszerű dolog. Szóval ennyi lett volna az észrevételem, remélem tudtam hozzátenni érdemlegesen a diskurzushoz. ;)
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 210